Swiatsportu.pl > Siatkówka > Były prezes PZPS ocenił współpracę z Vitalem Heynenem. “Miał swoje widzimisię”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:51

Były prezes PZPS ocenił współpracę z Vitalem Heynenem. “Miał swoje widzimisię”

Projekt bez tytułu - 2021-09-02T094651.578
Ding Ting/Xinhua News/East News

Vital Heynen po wrześniowych mistrzostwach Europy zakończył pracę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Zmiana nastąpiła także na stanowisku prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jacek Kasprzyk, były już szef związku, podsumował współpracę z belgijskim szkoleniowcem. 

  • Vital Heynen po trzech latach zakończył pracę na stanowisku selekcjonera reprezentacji polskich siatkarzy

  • Belg doprowadził Polaków m.in. do mistrzostwa świata i brązowego medalu ostatnich mistrzostw Europy

  • Były prezes PZPS Jacek Kasprzyk ocenił kadencję Vitala Hyenena na stanowisku trenera polskiej kadry

Vital Heynen po trzech latach przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. Kadencję Belga postanowił podsumować Jacek Kasprzyk, były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Vital Heynen oceniony przez byłego prezesa PZPS

Vital Heynen po trzech latach pracy z reprezentacją polskich siatkarzy odszedł ze stanowiska. Belg zakończył pracę z Biało-Czerwonymi brązowym medalem wrześniowych mistrzostw Europy. Polacy walkę o finał przegrali ze Słoweńcami. W meczu o najniższy stopień podium pokonali natomiast Serbów.

Brąz europejskiego czempionatu powiększył imponującą listę osiągnięć Belga w pracy z Polakami. Najważniejszym i największym sukcesem, jaki nasi siatkarze osiągnęli pod okiem Heynena jest oczywiście zdobyte w 2018 roku mistrzostwo świata. Po zakończeniu pracy Belga przyszedł czas na podsumowania.

O ocenę kadencji Vitala Heynena pokusił się jego szef. Jacek Kasprzyk, były już prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w rozmowie z Polsat Sport podsumował trzy lata, które polska kadra spędziła pod wodzą belgijskiego szkoleniowca. 

- Z Vitalem początek był bardzo ciężki, środek również, natomiast końcówka bardzo dobra. Dostałem bardzo fajne podziękowania od Vitala, że kłóciliśmy się, ale wspólnie z federacją do czegoś doszliśmy - powiedział Kasprzyk dla "Polsatu Sport".

- Było ciężko, ale liczba medali, która została zdobyta przez Vitala świadczy o tym, że to nie był zły szkoleniowiec. To dobry trener, miał swoje widzimisię, czasem spieraliśmy się dosyć mocno, ale w sumie wszystko zakończyło się dobrze i mam nadzieję, że pozostaniemy dobrymi znajomymi - dodał.

Kto zastąpi Heynena?

Wciąż nie wiadomo, kto zajmie miejsce Vitala Heynena. Faworytem nowego prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego jest Nikola Grbić. Serb jednak niedawno związał się z włoskim klubem Sir Safety Perugia i może nie być dostępny. 

Polaków już w 2022 roku czeka kolejna wielka impreza. Nasi siatkarze zagrają na mistrzostwach świata. Kilka dni temu poznali swoich rywali grupowych, o czym więcej piszemy tutaj.

 

Źródło: Polsat Sport, meczyki.pl

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane