Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Wielki transfer z TVP do TVN. Szczęsny przechodzi do konkurencji
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:55

Wielki transfer z TVP do TVN. Szczęsny przechodzi do konkurencji

Projekt bez tytułu - 2021-11-04T145012.296
Agnieszka Sniezko/East News

TVP na początku października straciła prawo do transmitowania Pucharu Świata w skokach narciarskich, a na początku listopada stacja otrzymała kolejny cios. W czwartek media obiegła informacja, że do TVN-u, w którym będą transmitowane zawody, przeszedł dziennikarz i komentator Sebastian Szczęsny.

TVP od nowego sezonu nie będzie transmitować zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na początku października Discovery Group, czyli właściciel m.in. stacji TVN poinformował, że nie odsprzeda sublicencji publicznemu nadawcy, a konkursy będą pokazywane na antenach TVN, Eurosportu i player.pl.

TVP straci dziennikarza?

Do tej pory TVN nie poinformował jeszcze, kto będzie komentował zawody na antenach stacji. W czwartek portal Wirtualne media przekazał, że według nieoficjalnych informacji ma dojść do głośnego transferu dziennikarza między TVP a TVN.

Jak informuje portal, TVP Sport ma opuścić Sebastian Szczęsny, który od sezonu 2021/2022 ma być głównym sprawozdawcą konkursów skoków narciarskich. To jeden z największych transferów dziennikarskich ostatnich miesięcy.

Szczęsny jest związany z Telewizją Polską od 2004 roku. Początkowo występował w roli eksperta w studiu przed zawodami Pucharu Świata. W ostatnich latach, obok Włodzimierza Szaranowicza, Przemysława Babiarza czy Stanisława Snopka, był jednym z głównych komentatorów zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Niedługo rusza nowy sezon Pucharu Świata

Obecnie nie wiadomo, kto obok Szczęsnego będzie komentował zawody na stacji TVN. W ostatnim roku na antenach Eurosportu kibice mogli usłyszeć głosy Marka Rudzkiego, który w przeszłości także był związany z TVP, oraz Igora Błachuta.

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się 20 listopada od zawodów w rosyjskim Niżnym Tagile. Koniec rywalizacji zaplanowany jest na 27 marca w Planicy. TVP będzie transmitowało jedynie zawody w Wiśle i Zakopanem, które odbędą się odpowiednio 4-5 grudnia i 15-16 stycznia.

Szczęsny znany jest nie tylko z komentowania i relacjonowania skoków narciarskich. Na antenach TVP komentował także zawody boksu zawodowego, podnoszenia ciężarów, narciarstwa alpejskiego, czy kolarstwa.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane