Swiatsportu.pl > Piłka nożna > To dlatego Francuzi odpadli z Euro? Media ujawniają szokujące fakty
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 08:00

To dlatego Francuzi odpadli z Euro? Media ujawniają szokujące fakty

FRANCK FIFEAFPEast News
FRANCK FIFE/AFP/East News

Reprezentacja Francji sensacyjnie odpadła z Euro 2020 po porażce w rzutach karnych ze Szwajcarią. “Trójkolorowi” jeszcze na kilka minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry prowadzili 3:1, jednak roztrwonili przewagę i w efekcie oddali zwycięstwo rywalom. Francuskie media doszukują się przyczyn klęski mistrzów świata. Ujawniono szokujące informacje na temat francuskiej kadry.

  • Francuzi odpadli z Euro 2020 po sensacyjnej porażce ze Szwajcarią po serii rzutów karnych

  • Francuskie media ujawniają kulisy porażki aktualnych mistrzów świata

  • Okazuje się, że gwiazdorzy “Trójkolorowych” w trakcie meczu woleli się kłócić, niż przyłożyć do gry

Reprezentacja Francji była jednym z głównych faworytów do zdobycia tytułu mistrza Europy. Zamiast tego “Les Bleus” odpadli już w ⅛ finału po porażce ze Szwajcarią. Jak donoszą francuskie media, w drużynie panowała fatalna atmosfera, a gwiazdorzy kłócili się między sobą.

Reprezentacja Francji odpadła z Euro na własne życzenie?

Nie tak wyobrażali sobie Euro 2020 kibice reprezentacji Francji. Aktualni mistrzowie świata byli jednymi z głównych faworytów do zdobycia także tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Ich przygoda z turniejem zakończyła się jednak już w ⅛ finału po porażce ze Szwajcarią.

Francuzi jeszcze na w 81. minucie prowadzili 3:1 i wydawało się, że nic nie odbierze im awansu. Szwajcarzy w końcówce doprowadzili jednak do wyrównania. Po dogrywce i serii rzutów karnych ostatecznie wyrzucili faworyzowaną Francję z turnieju (więcej TUTAJ).

Francuzi do dzisiaj nie mogą przeboleć porażki. Tamtejsze media cały czas analizują, co poszło nie tak. “Le Parisien” ujawnił, że w drużynie prowadzonej przez Didiera Deschampsa panowała fatalna atmosfera.

To właśnie konflikty między poszczególnymi piłkarzami miały m.in. doprowadzić do klęski Francuzów na Euro. Dziennikarze opisali sytuację z meczu ze Szwajcarią, w której gwiazdorzy “Trójkolorowych” mieli zacząć kłócić się na boisku.

Gwiazdorzy Francji woleli się kłócić, niż walczyć o wygraną

Zdaniem dziennikarzy “Le Parisien” na murawie doszło do spięcia między gwiazdorami Francuzów. W ostrą wymianę zdań zaangażowani byli Paul Pogba, Benjamin Pavard i Raphael Varane. Wszystko zaczęło się jednak od Adriena Rabiota. 

Pomocnik Juventusu miał pretensje do Paula Pogby, że ten niewystarczająco angażuje się w grę defensywną. Rabiot dawał o tym znać koledze. Również inni zawodnicy mieli wielkie pretensje do gwiazdora, że nie pomaga im w obronie. 

Raphael Varane w końcu zwrócił uwagę Pogbie. Przekazał on pomocnikowi, że jego gra nie podoba się Benjaminowi Pavardovi. Pogba źle zniósł krytykę ze strony kolegów. 

“Benji (Pavard – red.) uważa, że za mało bronisz" - powiedział Varane do Pogby. Ten natychmiast ruszył w kierunku Pavarda i wypalił” “Co powiedziałeś?!”. Pavardowi również puściły podobno nerwy i obraził w odpowiedzi Pogbę.

“Le Parisien” podaje także, że Paul Pogba po meczu przeprosił kolegów za swoje zachowanie i wygłosił w szatni przemowę. Francuzi jednak odpadli z Euro 2020, a kibice na długo zapamiętają ich wstydliwe zachowanie. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane