Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Świetny mecz Bednarka i Zielińskiego. Zawiódł Lewandowski (OCENY)
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Świetny mecz Bednarka i Zielińskiego. Zawiódł Lewandowski (OCENY)

Robert Lewandowski w reprezentacji Polski
GENT SHKULLAKU/AFP/East News

Reprezentacja Polski pokonała dziś Albanię 1:0 i wyprzedziła ją w grupie. Nasi piłkarze wreszcie zagrali na zero z tyłu. Bez wątpienia najjaśniejszymi postaciami tego spotkania byli Jan Bednarek i Piotr Zieliński, a także strzelec gola, czyli Karol Świderski. Zawiódł Robert Lewandowski. Polaków oceniliśmy w skali 1-6, gdzie "3" była notą wyjściową.

Reprezentacja Polski-oceny po meczu z Albanią:

Wojciech Szczęsny - brak oceny: trudno ocenić naszego bramkarza, który niemal przez całe spotkanie był bezrobotny. Wystawianie noty za wykopy piłki, mijałoby się z celem.

Paweł Dawidowicz - 5: kilka dobrych interwencji w pierwszej połowie i dobra postawa w drugiej. Dostosował się poziomem do kolegów z linii defensywnej.

Kamil Glik - 5: dobrze ustawiał się w defensywie. Miał kilka interwencji, a szczególnie ważna była ta z 48. minuty.

Jan Bednarek - 6: do przerwy zanotował dużo ważnych interwencji. Znakomicie się ustawiał. Dzisiejszego wieczora pan profesor. Najlepszy z polskich obrońców i najlepszy piłkarz tego meczu.

Kamil Jóźwiak - 2,5: prawa strona praktycznie nie funkcjonowała. Jedyną dobrą akcję na swojej flance przeprowadził w 31. minucie. Lepiej było w obronie, gdzie udanie pomagał obrońcom. W drugiej połowie świetnie odnalazł się w polu karnym rywala, ale nie miał do kogo dograć piłki.

Tymoteusz Puchach - 5: aktywny od samego początku spotkania. To dzięki niemu Polacy częściej atakowali lewą stroną, bo cały czas starał się być obecny w ataku. Tym razem znakomicie prezentował się także w defensywie. Bardzo dobry występ gracza Unionu Berlin, choć nadal musi on pracować nad dokładnością dośrodkowań.

Jakub Moder - 2: dobrze pracował w defensywie. W 16. minucie zaliczył świetny powrót i zatrzymał Ramadaniego. Niestety praktycznie nic nie dawał z przodu i Paulo Sousa zdecydował się z go zmienić już w przerwie, wpuszczając na boisko Mateusza Klicha. Za bardzo spowalniał nasze akcje i brakowało mu kreatywności.

Grzegorz Krychwowiak - 3,5: w 9. minucie zanotował poważną stratę, która mogła zakończyć się bramką dla Albańczyków. "Krycha" jednak sam wrócił i naprawił swój błąd, ale spowalniał akcje zespołu i zupełnie nie potrafił grać do przodu. Początek meczu miał fatalny, ale później już prezentował się znacznie lepiej. Zaliczył kilka udanych przechwytów i momentami zapewniał spokój w środkowej strefie.

Piotr Zieliński - 5,5: starał się jak mógł napędzać akcje polskiego zespołu. Obok Puchacza i Buksy, jako jedyny potrafił przysłowiowo szarpnąć. Szukał sobie miejsca również w bocznych sektorach boiska, ale niestety, nie miał za bardzo z kim grać. Bez niego Polacy mieliby problem z utrzymywaniem się dłużej przy piłce. Jeden z najlepszych zawodników tego spotkania.

Adam Buksa - 3,5: miał nietypową, ale dogodną szansę na gola 14. minucie po rzucie rożnym, kiedy siedząc, mógł trafić do siatki. Niestety piłka po jego uderzeniu przefrunęła nad poprzeczką. W 29. minucie przeprowadził znakomitą akcję lewą stroną z Puchaczem i celnie podał do Lewandowskiego. Był bardzo aktywny i cały czas starał się być pod grą.

Robert Lewandowski - 2,5: starał się w tym spotkaniu, ale tym razem znów niewiele z tego wynikało. W 81. minucie znalazł się w trudniej sytuacji sam na sam z Berishą, ale wygonił się z pola karnego. Bezbarwny występ naszego kapitana, a wręcz można powiedzieć, że słaby.

Rezerwowi:

Mateusz Klich - 5: wszedł na początku drugiej połowy i dobrze wprowadził się w mecz. Podejmował dobre decyzje. Grał dynamiczniej niż Moder i przede wszystkim popisał się przepiękną asystą przy golu Świderskiego.

Karol Świderski - 5: kapitalne wejście napastnika PAOK-u Saloniki. Pojawił się na boisku w 71. minucie, a już sześć minut później cieszył się z gola. Świetnie uderzył przy bliższym słupku.

Przemysław Frankowski - spędził na boisku tyle samo czasu, co Świderski, ale nie pokazał ani niczego pozytywnego, ani negatywnego, aby poddać go ocenie

Bartosz Bereszyński i Michał Helik - zagrali zbyt krótko, aby ich ocenić

Ocena selekcjonera:

Paulo Sousa - 5: nasz selekcjoner znakomicie dziś przygotował zespół do meczu. Jak zwykle również dobrze czytał jego przebieg i wzorowo zareagował zmianami. Nasi piłkarze nie zagrali dziś bezbłędnie, mieli swoje problemy, ale tym razem realizowali zadania taktyczne Portugalczyka. Na tak ważne spotkanie wygrane z czystym kontem właśnie czekaliśmy.