Swiatsportu.pl
Klemens Murańka

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Znamy skład Polaków na zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Skoki narciarskie już w nadchodzący weekend ponownie zawitają do Zakopanego. Tym razem zawodnicy będą rywalizowali na Wielkiej Krokwi w ramach zawodów Pucharu Kontynentalnego. Przed ogłoszeniem kadry na konkursy w polskiej stolicy Tatr spekulowano, czy w

  • W najbliższy weekend zawody Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane w Zakopanem

  • Na starcie pojawi się aż 12 reprezentantów Polski

  • Wśród nich zobaczymy m.in. dwóch zawodników, którzy byli w kadrze na MŚ w Oberstdorfie

Po zakończonych mistrzostwach świata zawodnicy regularnie startujący w Pucharze Świata mają teraz niemal trzytygodniową przerwą. Jest to pokłosiem rezygnacji Norwegów z tegorocznej edycji Raw Air. Dlatego „pierwszą ligę” skoków narciarskich zobaczymy dopiero 25 marca.

Nie oznacza to jednak, że przerwa dotyczy również zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Już w ten weekend skoczkowie po raz kolejny pojawią się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, gdzie zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Dziś dowiedzieliśmy się, którzy z polskich zawodników pojawią się na starcie. Okazuje się, że zobaczymy m.in. dwóch podopieczny Michala Doleżala, czyli Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

Poznaliśmy skład polskiej kadry na zawody w Zakopanem

Dziś Polski Związek Narciarski opublikował listę nazwisk skoczków narciarskich, którzy będę reprezentować nasz kraj, podczas zbliżających się zawodów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem.

Decyzją naszego sztabu szkoleniowego w konkursach wezmą udział: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jan Habdas, Adam Niżnik oraz Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Będą to przedostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Z Zakopanego skoczkowie wyruszą w daleką podróż do Rosji, gdzie na obiektach w Czajkowskim zostaną rozegrana dwa konkursy wieńczące tegoroczne zmagania.

Skoki narciarskie pojawią się w najbliższy weekend w telewizji

Zawody w Zakopanem rozpoczną się w sobotę 13 marca o godz. 15:30, na którą zaplanowano początek serii próbnej. Z kolei konkurs indywidualny rozpocznie się o godz. 16:50. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się za to o wiele wcześniej.

Kibice skoków narciarskich będą mogli śledzić zmagania zawodników na Wielkiej Krokwi już od samego rana. Seria próbna rozpocznie się o godz. 9:30, a konkurs o godzinę później. Transmisje z zawodów będzie można śledzić na kanałach TVP Sport oraz w na stronie sport.tvp.pl.

W klasyfikacji generalnej najwyższe miejsce z Polaków zajmuje Aleksander Zniszczoł, który jest siódmy ze stratą 328 punktów do lidera. W pierwszej dziesiątce plasuje się również Maciej Kot, zajmujący 9. Miejsce z dorobkiem 329 punktów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz nowym prezesem PZN? O tym mówi się coraz głośniej

Czytaj więcej >
Adam Małysz TVP TVN Skoki narciarskie Puchar Świata

Skoki narciarskie

Małysz zabrał głos w sprawie transmisji skoków. "Jesteśmy poza polityką"

Czytaj więcej >
Maren Lundby

Skoki narciarskie

Maren Lunbdy zrezygnowała ze obrony tytułu i startu w igrzyskach olimpijskich

Czytaj więcej >
Marcin Najman

Skoki narciarskie

Ostre spięcie na Twitterze Marcina Najmana z dyrektorem TVP Sport

Czytaj więcej >
Dawid Kubacki

Skoki narciarskie

Będzie polski turniej w Pucharze Świata? "90% szans na sezon 2023/24"

Czytaj więcej >
Apoloniusz Tajner

Skoki narciarskie

Apoloniusz Tajner skomentował sprawę transmisji skoków narciarskich w TVN

Czytaj więcej >