Swiatsportu.pl
Jin MamengniXinhua NewsEast News

Jin Mamengni/Xinhua News/East News

Tragedia w trakcie świętowania mistrzostwa Europy dla Włoch. Nie żyje 22-letni kibic 

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Euro 2020 zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Włoch. “Azzurri” zostali po raz drugi w historii Mistrzami Europy. Piłkarze triumfalnie wrócili do ojczyzny i świętowali razem z kibicami na ulicach Rzymu. Niestety w trakcie mistrzowskiej fety doszło do tragedii w jednym z sycylijskich miast. Zginął zaledwie 22-letni kibic. 

  • Reprezentanci Włoch wrócili do kraju, gdzie świętowali razem z kibicami zdobycie mistrzostwa Europy

  • Mistrzowska feta zakończyła się niestety tragicznie dla jednego z fanów piłkarzy "Squadra Azzurra"

  • W wypadku zginął zaledwie 22-letni kibic

Euro 2020 zakończyło się fantastycznie dla Włochów, którzy sięgnęli po tytuł po zwycięstwie w finale nad Anglią. Niestety podczas mistrzowskiej fety na Półwyspie Apenińskim doszło do tragedii. Zginął młody kibic.

LAURENCE GRIFFITHSAFPEast News (5)

Ojciec Harry'ego Maguire'a poważnie ucierpiał w zamieszkach na Wembley

CZYTAJ DALEJ

Euro 2020. Tragiczny finał mistrzowskiej fety we Włoszech

Włosi po raz drugi w swojej historii zostali Mistrzami Europy. W niedzielę w wielkim finale na Wembley pokonali Anglię. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, a w nich bohaterem został Gianluigi Donnarumma, który obronił trzy “jedenastki” wykonywane przez rywali (więcej TUTAJ).

Włoska ekipa rozpoczęła świętowanie już na Wembley, a następnego dnia wróciła do ojczyzny, by wspólnie cieszyć się z kibicami. Reprezentanci Włoch odbyli przejażdżkę odkrytym autobusem po ulicach Rzymu, a na całej trasie towarzyszyły im tysiące kibiców. 
Świętowanie trwało nie tylko w Rzymie, ale i innych częściach Włoch. Także na Sycylii, gdzie niestety mistrzowska feta skończyła się tragicznie dla jednego z kibiców. Agencja Reutera potwierdziła, że w wypadku zginął zaledwie 22-letni kibic reprezentacji Włoch.

Młody fan piłkarzy “Squadra Azzurra” zginął w mieście Caltagirone. Jak przekazała miejscowa policja, mężczyzna stracił życie w wypadku samochodowym, którym zmierzał na zorganizowaną w mieście imprezę z okazji zdobycia przez Włochów mistrzostwa Europy. 

Kibice zepsuli święto futbolu na Wembley

Warto przypomnieć, że już w niedzielę, jeszcze przed rozpoczęciem finału Euro 2020 w Londynie dochodziło do niebezpiecznych incydentów. Niebezpiecznie było także na samym Wembley, gdzie kibice angielscy urządzili sobie regularne bijatyki z innymi fanami (więcej TUTAJ). Na teren obiektu znajdowało się nielegalnie kilka tysięcy ludzi,

W wyniku chaosu, który zapanował na stadionie, ucierpiał między innymi ojciec Harry’ego Maguire’a. Angielski piłkarzy wyznał, że jego tata został stratowany przez tłum i doznał poważnych złamań żeber. Mężczyzna trafił do szpitala i miał trudności z oddychaniem (więcej TUTAJ). 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: