Swiatsportu.pl
Piłkarze reprezentacji Polski.

Piotr Molecki/East News

Anglicy i Francuzi faworytami Euro 2020. Jak bukmacherzy ocenili Polaków?

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Reprezentacja Polski już dziś rozpoczęła zgrupowanie w Opalenicy. Nasi piłkarze wiążą z pewnością duże nadzieje ze swoim występem na Euro 2020. Według bukmacherów faworytami do zwycięstwa są Anglicy i Francuzi. Akcje "Biało-Czerwonych" nie stoją co prawda tak wysoko, ale nie są oni oceniani gorzej od Słowaków i Szwedów, czyli grupowych rywali.

  • Bukmacherzy ocenili szanse poszczególnych reprezentacji na Euro 2020

  • Najwyżej stoją notowania Anglików i Francuzów

  • Polacy w zestawieniu wypadli gorzej od Hiszpanów, ale dokładnie tak samo jak Szwedzi i lepiej, niż Słowacy

Reprezentacja Polski dokładnie 14 czerwca rozpocznie swój udział w Euro 2020. Polacy w swoim pierwszym meczu na turnieju zmierzą się ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później "Biało-Czerwonych" czeka spotkanie z Hiszpanią w Sewilli, a 23 czerwca ostatnie starcie z grupowe ze Szwecją.

Bukmacherzy ocenili szansę naszej kadry na zwycięstwo w Euro 2020 i rzecz jasna na obstawieniu jej triumfu nie można zarobić zbyt wiele. Jednak jest wiele reprezentacji ocenionych znacznie niżej, a pocieszający jest fakty, że w naszej grupie wyższe szanse dano tylko Hiszpanom.

Anglicy i Francuzi faworytami do wygrania Euro 2020

Nie jest niespodzianką, że aktualnie mistrzowie świata, czyli Francuzi są dużymi faworytami do wygrania. Za postawienie złotówki na "Le Blues" można zarobić tylko 6 złotych. Podobnie jest w przypadku Anglików, gdyż za "zainwestowanie" w triumf "Synów Albionu" można zebrać dokładnie taką samą kwotę.

Dalej w zestawieniu plasują się Belgowie, za których zwycięstwo bukmacherzy płacą 7 złotych. O jeden więcej wynosi kurs na Niemców, a o dwa na Hiszpanów.

Mateusz Borek

Mateusz Borek krytykuje decyzje i postępowanie Paulo Sousy

CZYTAJ DALEJ

Co ciekawe, stosunkowo nisko oceniane są szansę na obronę tytułu przez Portugalczyków, na których za każdą postawioną złotówkę można wygrać 10 złotych.

W czołówce próżno szukać reprezentacji Polski, której daleko do kursu grupowego rywala, czyli Hiszpanii, ale już znacznie lepiej wypadamy na tle innych grupowych przeciwników.

Jak ocenia się szanse reprezentacji Polski na triumf w Euro 2020?

Za złotówkę postawioną na zwycięstwo Polaków w Euro 2020 można zarobić aż 80 złotych. To przepaść w porównaniu do Hiszpanów, których kurs wynosi 9:1. Dokładnie tyle samo można zarobić na zagranie na wygraną Szwedów, ale już zdecydowanie bardziej bukmacherzy płacą za obstawienie Słowaków. Jest to aż 200 złotych za postawioną złotówkę.

Najwyższe kursy bukmacherzy przyznali reprezentacjom Finlandii i Macedonii Północnej. Za postawieniu złotówki na któryś z tych zespołów, można zarobić aż 500 złotych.

Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca, a w meczu inaugurującym turniej na Stadio Olimpico w Rzymie wystąpią reprezentacje Włoch i Turcji. Finał zaplanowano na 11 lipca na stadionie Wembley.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

Zbigniew Boniek

Piłka nożna

Zbigniew Boniek powiedział, dlaczego Paulo Sousa nie powołał Kapustki, Grosickiego i Szymańskiego

Czytaj więcej >
Kamil Piątkowski Karol Świderski i Kacper Kozłowski w barwach reprezentacji Polski

Piłka nożna

Kacper Kozłowski znajdzie się w pierwszym składzie na mecz ze Słowacją?

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę podczas meczu z Finlandią

Czytaj więcej >
Christian Eriksen

Piłka nożna

Christian Eriksen żyje. Wiemy, co było przyczyną jego upadku

Czytaj więcej >
Simon Kjaer - reprezentant Danii w piłce nożnej

Piłka nożna

Simon Kjaer pomógł uratować życie Christiana Eriksena

Czytaj więcej >
Christian Eriksen biografia

Piłka nożna

Christian Eriksen - jeden z najlepszych piłkarzy w historii Danii

Czytaj więcej >