Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Sytuacja w grupie siatkarzy po wygranej z Wenezuelą. Polacy nowymi liderami
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Sytuacja w grupie siatkarzy po wygranej z Wenezuelą. Polacy nowymi liderami

Ding TingXinhua NewsEast News
Ding Ting/Xinhua News/East News

Polscy siatkarze w środowy poranek naszego czasu pokonali Wenezuelczyków 3:1. Była to już druga wygrana “Biało-Czerwonych” podczas turnieju olimpijskiego w Tokio. Dzięki wygranej z ekipą z Ameryki Południowej, a także korzystnym rezultatom w pozostałych spotkaniach, nasi siatkarze awansowali na pozycję lidera grupy A.

• Polscy siatkarze pokonali w środę Wenezuelę 3:1 w trzecim meczu igrzysk olimpijskich w Tokio

• Dzięki tej wygranej podopieczni Vitala Heynena wskoczyli na pierwsze miejsce w grupie A

• Tuż za plecami "Biało-Czerwonych" znajdują się Japończycy, z którymi nasi siatkarze zmierzą się już w piątek

Polscy siatkarze zostali nowymi liderami grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. Podopieczni Vitala Heynena dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty po zwycięstwie 3:1 nad Wenezuelą. Korzystnie dla naszej drużyny zakończyły się także inne spotkania.

Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę w trzecim meczu igrzysk

W środowy poranek kibice w Polsce z zapartym tchem śledzili kolejny mecz siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po niespodziewanej porażce z Iranem i zwycięstwie nad Włochami przyszedł czas na potyczkę z Wenezuelą. Drużyna z Ameryki Południowej to jak na razie outsider grupy A.

Wenezuelczycy przed spotkaniem z Polską nie zdołali ugrać nawet seta i mieli na koncie zero punktów. Po spotkaniu z “Biało-Czerwonymi” w ich statystykach na plus zmieni się tylko jedna rzecz. Wenezuelczycy zdołali niespodziewanie urwać seta podopiecznym Vitala Heynena (więcej TUTAJ).

Przy prowadzeniu 2:0 w setach nasi zawodnicy wyraźnie się rozluźnili i nie byli już tak skuteczni jak w dwóch pierwszych partiach. Wenezuela to wykorzystała i wygrała trzecią partię różnicą aż 8 punktów. To zdenerwowało Vitala Heynena, który posłał do boju odpoczywającego Bartosza Kurka.

Czwarty set poszedł już zgodnie z planem i Polacy wygrali 3:1. Dzięki temu zwycięstwu “Biało-Czerwoni” wskoczyli na pozycję lidera grupy A! Naszym zawodnikom pomogły korzystne dla nich rezultaty innych spotkań.

Polacy nowym liderem grupy A

Przede wszystkim w swoim trzecim meczu na igrzyskach kompletnie polegli siatkarze Iranu. Nie mieli oni zupełnie nic do powiedzenia w pojedynku z Kanadą. Siatkarze z Kanady zdemolowali Irańczyków łatwo 3:0.

Porażki doznali także niepokonani do tej pory reprezentanci gospodarzy. Japończycy musieli uznać wyższość Włochów. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zwyciężyli 3:1 i zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju.

Tym samym Polacy zostali nowymi liderami tabeli grupy A. Nasi siatkarze mają na koncie 7 punktów, o jeden więcej od Japończyków. To właśnie z azjatyckim zespołem Polacy zagrają następny mecz. Odbędzie się on w piątek o godzinie 7:20 czasu polskiego.

Tabela grupy A  turnieju olimpijskiego po trzech kolejce (w nawiasie bilans setów)

1. Polska - 7 punktów (8:4)

2. Japonia - 6 punktów (7:4)

3. Iran - 5 punktów (6:5)

4. Włochy - 5 punktów (6:6)

5. Kanada - 4 punkty (6:6)

6. Wenezuela - 0 punktów (1:9)