Swiatsportu.pl
EN 01136254 0002

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kibice wytypowali zaskakującego następcę Vitala Heynena

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Polscy siatkarze nie zdołali wywalczyć medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio, co było wielkim rozczarowaniem dla kibiców. W Polsce rozgorzała dyskusja, czy Vital Heynen powinien nadal prowadzić naszą reprezentację. Portal WP SportoweFakty przeprowadził specjalną ankietę na ten temat. Wyniki są zaskakujące i ukazują nowego faworyta kibiców.

  • Portal WP SportoweFakty przeprowadził głosowanie na ewentualnego następcę Vitala Heynena

  • Kibice wskazali swoich faworytów do zastąpienia Belga na stanowisku selekcjonera kadry, jeśli ten faktycznie odejdzie

  • Niespodziewanym faworytem fanów stał się Michał Winiarski, który jeszcze sam niedawno występował w reprezentacji

Polscy kibice siatkówki zagłosowali w specjalnej ankiecie przygotowanej przez WP SportoweFakty. Fanów zapytano, kto powinien zastąpić Vitala Heynena, jeśli ten zakończy pracę z kadrą. Kibice mają zdecydowanego faworyta wśród polskich szkoleniowców.

Przedstawiciele norweskiego klubu

Norwescy piłkarze urządzili orgię na stadionie. Wszystko nagrały kamery

CZYTAJ DALEJ

Dyskusja o przyszłości Vitala Heynena

Polscy siatkarze rozpoczęli w poniedziałek w Spale przygotowania do wrześniowych mistrzostw Europy. Vital Heynen powołał piętnastu zawodników, którzy powalczą o udział w turnieju. W finalnej selekcji odpadnie tylko jeden z nich (więcej TUTAJ).

W Polsce wciąż jednak trwa dyskusja, czy Vital Heynen powinien w dalszym ciągu prowadzić naszą reprezentację. To oczywiście pokłosie rozczarowującego wyniku naszych siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. “Biało-Czerwoni” odpadli już w ćwierćfinale po porażce z Francją (więcej TUTAJ).

Kilka dni temu odważną opinię na temat polskiej kadry i jej trenera wygłosił Waldemar Wspaniały. Jeden z ostatnich polskich szkoleniowców, którzy prowadzili naszą reprezentację, jest przekonany, że to właśnie fachowiec z Polski powinien przejąć stanowisko po Vitalu Heynenie.

- Myślę, że najwyższy czas, żeby reprezentację objął polski trener. Może nie będę rzucał nazwiskami, ale w naszym kraju są szkoleniowcy tak zwanego młodszego pokolenia, którzy są gotowi do objęcia kadry - stwierdził 75-latek w rozmowie z TVP Sport.

Polscy kibice wybrali następcę Heynena

Portal WP SportoweFakty postanowił zbadać nastroje kibiców na ten temat. Przeprowadzono specjalną ankietę, w której zapytano sympatyków siatkówki “Który z polskich trenerów mógłby przejąć reprezentację od Vitala Heynena?”. Wyniki głosowania kibiców są jednoznaczne. 

Aż 33 proc. wszystkich głosów otrzymał Michał Winiarski, pracujący obecnie na stanowisku trenera Trefla Gdańsk. 38-latek jeszcze niedawno sam grał w reprezentacji Polski. Ukoronowaniem jego długiej kariery w biało-czerwonych barwach był złoty medal mistrzostw świata 2014. 

Winiarski w pokonanym polu zostawił m.in. aktualnego asystenta Vitala Heynena Michała Gogola. Otrzymał on tylko 5 proc głosów. 

Warto dodać, że ankietowani zdecydowanie popierają pomysł, by Vital Heynen w dalszym ciągu prowadził reprezentację Polski. Na pytanie "Czy Vital Heynen powinien kontynuować pracę na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?", aż 74 proc. z ponad siedmiu tysięcy głosujących odpowiedziało twierdząco.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: