Swiatsportu.pl > Tenis > Znamy rywalkę Igi Świątek w walce o finał WTA 500 w Adelajdzie
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:35

Znamy rywalkę Igi Świątek w walce o finał WTA 500 w Adelajdzie

Tenis
  • Iga Świątek w czwartek zapewniła sobie awans do półfinału turnieju WTA 500 w Adelajdzie

• Polka pokonała Amerykankę Danielle Collins 6:2, 3:0

• W półfinale rywalką 19-latki będzie Szwajcarka Jil Teichmann, która po niesamowitym meczu pokonała Anastasiję Sevastovą

Tenis w piątek przyciągnie przed telewizory wielu polskich kibiców. Właśnie tego dnia Iga Świątek rozegra mecz, który zadecyduje o tym, czy awansuje do wielkiego finału turnieju w Adelajdzie. W czwartek Polka zapewniła sobie awans do półfinału dzięki wygranej z Danielle Collins. Wkrótce później dowiedziała się, z kim przyjdzie jej się zmierzyć w walce o finał.

Tenis. Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale WTA w Adelajdzie

W czwartkowy poranek kolejny mecz w turnieju WTA 500 w Adelajdzie rozegrała Iga Światek. Rywalką naszej zawodniczki była Amerykanka Danielle Collins, która dość niespodziewanie wyeliminowała wcześniej liderkę rankingu tenisistek Ashleigh Barty.

Kibice, którzy mogli mieć obawy, że Amerykanka sprawi problemy także Świątek, szybko mogli odetchnąć z ulgą. Polka nie dała szans rywalce. Pierwszego seta wygrała dość gładko 6:2. W drugiej partii potwierdziła swoją dominację.

Iga Świątek wygrała drugiego seta 3:0. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych Danielle Collins. Amerykanka musiała korzystać z przerwy medycznej, a gdy wróciła na kort, po wymianie kilku piłek zrezygnowała z dalszej gry. Powodem była kontuzja pleców.

Nim uraz przeszkodził zawodniczce w kontynuowaniu gry, nie była ona w stanie dorównać kroku Idze Świątek. 19-latka zanotowała kolejne imponujące zwycięstwo, ponownie nie straciła nawet seta i awansowała do półfinału turnieju w Adelajdzie.

Wkrótce po zakończeniu meczu Iga Świątek poznała swoją kolejną rywalkę w drodze do finału. W półfinale nasza reprezentantka zmierzy się ze Jil Teichmann. Szwajcarka w ćwierćfinale uporała się z Anastasiją Sevastovą.

Szwajcarka Jil Teichmann na drodze Igi Świątek do finału

Teichman, zajmująca 61.miejsce w rankingu WTA i Sevastova, która plasuje się na 56.miejscu, dostarczyły kibicom sportowej rozrywki na najwyższym poziomie. Najbliższa rywalka Igi Świątek była bliska porażki, ale obroniła aż dwie piłki meczowe i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mecz trwał aż dwie godziny i 57 minut. Teichmann m.in. aż sześć razy przełamała serwis rywalki.

Jil Teichmann wygrała po dreszczowcu 6:4, 6:7(10), 7:5 i to ona pozostaje w grze o zwycięstwo na kortach w Australii. Szwajcarka może okazać się dla Igi Świątek wymagającą rywalką, gdyż ma na swoim końce kilka triumfów w mniejszych turniejach i spore doświadczenie.

Do tej pory cztery razy grała w finałach turniejów singla. Dwa z nich udało jej się wygrać. W 2019 roku triumfowała w Palermo i Pradze. Piątkowy mecz będzie pierwszym spotkaniem na korcie obu tenisistek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 5:30 czasu polskiego.