Swiatsportu.pl
Tomasz Dryła koronawirus

Biblioteka Canva/webphotographeer

Tomasz Dryła zakażony koronawirusem

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Tomasz Dryła znany komentator żużlowy jest zakażony koronawirusem. Informację o chorobie dziennikarza przekazał podczas spotkania eWinner Apator Toruń - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra Michał Łopaciński. Choroba Dryły ma mieć ciężki przebieg i nie wiadomo

  • Michał Łopaciński przekazał informację, że Tomasz Dryła jest zakażony koronawirusem

  • U dziennikarza choroba ma ciężki przrbieg i nie wiadomo kiedy wróci do komentowania żużla

  • Na otwarcie sezonu PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń pokonał Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 51:39

Tomasz Dryła, komentator żużla w nSport+, jest zakażony koronawirusem. Informacje o stanie zdrowia dziennikarza przekazał Michał Łopaciński, komentujący spotkanie eWinner Apator Toruń - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra.

Zgodnie z tymi informacjami, choroba u Dryły ma dość ciężki przebieg i nie wiadomo kiedy wróci na stanowisko komentatorskie. Przy okazji Łopaciński złożył swojemu koledze życzenia powrotu do zdrowia.

Tomasz Dryła zakażony koronawirusem

Dryła jest kolejną ofiarą koronawirusa w polskim żużlu. Z powodu kolejnych przypadków zakażeń odbędą się nie wszystkie spotkania pierwszej kolejki PGE Ekstraligi. Sobotnie mecze Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem i ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz z Betard Spartą Wrocław zostały przeniesione na 23 kwietnia.

Z zakażeniami w ostatnim czasie musieli się mierzyć m.in. Artiom Łaguta, Patryk Dudek czy bracia Chris i Jack Holderowie. Ci dwaj ostatni już wyzdrowieli i w najbliższym czasie będą mogli rozpocząć rywalizację w lidze.

W związku z przeniesionymi sobotnimi spotkaniami sezon zainaugurowała rywalizacja zespołu z Torunia z Marwis.pl Falubazem Zielona Góra. Gospodarze, którzy w tym sezonie są beniaminkiem, gładko wygrali 51:39.

Sezon rozpoczął się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach brakuje kibiców, a zawodnicy i trenerzy będą regularnie badani na obecność wirusa. W podobnych warunkach dokończono sezon w ubiegłym roku.

Hitowe starcie na początek sezonu Ekstraligi żużlowej

Kibice w niedzielę czekają na hitowe spotkanie. W Lesznie miejscowa Unia, czyli aktualny mistrz Polski zmierzy się z wicemistrzem Stalą Gorzów. Dla gości będzie to pierwsza okazja do rewanżu za ubiegłoroczny finał.

Co ciekawe to właśnie z klubem z Gorzowa Wielkopolskiego Dryła ma jedno z najcenniejszych wspomnień ze swojej pracy komentatorskiej. Dziennikarz zaczął relacjonować spotkania żużlowe od starcia Stali z ówczesną PGE Marmą Rzeszów. Miało to miejsce w 2013 roku.

- To było na tyle duże przeżycie, że poprosiłem o możliwość wyjazdu dzień wcześniej, żeby pójść na trening. Na pewno był stres, bo nigdy wcześniej tej dyscypliny nie komentowałem i nigdy nie komentowałem zawodów z miejsca wydarzeń - opowiadał niedawno Dryła w programie "Trzeci wiraż".

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Przerwa Roberta Lewandowskiego potrwa krócej?

  • Tragiczna wiadomość. Nie żyje Ryszard Łuczak

  • Tak wygląda córka Adama Małysza. Wyrosła na piękną kobietę

Łukasz KowalskiAutor

Redaktor serwisu SwiatSportu.pl. Zbierałem doświadczenie w Radiu Zachód, RMF FM, Polskim Radiu i Polsacie Sport. Pasjonat sportu, kinematografii i seriali

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: lukasz.kowalski@iberion.pl

Podobne artykuły

Nie żyje

Żużel

Nie żyje Jon Cook, który znacząco przyczynił się do rozwoju żużla

Czytaj więcej >
nie żyje zawodnik

Żużel

Nie żyje Włodzimierz Heliński

Czytaj więcej >
Zmarł - świeczka żałobna

Żużel

Nie żyje Mariusz Rygiel, były żużlowiec. Miał zaledwie 45 lat

Czytaj więcej >
Tomasz Gollob urodziny

Żużel

Tomasz Gollob obchodzi 50. urodziny

Czytaj więcej >
nie żyje zawodnik

Żużel

Zmarł Jacek Gomólski, były reprezentant Polski w żużlu

Czytaj więcej >
Żużel

Żużel

Dlaczego żużlowcy jeżdżą w lewo?

Czytaj więcej >