Swiatsportu.pl
Piotr Żyła w Puchar Świata

JURE MAKOVEC/AFP/East News

TVN przekazał szczegóły na temat transmisji Pucharu Świat w skokach narciarskich

17 Listopada 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zostanie zainaugurowany już w ten weekend. Zawody cyklu tej zimy będą niemal w całości pokazywane przez TVN. Nadawca podczas spotkania prasowego "Sportowa zima TVN Grupa Discovery" przekazał szczegóły odnośnie transmisji. Wiadomo już m.in., kto będzie odpowiadał za komentarz konkursów.

  • Grupa Discovery TVN zdradziła szczegóły odnośnie transmisji PŚ w skokach narciarskich

  • Gośćmi w studio podczas najbliższego weekendu będą były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot, skoczkini Kamila Karpiel oraz muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka

  • Nadawca przekazał, kto będzie komentował zawody i zdradził misję, jaką wyznaczył sobie w związku z pokazywaniem tej dyscypliny na otwartym kanale

Grupa Discovery TVN nie udzieliła sublicencji TVP na transmitowanie zawodów Pucharu Świata najbliższej zimy (więcej tutaj). W związku z tym zawody tego cyklu niemal w całości będą pokazywane w TVN i na Eurosporcie, za wyjątkiem polskich konkursów. Stacja ujawniła już najważniejsze informacje odnośnie pokazywania skoków narciarskich na swoim otwartym kanale i wyznaczyła sobie cel "odmłodzenia" grupy odbiorców.

Reprezentacja Polski Paulo Sousa Robert Lewandowski

Wrzało w reprezentacji Polski. Sousa wziął winę za Lewandowskiego

CZYTAJ DALEJ

TVN przekazał, kto będzie komentował zawody Pucharu Świata tej zimy

Do grupy Discovery TVN należy również stacja Eurosport, gdzie od lat za komentarz zawodów skoków narciarskich odpowiadają Marek Rudziński i Igor Błachut. Dyrektor programowy stacji TVN poinformował, że kibice usłyszą ten duet również na TVN-ie.

- Jesteśmy wierni naszej parze komentatorów, bo wierzymy, że są najlepsi na rynku - stwierdził podczas spotkania w siedzibie TVN Edward Miszczak. 

Tym samym wątpliwości w tej kwestii zostały już rozwiane. Wbrew pierwotnym domysłom Sebastian Szczęsny nie będzie komentował zawodów (więcej tutaj), chyba że okazjonalnie, ponieważ byłemu już dziennikarzowi TVP powierzono prowadzenie studio wspólnie z Damianem Michałowskim.

Stacja chce "odmłodzić" kibiców. Wiemy również, kogo zobaczymy w pierwszym studio TVN-u

Nadawca w trakcie spotkania prasowego "Sportowa zima TVN Grupa Discovery" poinformował, że gośćmi w pierwszym studio Pucharu Świata na antenie TVN będą były skoczek, a obecnie trener Jakub Kot, reprezentantka Polski w skokach narciarskich Kamila Karpiel oraz muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka.

Ponadto Edward Miszczak oświadczył, że stacja chce promować dyscyplinę w taki sposób, aby zainteresować nią najmłodszych.

- Chcemy odmłodzić grupę widzów oglądających skoki. Chcemy pokazać młodszym widzom, którzy interesują się tylko piłką, że w skokach występują chłopaki w ich wieku. Chcemy pokazać, że jest to sport narodowy, ale też młodzieżowy - oświadczył dyrektor programowy stacji TVN.

Miszczak dodał, że chce również zachęcić dzieci do uprawiania skoków narciarskich, ale zaznaczył, iż 95% sukcesu leży gestii zawodników, a 5% należy do stacji. Nowy sezon Pucharu Świata wystartuje już w ten piątek, kiedy to na skoczni dużej w Niżnym Tagile zostaną rozegrane kwalifikacje. Na sobotę i niedzielę zaplanowano konkursy indywidualne.

Kilka prostych pytań ze sportu, na które powinieneś znać odpowiedź. Sprawdź, jak sobie poradzisz.

Pytanie 1 z 10

Co ile lat odbywają się siatkarskie mistrzostwa świata?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

TVP pozyskała licencję do skoków narciarskich. To było jedyne możliwe rozwiązanie

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Klemensa Murańki.

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile: Reprezentacja Polski może mieć problem z wylotem z Rosji

Czytaj więcej >
Halvor Egner Granerud

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Wygrana Halvora Egnera Graneruda, duży awans Piotra Żyły

Czytaj więcej >
Pilne skoki narciarskie

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Słabe skoki Polaków. Tylko dwóch Biało-Czerwonych w finale

Czytaj więcej >
Markus Eisenbichler

Skoki narciarskie

PŚ w Niżnym Tagile. Markus Eisenbichler wygrywa kwalifikacje. Pięciu Polaków w konkursie

Czytaj więcej >