Swiatsportu.pl > Skoki narciarskie > Piotr Żyła rozbraja szczerością. Twierdzi, że wygrał przez... swoją gitarę
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:35

Piotr Żyła rozbraja szczerością. Twierdzi, że wygrał przez... swoją gitarę

Piotr Żyła TVP SPort
YouTube - TVP Sport

Wywiad z Piotrem Żyłą został wyemitowany w TVP już kilka minut po jego wielkim triumfie na skoczni w Oberstdorfie. Polak nie miał sobie równych i w wielkim stylu pokonał wszystkich przeciwników ze światowej czołówki, z Halvorem Egnerem Granerudem na czele. Polak po prostu nie dał innym szans na zwycięstwo, zaliczając dwa równie dalekie skoki. Dziś był on zdecydowanie w swojej najlepszej dyspozycji, co docenili także kibice.

Wielu z nich lubi oglądać wywiady z naszym skoczkiem za pośrednictwem telewizji, bowiem podczas rozmów z nowym mistrzem świata nie można się nudzić. Zawsze dzieli się on z widzami nieszablonowymi przemyśleniami lub potrafi ich w nietuzinkowy sposób rozbawić. Nie inaczej było w tym przypadku.

Piotr Żyła stanął przed kamerami TVP Sport, a jego wywiad stał się prawdziwym hitem internetu. Polak odniósł się między innymi do zwycięstwa w turnieju, podając powód, który dał mu siłę i pozwolił na ostateczne zwycięstwo w zawodach MŚ. Jego słowa rozbawiły tysiące widzów oglądających jego wyznanie na żywo i w internecie.

Wywiad z Piotrem Żyłą to hit internetu

Od wielu lat Piotr Żyła pokazywał, że jego miejsce jest w czołówce, że potrafi udowodnić swoją prawdziwą wartość, jednak zawsze brakowało prawdziwego błysku, który pozwoli mu odnieść ostateczne zwycięstwo. Na szczęście dla nas, ten błysk nadszedł właśnie dzisiaj, w zawodach mistrzostw świata w Oberstdorfie. Polak nie dał rywalom szans i zwyciężył w obu seriach, dzięki czemu może od teraz chwalić się tytułem mistrzowskim.

Po zawodach Piotr Żyła został zapytany między innymi o to, co dało mu tego typu pomoc, pewną siłę, która dała mu wiarę we własne możliwości i pozwoliła osiągnąć zwycięstwo. Jak sam twierdzi, stało się to po rozmowie z trenerem Michalem Doleżalem, ale również dzięki... grze na jego gitarze. Tą pasją zaraził go natomiast Stefan Horngacher, czyli poprzedni trener polskiej reprezentacji. Niemiec zaszczepił w Polaku nową pasję.

- Trening i kwalifikacje w piątek były słabsze, to nie był mój dzień. Ale potem grałem dużo na gitarze i musiałem wygrać! - mówił rozanielony Piotr Żyła cytowany przez Sport.pl. Zwycięstwo wprawiło naszego skoczka w szampański nastrój.

Piotr Żyła złotym medalistą MŚ w Oberstdorfie

Już jutro Piotr Żyła najpewniej znów wystąpi na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Polak ma wystąpić w mikście jako drugi z polskich skoczków kadry męskiej. Obok niego w turnieju drużynowym wystąpi Dawid Kubacki, który zajął dziś piąte miejsce.

Pozostaje nam liczyć na to, że Polacy zaprezentują się w konkursie drużynowym tak, jak dzisiaj w indywidualnym i że nasi kadrowicze ponownie będą w czołówce.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane