Swiatsportu.pl
Vital Heynen siatkarze PZPS

ANGELA WEISS/AFP/East News

Vital Heynen pożegna się z Polską kadrą?

4 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Polscy siatkarze po raz kolejny nie zdołali przejść przez ćwierćfinał igrzysk olimpijskich. Biało-Czerwoni pożegnali się z turniejem po wtorkowej porażce z Francją 2:3. Po meczu pojawiły się pytania dotyczące przyszłości trenera Vitala Heynena. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej zasiał niepewność w sercach kibiców.

  • Polscy siatkarze nie zdobędą medalu igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni przegrali w ćwierćfinale z Francją 2:3

  • Tylko do września obowiązuje kontrakt trenera Vitala Heynena i nie wiadomo czy zostanie przedłużony

  • Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej wyznał, że dopiero po mistrzostwach Europy strony usiądą do rozmowy

Polscy siatkarze na pewno nie tak wyobrażali sobie swój występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biało-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie i szybko awansowali do ćwierćfinału, który miał być kluczowym spotkaniem w całym turnieju.

W nim Biało-Czerwoni mierzyli się z Francuzami, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie B. Podopieczni Viytala Heynena o wielkim boju przegrali po tie-breaku 2:3 i pożegnali się z marzeniami o medalu olimpijskim.

Projekt bez tytułu - 2021-08-04T082719.408

Aleksiej Spiridonow w wulgarny sposób zaatakował polskich siatkarzy

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze rozstaną się z Vitalem Heynenem?

Świat obiegły zdjęcia naszych siatkarzy, którzy po meczu byli całkowicie załamani. Polacy do turnieju przystępowali jako urzędujący mistrzowie świata i choć przegrali na otwarcie turnieju z Iranem, to z każdym kolejnym meczem prezentowali się coraz lepiej.

- Ale to jest sport. Mistrzowie świata też przegrywają. Mnóstwo jest na igrzyskach ludzi, którzy zdobywają medale, mimo że nic wcześniej nie zdobyli. A mistrzowie świata często przegrywają - powiedział po meczu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Jednocześnie szef polskiej federacji zaznaczył, że Związek nie ma sobie nic do zarzucenia w kwestii przygotowania zespołu do turnieju. Przy okazji wyjawił, że w najbliższym czasie w Związku będą musieli przedyskutować przyczyny porażki w Tokio.

Niepokojące słowa prezesa PZPS

Jednocześnie pojawiły się pytania o przyszłość trenera Vitala Heynena. Belg jest szkoleniowcem polskich siatkarzy od 2017 roku, a jego kontrakt wygasa we wrześniu po zakończeniu mistrzostw Europy. Kasprzyk unikał jednoznacznej deklaracji.

- Zobaczymy, co dalej. Usiądziemy do stołu jeszcze raz. Ale może to się już wypaliło... Nie chcę teraz o tym mówić. To nie jest wina trenera, on nie był na boisku. Chłopcy są załamani, ja też. Trudno pozbierać myśli - powiedział Kasprzyk.

Polacy po raz kolejny zakończyli udział na ćwierćfinale olimpijskim. Na tym etapie Biało-Czerwoni kończyli zmagania w Atenach, Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro a teraz ta seria została przedłużona przez Tokio.

Heynen poprowadził Polaków do mistrzostwa świata w 2018 roku, do tego Biało-Czerwoni pod jego wodzą zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w 2019 roku, a także srebro Pucharu Świata 2019, brąz i srebro Ligi Narodów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Klątwa trwa. Polscy siatkarze odpadają z igrzysk olimpijskich w ćwierćfinale po raz piąty z rzędu

  • Lisek szósty w finale igrzysk olimpijskich. Niebotyczny poziom skoku o tyczce, złoto dla genialnego Szweda

  • Zasmucające obrazki polskich siatkarzy po porażce z Francją (WIDEO)