Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Andrzej Duda pogratulował “Aniołkom Matusińskiego”
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Andrzej Duda pogratulował “Aniołkom Matusińskiego”

JAVIER SORIANOAFPEast News
JAVIER SORIANO/AFP/East News

Polska sztafeta kobiet zdobyła srebrny medal podczas biegu finałowego 4x400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Uwielbiane przez kibiców “Aniołki Matusińskiego” musiały uznać wyższość jedynie kapitalnych Amerykanek. Sukces naszych reprezentantek nie umknął uwadze prezydenta Andrzeja Dudy, który pospieszył z wyjątkowymi gratulacjami.

• Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet wywalczyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio

• Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic ustąpiły tylko Amerykankom

• Z gratulacjami dla naszych wspaniałych reprezentantek pospieszył prezydent Andrzej Duda

Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Naszym zawodniczkom gratulacje złożył m.in. prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa nie ukrywała radości z sukcesu Polek.

Polska sztafeta 4x400 metrów kobiet otrzymała gratulacje od prezydenta

W sobotę kolejny raz wielkie powody do radości dały nam nasze biegaczki. Polska sztafeta 4x400 metrów w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zajęły drugie miejsce w biegu finałowym i tym samym sięgnęły po srebro igrzysk olimpijskich w Tokio. Lepsze od Polek były tylko Amerykanki, które triumfowały z czasem 3:16.85 (więcej TUTAJ).

“Aniołki Matusińskiego” przy okazji wywalczenia wicemistrzostwa olimpijskiego pobiły także rekord Polski! Nasze reprezentantki uzyskały rewelacyjny czas 3:20.53. Na najniższym stopniu 3:21.24. podium stanęły zawodniczki z Jamajki z czasem

Srebro naszej utalentowanej sztafety to już czternasty medal Polski podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Tym samym nasi sportowcy wyrównali osiągnięcie swoich poprzedników z Sydney z 2000 roku. Wówczas Polacy zdobyli aż sześć złotych medali, w Tokio na razie “Biało-Czerwoni” mają cztery najcenniejsze krążki.

Wielki sukces “Aniołków” nie umknął uwadze prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa złożyła gratulacje naszym biegaczkom za pomocą mediów społecznościowych. Prezydent Duda jednocześnie podziękował Natalii Kaczmarek, Idze Baumgart-Witan, Małgorzacie Hołub-Kowalik i Justynie Święty-Ersetic za wspaniałe reprezentowanie Polski.

- Brawa dla naszych Biegaczek 4x400 metrów za zdobyty w pięknym stylu srebrny medal olimpijski! Gratulacje i podziękowania - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Sztafeta mężczyzn nie dorównała "Aniołkom Matusińskiego"

W sobotę o medale rywalizowała także sztafeta mężczyzn 4x400 metrów. Niestety nasi panowie nie zdołali wskoczyć na podium. Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński i Mateusz Rzeźniczak zajęli piąte miejsce za rewelacyjnie prezentującymi się tego dnia Amerykanami, Holendrami, Botswańczykami i Belgami (więcej TUTAJ).