Swiatsportu.pl > Malwina Kopron

Malwina Kopron

Malwina Kopron - polska lekkoatletka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio oraz brązowa medalistka mistrzostw świata z Londynu. Zawodniczka AZS UMCS Lublin specjalizująca się w rzucie młotem. Urodzona 16 listopada 1994 roku w Puławach.

Malwina Kopron i Anita Włodarczyk
19.03.2022 07:58 Maliwna Kopron miała ogromne problemy zdrowotne. Wstrząsające wyznanie

Malwina Kopron podczas igrzysk olimpijskich Tokio wywalczyła brązowy medal. Jedna z naszych najlepszych młociarek mogła jednak nie wystartować na najważniejszej imprezie czterolecia. Polkę w zeszłym roku dopadły poważne problemy zdrowotne, przez które mogła nawet stracić życie. Malwina Kopron zdobyła się na wstrząsające wyznanie Nasza znakomita młociarka opisała sytuację, w której myślała, że pękł jej wyrostek robaczkowy - Mogliśmy teraz tutaj nie siedzieć - powiedziała 27-latka dziennikarzowi "Przeglądu Sportowego"Igrzyska olimpijskie w Tokio zakończyły się dwoma medalami naszych młociarek (więcej tutaj). Po złoto sięgnęła Anita Włodarczyk, a brąz przypadł Malwinie Kopron. To właśnie nasza brązowa medalistka w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" przyznała, iż w 2020 roku bała się nie tylko o swoją karierę, ale nawet o życie.

Robert Lewandowski
19.03.2022 07:57 Znamy listę sportowców nominowanych do 87. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego"

Ogłoszono listę sportowców nominowanych do 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Wśród kandydatów do zwycięstwa znalazł się m.in. laureat poprzedniej edycji, czyli Robert Lewandowski. Oprócz niego o głosy kibiców będzie walczyła "śmietanka" polskiego sportu, a m.in. medaliści igrzysk olimpijskich z Tokio.Znamy już listę sportowców nominowanych do 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego"W gronie kandydatów znalazły się największe gwiazdy polskiego sportu w 2021 rokuZwycięzcę wyłoni głosowanie kibiców, a laureata poznamy w trakcie Gali Mistrzów Sportu 8 stycznia 2022 rokuPlebiscyt "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski, to najbardziej prestiżowa nagroda dla sportowca w naszym kraju, bez podziału na dyscypliny. Konkurs organizowany jest od 1926 roku z przerwami w latach 1939-1947 ze względu na II wojnę światową i okres powojenny. Rekordzistką pod względem zwycięstw plebiscytu jest Justyna Kowalczyk, która triumfowała aż pięciokrotnie. Za to najwięcej statuetek otrzymały Irena Szewińska i Stanisława Walasiewicz, bo aż osiem. W poprzednim roku triumfował Robert Lewandowski. Komu ten zaszczyt przypadnie tym razem?