Swiatsportu.pl
Zakopane Puchar Kontynentalny

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Popis Austriaków na Wielkiej Krokwi. Polscy skoczkowie poniżej oczekiwań

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Zakopane w niedzielę było świadkiem dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego. W obu swoją siłę pokazali Austriacy. Drugi konkurs, podobnie jak pierwszy padł łupem Urlicha Wohlgenannta. W czwórce znalazło się jeszcze dwóch jego rodaków. Najlepszy z Polaków,

  • Zakopane po raz drugi w niedzielę padło łupem Urlicha Wohlgenannta

  • Austriacki skoczek wygrał oba niedzielne konkursy Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi

  • W niedzielę zawiedli Biało-Czerwoni. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot był szósty

Zakopane w ten weekend gościło uczestników Pucharu Kontynentalnego. Z racji dłuższej przerwy w Pucharze Świata na Wielkiej Krokwi pojawiło się kilku zawodników, którzy na co dzień walczą w najważniejszych rozgrywkach narciarskich. Wśród nich znaleźli się m.in. bracia Cene i Peter Prevcowie.

Początkowo skoczkowie mieli rozpocząć rywalizację na Wielkiej Krokwi w sobotę, ale plany organizatorów pokrzyżował silny wiatr. W związku z tym zawody przeniesiono na niedzielny poranek i tego dnia odbyły się dwa konkursy.

Zakopane zdobyte przez Urlicha Wohlgenannta

Pierwszy był pokazem siły austriackich skoczków. Wygrał Urlich Wohlgenannt, który o niecały punkt wyprzedził rodaka Manuela Fettnera. W piątce znalazło się aż czterech Austriaków. Tuż za podium był Daniel Tschofenig, a za nim uplasował się Markus Schiffner.

Drugi konkurs także przebiegał pod dyktando austriackich skoczków. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Schiffner, który skoczył 143,5 metra. Tuż za nim był Wohlgenannt po skoku na 141 metrów, a na najniższym stopniu podium plasował się ich rodak Maximilian Steiner (139,5 metra).

Najlepszy z Polaków, Stefan Hula poleciał 131 metrów i dawało mu to po pierwszej serii ósme miejsce. Dziewiąty był Tomasz Pilch po skoku na 128,5 metra, a pierwszą dziesiątkę zamykał Maciej Kot, który poszybował na 132 metr.

W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze trzech Biało-Czerwonych. Awans uzyskali także trzynasty Aleksander Zniszczoł po skoku na 129 metrów, dwudziesty trzeci Paweł Wąsek (126,5 m), oraz dwudziesty piąty Jakub Wolny (120,5 m). Zawiódł Klemens Murańka, który w pierwszym konkursie zajął ósme miejsce, a w drugim nie załapał się do drugiej serii.

Przebudzenie Macieja Kota w Zakopanem

Seria finałowa przyniosła niewielkie przetasowania w czołówce. Po skoku na odległość 137,5 metra zwycięstwo zapewnił sobie Wohlgenannt. Drugie miejsce zajął Schiffner, który wylądował dwa metry bliżej. Ponownie trzecie miejsce zajął Cene Prevc (132 i 137 m). Tuż za podium uplasował się Fettner (133 i 135 m).

Bardzo dobry skok w serii finałowej oddał Maciej Kot. 29-latek skoczył 131,5 metra, co dało mu awans na szóstą pozycję. W pierwszej dziesiątce uplasował się także Zniszczoł, który zajął dziewiąte miejsce po skoku na 129 metrów w drugiej serii.

Hula w serii finałowej skoczył 126 metrów i konkurs zakończył na czternastym miejscu. Wąsek (128,5 m) był siedemnasty, tuż za nim uplasował się Wolny (125,5 m), a dwudziesty pierwszy był Pilch (116,5 m).

Do końca cyklu pozostały dwa konkursy w rosyjskim Czajkowskim, które odbędą się w dniach 27-28 marca. W ten sam weekend odbędą się zawody w Planicy kończące sezon Pucharu Świata.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >