Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Zła wiadomość dla Polaków. Szwecja pokonuje 1:0 reprezentację Słowacji
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Zła wiadomość dla Polaków. Szwecja pokonuje 1:0 reprezentację Słowacji

Reprezentacja Szwecji
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Reprezentacja Szwecji pokonała Słowację w meczu drugiej rundy spotkań "polskiej" grupy. Niestety wynik nie jest korzystny dla "Biało-Czerwonych", bowiem piłkarze z kraju "Trzech Koron" wygrali 1:0. Pocieszającą wiadomością jest fakt, że Szwedzi nie zaprezentowali się nadzwyczajnie.

• Szwecja pokonała Słowację 1:0

• Gola na wagę zwycięstwa zdobył Emil Forsberg

• To zła wiadomość dla naszej reprezentacji

Dziś reprezentacja Polski nie pojawi się na boisku, bowiem jej piłkarze swój mecz z Hiszpanią rozegrają dopiero jutro, ale to nie oznacza, że zabrakło dziś spotkania "naszej" grupy. W Sankt Petersburgu naprzeciw siebie stanęły zespoły reprezentacji Szwecji i Słowacji. Faworytem byli rzecz jasna piłkarze z kraju "Trzech Koron".

Bezbramkowa i spokojna pierwsza połowa w meczu Szwecja-Słowacja

Jako pierwsi zaatakowali piłkarze reprezentacji Słowacji, którzy już w drugiej minucie mieli okazję, ale nie potrafili zamienić jej na gola. W dalszej fazie spotkania Szwedzi próbowali wystosować odpowiedź, ale ich starania także nie przyniosły trafienia.

Pierwsza część meczu była mało atrakcyjna. Zawodnicy często walczyli o piłkę w powietrzu, próbowali dalekich zagrań i było sporo niechlujnej i mało składnej gry z obu stron. Kadra "Trzech Koron" spychała naszych południowych sąsiadów do defensywy, którzy rzadko zagrażali bramce Robina Olsena.

Dopiero w 34. minucie nasi pogromcy z pierwszego rundy spotkań stworzyli dobrą akcję Peter Pekarik podawał z prawej strony do Marka Hamsika, który był na szóstym metrze, ale przyjął piłkę i wywrócił się. Był to moment zwrotny przed przerwą, który zwiastował ofensywę Słowaków.

Cztery minuty później Kucka strzelał z woleja z 14 metrów, ale został zablokowany. To był ostatni znaczący akcent mało ciekawej pierwszej połowy. Na szczęście w drugiej piłkarze zrekompensowali nam długie oczekiwanie na gola.

Reprezentacja Szwecji pokonuje Słowację. To niekorzystne rozstrzygnięcie dla Polaków

Po przerwie zawodnicy reprezentacji Szwecji i Słowacji natychmiast "wzięli się do roboty". Już w 50. minucie Ondrej Duda uderzył prawą nogą ze skraju pola karnego, ale jego strzał pofrunął nad poprzeczką, choć Słowak był naprawdę blisko.

W 59. minucie rewelacyjną interwencją popisał się Martin Dubravka. Bramkarz "Sokołów" po dośrodkowaniu z prawej strony fenomenalnie wybronił strzał głową Ludwiga Augustinssona, po którym Szwedzi otrzymali rzut rożny, z którego też stworzyli zagrożenie. Po wrzutce Alexander Isak zagrał głową do Marcusa Danielsona, a ten główkował i posłał piłkę nad poprzeczką.

Nieco ponad 10. minut później znów błysnął Alexander Isak. Szwed przeprowadził kapitalną akcję na lewej stronie, mijając dwóch rywali, po czym uderzył płasko w okolice bliższego słupka, ale jego strzał na rzut rożny sparował Dubravka.

W 75. minucie doszło do przełomowego zdarzenia ponownie z udziałem Isaka. Napastnik z kraju "Trzech Koron" wpadł w pole karne, a zatrzymać próbował go Dubravka, który przez przypadek sfaulował i powalił przeciwnika. Sędzie nie miał wyjścia, jak tylko wskazać "na wapno". Do rzutu karnego poszedł Emil Forsberg, który uderzył celnie i mocno przy prawym słupku i mimo że słowacki bramkarz wyczuł jego intencje, piłka zatrzepotała w siatce i było 1:0.

Na osiem minut przed upływem podstawowego czasu gry Isak tym razem już się nie popisał. Napastnik otrzymał podanie i znalazł się w polu karnym rywali. W pewnym momencie mógł zagrać piłkę do kolegi, który wychodził na czystą pozycję, ale niepotrzebnie zwlekał i akcja "spaliła na panewce".

Końcówka spotkania to rozpaczliwe ataki Słowaków, którzy nie przyniosły im bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwecji 1:0, co niestety nie jest dobrą nowiną dla podopiecznych Paulo Sousy. Wygrana "Sokołów" byłaby bowiem najlepszą wiadomością dla "Biało-Czerwonych".