Swiatsportu.pl
Piotr Żyła w Puchar Świata

JURE MAKOVEC/AFP/East News

TVN przekazał szczegóły na temat transmisji Pucharu Świat w skokach narciarskich

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zostanie zainaugurowany już w ten weekend. Zawody cyklu tej zimy będą niemal w całości pokazywane przez TVN. Nadawca podczas spotkania prasowego "Sportowa zima TVN Grupa Discovery" przekazał szczegóły odnośnie transmisji. Wiadomo już m.in., kto będzie odpowiadał za komentarz konkursów.

  • Grupa Discovery TVN zdradziła szczegóły odnośnie transmisji PŚ w skokach narciarskich

  • Gośćmi w studio podczas najbliższego weekendu będą były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot, skoczkini Kamila Karpiel oraz muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka

  • Nadawca przekazał, kto będzie komentował zawody i zdradził misję, jaką wyznaczył sobie w związku z pokazywaniem tej dyscypliny na otwartym kanale

Grupa Discovery TVN nie udzieliła sublicencji TVP na transmitowanie zawodów Pucharu Świata najbliższej zimy (więcej tutaj). W związku z tym zawody tego cyklu niemal w całości będą pokazywane w TVN i na Eurosporcie, za wyjątkiem polskich konkursów. Stacja ujawniła już najważniejsze informacje odnośnie pokazywania skoków narciarskich na swoim otwartym kanale i wyznaczyła sobie cel "odmłodzenia" grupy odbiorców.

TVN przekazał, kto będzie komentował zawody Pucharu Świata tej zimy

Do grupy Discovery TVN należy również stacja Eurosport, gdzie od lat za komentarz zawodów skoków narciarskich odpowiadają Marek Rudziński i Igor Błachut. Dyrektor programowy stacji TVN poinformował, że kibice usłyszą ten duet również na TVN-ie.

- Jesteśmy wierni naszej parze komentatorów, bo wierzymy, że są najlepsi na rynku - stwierdził podczas spotkania w siedzibie TVN Edward Miszczak. 

Tym samym wątpliwości w tej kwestii zostały już rozwiane. Wbrew pierwotnym domysłom Sebastian Szczęsny nie będzie komentował zawodów (więcej tutaj), chyba że okazjonalnie, ponieważ byłemu już dziennikarzowi TVP powierzono prowadzenie studio wspólnie z Damianem Michałowskim.

Stacja chce "odmłodzić" kibiców. Wiemy również, kogo zobaczymy w pierwszym studio TVN-u

Nadawca w trakcie spotkania prasowego "Sportowa zima TVN Grupa Discovery" poinformował, że gośćmi w pierwszym studio Pucharu Świata na antenie TVN będą były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot, reprezentantka Polski w skokach narciarskich Kamila Karpiel oraz muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka.

Ponadto Edward Miszczak oświadczył, że stacja chce promować dyscyplinę w taki sposób, aby zainteresować nią najmłodszych.

- Chcemy odmłodzić grupę widzów oglądających skoki. Chcemy pokazać młodszym widzom, którzy interesują się tylko piłką, że w skokach występują chłopaki w ich wieku. Chcemy pokazać, że jest to sport narodowy, ale też młodzieżowy - oświadczył dyrektor programowy stacji TVN.

Miszczak dodał, że chce również zachęcić dzieci do uprawiania skoków narciarskich, ale zaznaczył, iż 95% sukcesu leży gestii zawodników, a 5% należy do stacji. Nowy sezon Pucharu Świata wystartuje już w ten piątek, kiedy to na skoczni dużej w Niżnym Tagile zostaną rozegrane kwalifikacje. Na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Puchar Świata w Zakopanem

PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

Czytaj więcej >
Kamil Stoch i Piotr Żyła

Piotr Żyła szczerze o Kamilu Stochu: on jest urodzony do tego sportu

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >
Piotr Żyła

Piotr Żyła zwyzywany przez niemieckiego dziennikarza po zdobyciu mistrzostwa świata

Czytaj więcej >