Swiatsportu.pl > Zakopane

Zakopane

Zakopane

Puchar Świata w Zakopanem
16.06.2022 02:02 PZN zmienił decyzję ws. biletów na Puchar Świata w Wiśle i Zakopanem

PZN po interwencji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i Zakopanem. Początkowo nasza federacja zamierzała udostępnić trybuny tylko osobom zaszczepionym przeciw COVID-19. Ostatecznie związek postanowił pójść na ustępstwa. PZN zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na polskie konkursy Pucharu ŚwiataBiuro Rzecznika Praw Obywatelskich wskazało, że federacja mogłaby naruszyć podstawowe prawa i wolność obywateliFederacja znalazła wyjście z tej sytuacji, organizując specjalną strefę dla osób niezaszczepionychTo jednak nie koniec działań BRPO w tej sprawieTegoroczne zawody Pucharu Świata zawitają do Polski w dwukrotnie. Najpierw elita skoków narciarskich przyjedzie w weekend 4-5 grudnia do Wisły, gdzie rywalizacja odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza. Drugi raz konkursy zostaną rozegrane już na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, a dokładnie 15 i 16 stycznia. PZN pod wpływem Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zmienił decyzję ws. sprzedaży biletów na te zawody.

Projekt bez tytułu - 2021-10-28T190502.587
19.03.2022 07:54 Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Gdzie oglądać? Transmisja TV i online

Skoki narciarski na najwyższym poziomie wracają już w czwartek. Na Średniej Krokwi (HS105) skoczkowie będą rywalizowali o letnie mistrzostwo Polski. Na starcie nie zabraknie najlepszych polskich zawodników na czele z Kamilem Stochem. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Dawid Kubacki. Gdzie i o której oglądać zawody?Skoki narciarskie w Polsce wracają do rywalizacji. W czwartek i piątek w Zakopanem skoczkowie będą rywalizowali o medale letnich mistrzostw polski. Początkowo rywalizacja miała się odbyć na początku lipca i uświetnić otwarcie wyremontowanego kompleksu mniejszych skoczni w Zakopanem. Ostatecznie do rywalizacji nie doszło z powodu złych warunków atmosferycznych.

Zakopane
19.03.2022 07:35 Zakopane walczy o organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym

Apoloniusz Tajner udzielił wywiadu dla portalu WP SportoweFakty, w którym zdradził, że Zakopane chce zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznymPrezes PZN wyznał, że stolica polskich Tatr będzie walczyć oprawo organizacji imprezy w 2027 rokuZdaniem Tajnera, Zakopane jest doskonale przygotowane do przyjęcia sportowców z całego świata, o czym doskonale wie także FISZakopane zamierza w 2027 roku zorganizować mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Informację tę potwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Wcześniej stolica polskich Tatr trzykrotnie była gospodarzem tej imprezy.

Klemens Murańka
19.03.2022 07:34 Znamy skład Polaków na zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

W najbliższy weekend zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w ZakopanemNa starcie pojawi się aż 12 reprezentantów PolskiWśród nich zobaczymy m.in. dwóch zawodników, którzy byli w kadrze na MŚ w OberstdorfiePo zakończonych mistrzostwach świata zawodnicy regularnie startujący w Pucharze Świata mają teraz niemal trzytygodniową przerwą. Jest to pokłosiem rezygnacji Norwegów z tegorocznej edycji Raw Air. Dlatego „pierwszą ligę” skoków narciarskich zobaczymy dopiero 25 marca.Nie oznacza to jednak, że przerwa dotyczy również zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Już w ten weekend skoczkowie po raz kolejny pojawią się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Dziś dowiedzieliśmy się, którzy z polskich zawodników pojawią się na starcie. Okazuje się, że zobaczymy m.in. dwóch podopieczny Michala Doleżala, czyli Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

Jakub Wolny w Zakopanem
19.03.2022 07:34 Dobre wiadomości przed konkursem w Zakopanem. Pogoda nie będzie stwarzać problemów

W weekend 13-14 marca Zakopane będzie gospodarzem konkursów Pucharu KontynentalnegoNiepokojące prognozy pogody mówiły o wiejącym halnym podczas zawodówNajnowsze przewidywania są jednak zdecydowanie bardziej optymistyczneChoć zawodnicy występujący na co dzień w Pucharze Świata mają przerwę aż do 25 marca, to nie oznacza, że skoczkowie zaplecza również mogą liczyć na „wolne”. Puchar Kontynentalny w nadchodzący weekend zawita do Zakopanego, a zawody zostaną rozegrane na Wielkiej Krokwi.Na starcie pojawi się aż 12 reprezentantów Polski i początkowo można było mieć obawy co do sprawiedliwych warunków podczas konkursów. Na szczęście najnowsze prognozy są już zdecydowanie bardziej optymistyczne. Pierwotnie przewidywano, że zmagania może storpedować halny, jednakże ostatnie wieści wskazują, iż prędkość wiatru powinna mieścić się w granicach dopuszczalnej normy.

Skoki narciarsie PK
19.03.2022 07:34 Historyczny skok na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Niebotyczna odległość 150 metrów złamana (WIDEO)

Skoki narciarskie ponownie królują w ZakopanemW sobotę do historii polskiego narciarstwa zapisał się Benjamin Oestvold, który poleciał aż 150 metrówTo najdalszy zmierzony skok w Polsce i nowy nieoficjalny rekord skoczniZakopane po raz kolejny w tym sezonie gości skoki narciarskie na najwyższym poziomie. Po dwóch weekendach z Pucharem Świata przyszedł czas na rywalizację w Pucharze Kontynentalnym. Ta z tego roku już zapisała się w historii.W sobotę to wiatr rozdawał karty na Wielkiej Krokwi. Wiało bardzo mocno, a do tego z różnych kierunków. Zawodnicy za swoje skoki mieli odejmowane nawet po 40 punktów, ale mimo to udało się rozegrać serię treningową i rozpocząć serię próbną przed konkursem.

Zakopane Puchar Kontynentalny
19.03.2022 07:34 Popis Austriaków na Wielkiej Krokwi. Polscy skoczkowie poniżej oczekiwań

Zakopane po raz drugi w niedzielę padło łupem Urlicha WohlgenanntaAustriacki skoczek wygrał oba niedzielne konkursy Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej KrokwiW niedzielę zawiedli Biało-Czerwoni. Najlepszy z Polaków, Maciej Kot był szóstyZakopane w ten weekend gościło uczestników Pucharu Kontynentalnego. Z racji dłuższej przerwy w Pucharze Świata na Wielkiej Krokwi pojawiło się kilku zawodników, którzy na co dzień walczą w najważniejszych rozgrywkach narciarskich. Wśród nich znaleźli się m.in. bracia Cene i Peter Prevcowie.Początkowo skoczkowie mieli rozpocząć rywalizację na Wielkiej Krokwi w sobotę, ale plany organizatorów pokrzyżował silny wiatr. W związku z tym zawody przeniesiono na niedzielny poranek i tego dnia odbyły się dwa konkursy.