Swiatsportu.pl
Wojciech Kowalczyk

Kanał Sportowy/screen-YouTube.com

Wojciech Kowalczyk: dziwne, że po powrocie Bońka z Rzymu Brzęczek okazał się zły

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Wojciech Kowalczyk w jednym z ostatnich wywiadów podzielił się ciekawą teorią na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka. Były reprezentant Polski stwierdził, że dla niego zaskoczeniem był moment, w którym Zbigniew Boniek podziękował za pracę byłemu selekcjonerowi. Ekspert stwierdził, iż ta decyzja prawdopodobnie była podyktowana tym, że prezes PZPN nie był zadowolony z taktyki stosowanej przez Brzęczka.

  • Wojciech Kowalczyk wysnuł teorię na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka

  • Były reprezentant Polski uważa, że Zbigniew Boniek nie był zadowolony z gry czwórką obrońców

  • Ponadto "Kowal" nie szczędził słów krytyki na temat postawy "Zibiego"

W szeregach reprezentacji Polski do zmiany selekcjonera doszło w nietypowym momencie. Zbigniew Boniek podziękował Jerzemu Brzęczkowi za pracę 18 stycznia 2021 roku, czyli kilka tygodniu po zakończeniu jesiennych spotkań w Lidze Narodów.

Prezes PZPN mógł zrobić to znacznie wcześniej, bo już pod koniec listopada, skoro miał wątpliwości co do pracy swojego selekcjonera. Stało się jednak inaczej i zdziwienia z tego powodu nie krył Wojciech Kowalczyk, który również stwierdził, iż Brzęczek pożegnał się pracą, bo nie korzystał z systemu z trójką obrońców.

Reprezentacja Austrii

Austriacy pokonują Ukrainę. Drużyna Andrija Szewczenki musi czekać na wyniki kolejnych meczów

CZYTAJ DALEJ

Wojciech Kowalczyk podzielił się swoją teorią na temat zwolnienia Jerzego Brzęczka

Jerzy Brzęczek był szeroko krytykowany za swoją pracę w reprezentacji Polski. Styl gry, jaki prezentowali jego podopieczni, był daleki od oczekiwanego, a na dodatek były selekcjoner m.in. uparcie ustawiał Bartosza Bereszyńskiego na lewej obronie, co nie spotykała się z pozytywnym odbiorem.

Brzęczek korzystał z ustawienia z czwórką obrońców, do czego nie było akurat większych zastrzeżeń. Mimo to według Wojciech Kowalczyka, z którym rozmawiał Adam Godlewski, to miało być powodem jego zwolnienia.

- Było to dziwne, że prezes PZPN wyjechał do Rzymu na Boże Narodzenie, a po powrocie okazało się, że Brzęczek jest zły. Dlatego właśnie zakładam, że przestał pasować, gdyż nie grał trzema obrońcami - stwierdził "Kowal" w wywiadzie dla portalu sportowy24.pl.

Ponadto ekspert uważa, że było to PR-ową nowomową i Boniek po prostu miał oczekiwać systemu z trójką obrońców i dlatego idealnym kandydatem był Paulo Sousa, czyli duży zwolennik takiego ustawienia.

"Kowal" nie pozostawia suchej nitki na Zbigniewie Bońku

Wojciech Kowalczyk wyraził także duże niezadowolenia z postawy Zbigniewa Bońka w ostatnim czasie. Narracja prezesa PZPN spotkała się z dużą krytyką eksperta, który zarzucił mu, że gdy coś idzie źle, to przerzuca odpowiedzialność za niepowodzenia na piłkarzy.

- Boniek wypina pierś wyłącznie po ordery, choć za drugą kadencję nie ma za co. Zakładam więc, że jeśli nie wyjdziemy z grupy, to winni okażą się piłkarze. Jeśli rozegramy czwarty mecz, będzie to zasługa Bońka - wypalił były reprezentant Polski na łamach serwisu sportowy24.pl.

Czy będzie czwarty mecz? O tym przekonamy się w środę około godziny 21:00, czyli po meczu reprezentacji Polski ze Szwecją, który musimy wygrać, aby marzyć o grze w fazie pucharowej Euro 2020.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Podobne artykuły

Piłka nożna

Lekarz Duńczyków zdradził prawdę o reanimacji Eriksena. “Już go z nami nie było”

Czytaj więcej >
Raheem Sterling w barwach reprezentacji Anglii

Piłka nożna

Reprezentacja Anglii potwierdza, że jest jednym z faworytów Euro 2020 i pokonuje Chorwację

Czytaj więcej >
Mecz reprezentacji Węgier z Francją na Euro 2020

Piłka nożna

Węgry sensacyjnie zremisowały z Francją

Czytaj więcej >
Leo Messi w barwach FC Barcelony

Piłka nożna

Leo Messi coraz bliżej odejścia z FC Barcelony. Klub może być nie stać na utrzymanie piłkarza

Czytaj więcej >
Michał Pazdan

Piłka nożna

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

Czytaj więcej >
Kibice reprezentacji Węgier

Piłka nożna

UEFA ukarała Węgry za zachowanie ich kibiców w trakcie Euro 2020

Czytaj więcej >