Swiatsportu.pl
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

TVP zdecydowała, kto skomentuje finał Euro zamiast Dariusza Szpakowskiego

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Dariusz Szpakowski jednak nie skomentuje finału Euro 2020, w którym zmierzą się reprezentacje Anglii i Włoch. W piątek szef TVP Sport Marek Szkolnikowski ogłosił za pomocą mediów społecznościowych, kto zastąpi legendę mikrofonu. Kibiców czeka spore zaskoczenie.

  • Szef TVP Sport Marek Szkolnikowski ogłosił w piątek, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020

  • O godzinie 15:00 Szkolnikowski poinformował, kto zastąpi legendę mikrofonu w tej ważnej roli

  • Za relację z najważniejszego spotkania turnieju odpowiadać będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn

Dariusz Szpakowski został odsunięty od komentowania finału Euro 2020 na antenie TVP. W piątek oficjalną informację podał szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. Legendarnego komentatora zastąpi Mateusz Borek, któremu towarzyszyć będzie Kazimierz Węgrzyn.

Łukasz Piszczek LKS Goczałkowice-Zdrój

Klub Łukasza Piszczka sprowadził kolejnego piłkarza z przeszłością w Ekstraklasie

CZYTAJ DALEJ

Dariusz Szpakowski odsunięty od komentowania finału Euro 2020

W piątkowy poranek szef TVP Sport Marek Szkolnikowski ogłosił na Twitterze, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020, tak jak to pierwotnie planowano. Od kilku dni w internecie kibice dyskutowali, czy legendarny komentator powinien relacjonować najważniejsze spotkanie turnieju. Wszystko przez regularne pomyłki, z których Szpakowski już niemal słynie (więcej TUTAJ).

Kibice za pomocą mediów społecznościowych wyrażali swoje niezadowolenie z pracy Dariusza Szpakowskiego. Wielu z nich domagało się odsunięcia go od komentowania tak ważnych spotkań. Piłkarscy fani byli gotowi złożyć nawet petycję do władz TVP, by 70-latek nie komentował finału Euro (więcej TUTAJ).
Wczoraj pojawiły się informacje, że Dariusz Szpakowski narzeka na gorsze samopoczucie. Dziś otrzymaliśmy już oficjalny komunikat w tej sprawie. 

- Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na komentowaniu słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk - napisał Marek Szkolnikowski.

Szef TVP Sport ogłosił, kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego

Nieoficjalnie mówiło się, że legendę mikrofonu zastąpi Jacek Laskowski, którego partnerem na stanowisku komentatorskim będzie Robert Podoliński. Szef TVP Sport o godzinie 15:00 opublikował kolejnego tweeta, w którym podał oficjalnie, kto skomentuje finał Euro 2020. 

Marek Szkolnikowski postawił jednak na duet Mateusz Borek-Kazimierz Węgrzyn. Para ta zyskała sympatię kibiców podczas całego turnieju. Wybór ten jednak zaskakuje, gdyż Jacek Laskowski od lat szykowany jest na swego rodzaju następcę Dariusza Szpakowskiego. Mateusz Borek współpracuje natomiast z TVP jak na razie tylko okazjonalnie.

- To był trudny turniej: emocjonalnie i logistycznie. Z takim rozmachem jeszcze nie pracowaliśmy, za niedociągnięcia przepraszam. Jako kapitan zespołu TVP Sport muszę często podejmować trudne decyzje. Przy mikrofonie podczas finału zasiądą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn - napisał Marek Szkolnikowski.Wielki finał Euro 2020 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:00. Zmierzą się w nim reprezentacje Włoch oraz Anglii.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: