Swiatsportu.pl
Anglia - Węgry kibice eliminacje mistrzostw świata

screen twitter.com

Zamieszki w meczu Anglików z Węgrami. Obecni byli także Polacy

13 Października 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Skandalem zakończyło się nie tylko przerwane spotkanie Albania - Polska, ale także drugie starcie grupy I Anglia - Węgry. Na trybunach Wembley kibice gości wszczęli zamieszki z policją i służbami. Na nagraniach można było też zobaczyć kibiców z Polski.

Wtorkowe spotkania grupy I eliminacji mistrzostw świata zakończyły się w oparach skandalu. W stolicy Albanii Tiranie sędzia musiał przerwać mecz gospodarzy z Polakami, a wszystko przez zachowanie miejscowych kibiców, którzy zaczęli obrzucać Biało-Czerwonych butelkami i różnymi przedmiotami.

Projekt bez tytułu (70)

Kolejny skandal z udziałem Albańczyków. Świderski musiał przerwać wywiad

CZYTAJ DALEJ

Skandal w meczu Anglia - Węgry

Gorąco było także w meczu Anglia - Węgry. Już pierwsze spotkanie między tymi drużynami wzbudziło wielkie emocje. W Budapeszcie miejscowi kibice wygwizdali Anglików po tym, jak ci przyklęknęli w antyrasistowskim geście. Później już w trakcie spotkania imitowali odgłosy małpy a każdym razem, kiedy kontakt z piłką miał Raheem Sterling.

We wtorek jeszcze przed meczem doszło do pierwszych starć przyjezdnych kibiców z policją. Jednak do skandalicznych scen doszło tuż po pierwszym gwizdku sędziego. W okolicach piątej minuty spotkania w sektorze gości miał interweniować służby porządkowe, a wszystko przez baner potępiający ruch "Black Lives Matter".

Na trybunie gości pojawiła się policja, ale po starciach z węgierskimi "kibicami" wycofali się po zmasowanym ataku kibiców przyjezdnych. Policja do utrzymania porządku musieli użyć m.in. pałek teleskopowych.

Zamieszki w czasie meczu Anglików z Węgrami

Całe zajście trwało dobrych kilkanaście minut i dopiero po tym czasie udało się uspokoić sytuację na stadionie. Po uspokojeniu sytuacji na trybunach mecz już do ostatniego gwizdka sędziego przebiegał już bez zakłóceń.

Zamieszanie zostało uwiecznione przez obecnych na stadionie kibiców. Wśród agresywnych węgierskich kibiców można zobaczyć także polskie elementy. Na zdjęciach można było zobaczyć m.in. "kibica" w szaliku reprezentacji Polski, a także emblematy ŁKS-u Łódź.

Angielskie media bardzo szeroko komentują zaistniałą sytuację. "The Sun" poinformował, że w zamieszkach zostało aresztowanych sześć osób. Bardzo mocno całą sytuację skomentował także były reprezentant Anglii Stan Collymore, który domaga się ukarania Węgrów.

- Zbanować Węgrów, natychmiast. W gratisie dostaliśmy ultrasów w czarnych bluzach. Tylko Bóg wie, jak zdobyli bilety - napisał na Twitterze. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, który utrzymuje Węgrów w grze o awans na mistrzostwa świata.

Nie tylko restauracja. Biznesy Roberta Lewandowskiego

Slajd 1 z 8

Robert Lewandowski na początku ubiegłego tygodnia otworzył restaurację "Nine's", która mieści się niemal w samym centrum Warszawy. 

źródło: facebook.com/NINE's Restaurant & Sports Bar

Robert Lewandowski otworzył restaurację w Warszawie

Robert Lewandowski na początku ubiegłego tygodnia otworzył restaurację "Nine's", która mieści się niemal w samym centrum Warszawy. źródło: facebook.com/NINE's Restaurant & Sports Bar

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Albańscy kibice napadli na Polaków pod stadionem. Wstrząsająca relacja: "Jest niebezpiecznie" (WIDEO)

  • Potężne osłabienie Albańczyków przed meczem z Polską. Szpital u rywali. Dwie gwiazdy na kwarantannie

  • Maciej Sz. poznał zarzuty za jazdę pod wpływem alkoholu. Wiadomo, ile lat więzienia grozi byłemu bramkarzowi