Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wisła Kraków zmierzy się z włoskim gigantem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Wisła Kraków zmierzy się z włoskim gigantem

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (7)
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wisła Kraków w tym roku obchodzi 115 rocznicę założenia. Z tej okazji klub przygotował dla kibiców wielką niespodziankę. Już 4 sierpnia do Krakowa przyjedzie SSC Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie. Obie drużyny zmierzą się w meczu uświetniającym obchody 115-lecia “Białej Gwiazdy”. 

  • Wisła Kraków przygotowała niespodziankę dla kibiców z okazji 115-lecia założenia klubu

  • Piłkarze "Białej-Gwiazdy" już 4 sierpnia zmierzą się w Krakowie z SSC Napoli, jedną z najlepszych drużyn klubowych Europy

  • W barwach Napoli będziemy mogli podziwiać m.in. Piotra Zielińskiego, a także świeżo upieczonych mistrzów Europy

Wisła Kraków przygotowała dla kibiców niebywałą niespodziankę. “Biała Gwiazda” zmierzy się w towarzyskim meczu z topową drużyną Serie A, a dokładnie SSC Napoli. Spotkanie odbędzie się z okazji obchodów 115-lecia klubu. 

Wisła Kraków świętuje 115-lecie klubu w wyjątkowy sposób

W tym roku Wisła Kraków obchodzi już swoje 115-lecie. Z tej okazji władze klubu przygotowały dla kibiców specjalną atrakcję. “Biała Gwiazda” rozegra mecz towarzyski z jedną z najlepszych drużyn Europy, a dokładnie SSC Napoli!

Mecz obu drużyn odbędzie się 4 sierpnia na stadionie imienia Henryka Reymana w Krakowie. Włosi już potwierdzili, że zjawią się w Polsce. Specjalną wiadomość, którą można zobaczyć także w mediach społecznościowych Wisły Kraków, kibicom wysłał występujący w Napoli Piotr Zieliński.

- 4 sierpnia widzimy się przy R22 na meczu jubileuszowym. Wraz z SSC Napoli zjawimy się w Krakowie, by zapewnić wam emocje i widowisko piłkarskie na miarę 115-letniej historii Wisły - powiedział reprezentant Polski.

Spotkanie z Wisłą w Krakowie będzie też częścią przygotować Napoli do nowego sezonu. Podopieczni Luciano Spalettiego zmierzą się także kilka dni wcześniej (31 lipca) z Bayernem Monachium. 

SSC Napoli naszpikowane gwiazdami przyjedzie do Polski

Kibiców, którzy 4 sierpnia zjawią się na stadionie Wisły Kraków, czekają nie lada atrakcje. W składzie SSC Napoli będą prawdopodobnie mieli okazję obejrzeć aż trzech aktualnych mistrzów Europy. Na niedawno zakończonym turnieju po złote medale sięgnęli Lorenzo Insigne, Giovanni Di Lorenzo i Alex Meret. 

Pierwotnie mówiło się o tym, że rywalem Wisły na jubileusz 115-lecia będzie Borussia Dortmund. Wybór ten nie mógł nikogo dziwić, bowiem to w barwach niemieckiego klubu Jakub Błaszczykowski, aktualny piłkarz i współwłaściciel “Białej Gwiazdy”, spędził najlepsze lata swojej kariery. Plan ten uległ jednak zmianie.

Wisła Kraków już w najbliższy piątek rozpocznie natomiast zmagania w Ekstraklasie. W pierwszej kolejce drużyna prowadzona przez słowackiego trenera Adriana Gulę zmierzy się na własnym boisku z Zagłębiem Lubin.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane