Swiatsportu.pl
ANNE-CHRISTINE POUJOULATAFPEast News

ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

Fantastyczne wiadomości dla siatkarzy. Wiemy, z kim Polacy mogą zagrać w półfinale igrzysk

1 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze poznali już swoich potencjalnych rywali w półfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeśli podopieczni Vitala Heynena we wtorek wyeliminują Francję, na pewno unikną starcia z murowanymi kandydatami do złotego medalu, czyli reprezentacją Brazylii. Niedzielne losowanie par ćwierćfinałowych i drabinki półfinałowej ułożyło się dla “Biało-Czerwonych” kapitalnie. 

  • Polscy siatkarze we wspaniałym stylu wywalczyli awans do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich, w którym zmierzą się z Francją

  • W niedzielę dowiedzieliśmy się także, z kim Polacy mogą rywalizować w kolejnej rundzie turnieju

  • "Biało-Czerwoni" w półfinale na pewno unikną starcia z Brazylią, największym faworytem do zdobycia złotego medalu

  • Siatkarze Vitala Heynena mogą zagrać natomiast m.in. z Włochami, których już raz w Tokio pokonali

Polscy siatkarze wiedzą już, jak może wyglądać ich droga do finału turnieju olimpijskiego w Tokio. W niedzielę poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia fazy grupowej. Wiemy, z kim Polacy mogą zmierzyć się w półfinale, jeśli pokonają wcześniej Francję.

pia tt

Wielkie rozczarowanie Skrzyszowskiej. Polka popłakała się przed kamerami TVP

CZYTAJ DALEJ

Polscy siatkarze poznali rywali w drodze do olimpijskiego złota

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej turnieju olimpijskiego siatkarzy. Polacy zanotowali czwarte zwycięstwo na parkietach w Tokio. Tym razem wyższość naszych zawodników musieli uznać Kanadyjczycy, którzy nie ugrali nawet seta (więcej TUTAJ).

Polacy dzięki temu zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera tabeli grupy A i właśnie z pierwszego miejsca przeszli do ćwierćfinałów (więcej TUTAJ). W ¼ finału zmierzą się z Francuzami, którzy uplasowali się na czwartym miejscu w grupie B. W niedzielę poznaliśmy także pozostałe pary ćwierćfinałowe oraz całą drabinkę turnieju.

W pozostałych meczach najlepszej ósemki zmierzą się ze sobą drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Kanady. Obejrzymy także pojedynki Japończyków z Brazylijczykami oraz Włochów z Argentyńczykami. Mecz Polaków z Francją odbędzie się we wtorek o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Wiemy już także, jak będą wyglądać ewentualne pary półfinałowe. Fantastyczne wiadomości otrzymali Polacy, którzy w półfinale na pewno unikną starcia z faworyzowaną Brazylią. 

Polacy unikną Brazylii. Dobre losowanie turnieju w Tokio

Jeśli podopieczni Vitala Heynena wyeliminują Francuzów, w co głęboko wierzymy, w półfinale trafią na zwycięzcę ćwierćfinałowego starcia pomiędzy Włochami i Argentyną. Polacy w fazie grupowej zdążyli już pokonać Włochów, więc w potyczce z nimi będą zdecydowanymi faworytami.

Podobnie sytuacja wygląda z Argentyną. W Tokio obie drużyny się nie spotkały, jednak w ostatnim czasie gracze z Ameryki Południowej nie mają szans z “Biało-Czerwonymi”. Nasi siatkarze okazali się lepsi choćby podczas niedawnego turnieju Ligi Narodów w Rimini, gdzie wygrali 3:0.

W drugim półfinale może dojść także do arcyciekawego starcia. Możemy obejrzeć bowiem pojedynek Brazylii z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. 

Ćwierćfinały rozegrane zostaną 3 sierpnia, półfinały natomiast dwa dni później. Finał, podobnie jak mecz o trzecie miejsce odbędą się siódmego sierpnia. Mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 14:15 czasu polskiego.


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: