Swiatsportu.pl
Piotr Żyła TVP SPort

YouTube - TVP Sport

Piotr Żyła rozbraja szczerością. Twierdzi, że wygrał przez... swoją gitarę

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Wywiad z Piotrem Żyłą po zdobyciu tytułu mistrza świata staje się prawdziwym hitem internetu. Wielu kibiców zaskoczył powód, jaki podał polski skoczek, tłumacząc swoje skoki. Nie da się ukryć, że jego wypowiedź ponownie rozbroiła wielu Polaków.

Wywiad z Piotrem Żyłą został wyemitowany w TVP już kilka minut po jego wielkim triumfie na skoczni w Oberstdorfie. Polak nie miał sobie równych i w wielkim stylu pokonał wszystkich przeciwników ze światowej czołówki, z Halvorem Egnerem Granerudem na czele. Polak po prostu nie dał innym szans na zwycięstwo, zaliczając dwa równie dalekie skoki. Dziś był on zdecydowanie w swojej najlepszej dyspozycji, co docenili także kibice.

Wielu z nich lubi oglądać wywiady z naszym skoczkiem za pośrednictwem telewizji, bowiem podczas rozmów z nowym mistrzem świata nie można się nudzić. Zawsze dzieli się on z widzami nieszablonowymi przemyśleniami lub potrafi ich w nietuzinkowy sposób rozbawić. Nie inaczej było w tym przypadku.

Piotr Żyła stanął przed kamerami TVP Sport, a jego wywiad stał się prawdziwym hitem internetu. Polak odniósł się między innymi do zwycięstwa w turnieju, podając powód, który dał mu siłę i pozwolił na ostateczne zwycięstwo w zawodach MŚ. Jego słowa rozbawiły tysiące widzów oglądających jego wyznanie na żywo i w internecie.

Wywiad z Piotrem Żyłą to hit internetu

Od wielu lat Piotr Żyła pokazywał, że jego miejsce jest w czołówce, że potrafi udowodnić swoją prawdziwą wartość, jednak zawsze brakowało prawdziwego błysku, który pozwoli mu odnieść ostateczne zwycięstwo. Na szczęście dla nas, ten błysk nadszedł właśnie dzisiaj, w zawodach mistrzostw świata w Oberstdorfie. Polak nie dał rywalom szans i zwyciężył w obu seriach, dzięki czemu może od teraz chwalić się tytułem mistrzowskim.

Po zawodach Piotr Żyła został zapytany między innymi o to, co dało mu tego typu pomoc, pewną siłę, która dała mu wiarę we własne możliwości i pozwoliła osiągnąć zwycięstwo. Jak sam twierdzi, stało się to po rozmowie z trenerem Michalem Doleżalem, ale również dzięki... grze na jego gitarze. Tą pasją zaraził go natomiast Stefan Horngacher, czyli poprzedni trener polskiej reprezentacji. Niemiec zaszczepił w Polaku nową pasję.

- Trening i kwalifikacje w piątek były słabsze, to nie był mój dzień. Ale potem grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać! - mówił rozanielony Piotr Żyła cytowany przez Sport.pl. Zwycięstwo wprawiło naszego skoczka w szampański nastrój.

Piotr Żyła złotym medalistą MŚ w Oberstdorfie

Już jutro Piotr Żyła najpewniej znów wystąpi na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Polak ma wystąpić w mikście jako drugi z polskich skoczków kadry męskiej. Obok niego w turnieju drużynowym wystąpi Dawid Kubacki, który zajął dziś piąte miejsce.

Pozostaje nam liczyć na to, że Polacy zaprezentują się w konkursie drużynowym tak, jak dzisiaj w indywidualnym i że nasi kadrowicze ponownie będą w czołówce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Piotr Żyła mistrzem świata w skokach narciarskich. Polak triumfuje w Niemczech

  • Mistrz świata Piotr Żyła nie kryje radości przed kamerami TVP

  • Zlatan Ibrahimović wybrał najlepszego piłkarza w historii

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Skoki narciarskie

Martin Schmitt totalnie zignorował Kamila Stocha. Niemiec się tłumaczy, “niezły wstyd”

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki podczas Pucharu Świata

Skoki narciarskie

Eurosport ma dalej transmitować PŚ. Nie wiadomo, co z TVP

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat znanego skoczka narciarskiego. Straci cały sezon, musi przejść operację

Czytaj więcej >
Gregor Schlierenzauer i reprezentanci Austrii w skokach narciarskich

Skoki narciarskie

Gregor Schilerenzauer zakończy karierę? Legenda zastanawia się nad swoją przyszłością

Czytaj więcej >

Skoki narciarskie

Dramat syna byłego trenera polskich skoczków. "Nie czułem nóg"

Czytaj więcej >
Kamil Stoch kontuzja skoki narciarskie

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wraca do formy. Po kontuzji niemal nie ma już śladu

Czytaj więcej >