Swiatsportu.pl
hajto plst sport

screen - youtube.com/Polsat Sport

Tomasz Hajto zmiażdżył lidera reprezentacji Polski. “To jest totalnie kuriozalne”

5 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Tomasz Hajto ocenił grę Polaków w czwartkowym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Albanii. Choć Biało-Czerwoni wygrali wysoko 4:1, to nie przekonali swoją grą. Ekspert Polsatu Sport najwięcej zastrzeżeń miał do gry Jana Bednarka. Jego zdaniem obrońca popełnia zbyt dużo prostych błędów.

  • Reprezentacja Polski w niedzielę rozegra mecz z San Marino w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu

  • Eksperci wciąż jednak żyją ostatnim występem Biało-Czerwonych w meczu z Albanią, który zakończył się naszą wygraną 4:1

  • Gra kadry była daleka od ideału, co nie umknęło uwadze Tomasza Hajty

  • Ekspert Polsatu Sport mocno skrytykował za czwartkowy występ zwłaszcza jednego zawodnika, Jana Bednarka

Tomasz Hajto nie pozostawił suchej nitki na jednym z liderów reprezentacji Polski po meczu z Albanią. Ekspert na antenie Polsatu Sport skrytykował mocno Jana Bednarka. Piłkarz Southampton, zdaniem Hajty, nie zasługuje na grę w podstawowej jedenastce kadry.

Reprezentacja Polski w siatkówce Wilfredo Leon

Gdzie sędzia miał oczy? Fatalna pomyłka z meczu Polska-Serbia (FOTO)

CZYTAJ DALEJ

Tomasz Hajto bezlitosny dla reprezentanta Polski

Już dzisiaj reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji mistrzostw świata. Polacy zmierzą się na wyjeździe z San Marino. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 20:45.

Wciąż jednak nie milkną echa ostatniego meczu, jaki rozegrała polska kadra, czyli czwartkowego pojedynku z Albanią. Biało-Czerwoni wprawdzie wysoko wygrali, bo aż 4:1, jednak styl ich gry zdecydowanie nie mógł napawać optymizmem (więcej TUTAJ). Wśród ekspertów nadal trwa gorąca dyskusja na temat stanu naszej reprezentacji.

W niedzielę swoją opinią na temat występu Polaków podzielił się Tomasz Hajto. Stały ekspert Polsatu Sport skoncentrował się zwłaszcza na jednym zawodniku. W trakcie programu "Cafe Futbol” Hajto bardzo mocno skrytykował Jana Bednarka.

- Wiemy, że nieważne w jakim systemie gramy, to zawsze podstawą jest koncentracja. Boli mnie to, że nie mamy konkurencji. To kolejne spotkanie, w którym jak piłka dochodziła do Bednarka, to dostawałem więcej siwych włosów - stwierdził były reprezentant Polski. 

- Jest nieskoncentrowany, podejmuje złe decyzje, popełnia błędy - jak ja to mówię - ABC środkowego obrońcy. Jeśli jest dośrodkowanie z boku, to każdy trener uczy, by wybijać piłkę skąd przyszła. Jego wszystkie wybicia były na 16-18 metr. To jest totalnie kuriozalne - dodał.

Eksperci krytykują grę Polaków w defensywie

Tomasz Hajto jest przekonany, że Jan Bednarek nie powinien występować w pierwszej jedenastce reprezentacji Polski. Problemem, jego zdaniem, jest jednak to, że ewentualni zmiennicy obrońcy Southampton są jeszcze gorsi.

- Uważam, że mamy problem, bo nie mamy gościa, który wejdzie, jak ktoś zagra słabo w obronie - ocenił krótko ekspert Polsatu Sport.

Trzeba przyznać, że Tomasz Hajto nie jest odosobniony w swojej ocenie gry Polaków w defensywie. Po meczu z Albanią mocną opinię wygłosił także inny były obrońca reprezentacji Polski, a obecnie ekspert telewizyjny, Marcin Baszczyński. On z kolei krytykował Pawła Dawidowicza (więcej TUTAJ).

Co pamiętacie z wygranych przez „Złotka” mistrzostw Europy w siatkówce z 2005 roku?

Pytanie 1 z 5

Jedna z Polek została wybrana MVP turnieju. O którą siatkarkę chodzi?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: