Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Gdzie oglądać kolejny mecz Igi Światek i Łukasza Kubota? (Transmisja TV)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:42

Gdzie oglądać kolejny mecz Igi Światek i Łukasza Kubota? (Transmisja TV)

łukasz kubot tt
twitter.com/Łukasz Kubot

Iga Świątek i Łukasz Kubot w środę wywalczyli awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w grze mieszanej. Polski duet pokonał w dwóch setach Fionę Ferro i Pierre’a Huguesa-Herberta. Przed naszymi reprezentantami już w czwartek kolejne wyzwanie, walka o półfinał i potencjalny medal olimpijski. Podajemy, gdzie oglądać mecz naszych tenisistów.

  • Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w grze mieszanej

  • Polski duet już w czwartek stanie do walki o awans do półfinału, a rywalami naszych tenisistów będą Rosjanie Jelena Wiesnina i Asłan Karancew

  • Podajemy, gdzie będzie można obejrzeć mecz Polaków, który może ich znacznie przybliżyć do olimpijskiego medalu

Iga Światek i Łukasz Kubot jutro staną do walki o awans do ćwierćfinału turnieju miksta na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polaków czeka trudny bój z Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem. Wiemy, gdzie będzie można obejrzeć mecz naszego duetu.

Iga Świątek i Łukasz Kubot walczą o medal olimpijski w mikście

Iga Świątek i Łukasz Kubot do tej pory nie mieli szczęścia na kortach olimpijskich w Tokio. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa z 2020 roku już w II rundzie pożegnała się z turniejem singlistek po porażce z Paulą Badosą (więcej TUTAJ). Łukasz Kubot natomiast odpadł z gry deblowej już w pierwszej rundzie (więcej TUTAJ).

Naszym tenisistom pozostała już tylko nadzieja na medal w mikście. W środę Świątek i Kubot rozegrali mecz pierwszej rundy. Polacy mieli zmierzyć się z hiszpańską parą Paula Badosa i Pablo Cerreno-Busta. Tuż przed spotkaniem nastąpiła jednak nieoczekiwana zmiana.

Paula Badosa, która wcześniej rozgrywała swój mecz w turnieju singlistek, zmuszona była wycofać się z rywalizacji. Hiszpanka bardzo źle zniosła panujące w Tokio upały i w trakcie swojego meczu z Marketą Vondrousovą była bliska omdlenia. Z kortu została zwieziona na wózku inwalidzkim (więcej TUTAJ).

Nowymi rywalami Igi Świątek i Łukasza Kubota zostali Fiona Ferro i Pierre Hugues-Herbert. Naszych reprezentantów nie zdekoncentrowała nieoczekiwana zmiana i wygrali spotkanie z Francuzami w dwóch setach 6:3, 7:6. 

W kolejnej rundzie, czyli już ćwierćfinale turnieju olimpijskiego, Polacy zmierzą się z zawodnikami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jeleną Wiesniną i Asłanem Karancewem. Mecz ten odbędzie się już w czwartek. Wiemy, gdzie można będzie obejrzeć z niego transmisję.

Gdzie oglądać mecz Igi Świątek i Łukasza Kubota?

Organizatorzy z uwagi na problemy zawodników wywołane przez upał zdecydowali się przesunąć godziny rozpoczęcia rywalizacji. Tenisiści pojawią się na kortach dopiero o godzinie 8:00 rano polskiego czasu. Iga Świątek i Łukasz Kubot rozegrają swój mecz po trzech pojedynkach turnieju singlowego mężczyzn, czyli około 13:00 czasu polskiego.

Transmisję z meczu przeprowadzi stacja TVP 1, a także Eurosport 1. Walkę naszych tenisistów o awans do półfinału będzie można także obejrzeć w internecie na stronie sport.tvp.pl, a także Eurosport Player i aplikacji TVP Sport. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane