Swiatsportu.pl > Sporty walki > "Bombardier" wykluczony z udziału w KSW. Federacja podała pilne informacje
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

"Bombardier" wykluczony z udziału w KSW. Federacja podała pilne informacje

TRICOLORS/East News

Mariusz Pudzianowski podczas nadchodzącej wielkimi krokami kolejnej Konfrontacji Sztuk Walki miał walczyć z Ousmanem Dią, który polskim kibicom znany jest bardziej jako "Bombardier". Pojedynek obu panów zapowiadał się wyjątkowo ciekawie ze względu na fakt, że rywal Polaka dysponował podobnymi, a być może nawet lepszymi od Polaka warunkami fizycznymi. Nie sposób odmówić mu wielkiej siły i potężnej sylwetki.

Dziś jednak pojawiło się oświadczenie, dzięki któremu wiemy już, że starcie z pewnością nie dojdzie do skutku. Bombardier ma poważne problemy zdrowotne, przez które wiadomo już, że opuści zmagania na KSW 59. Mariusz Pudzianowski z pewnością może czuć się rozczarowany, bo jego pojedynek z senegalskim zapaśnikiem zapowiadał się na wyjątkowo ciekawy. Władze federacji stanęły przed wyjątkowo trudnym wyzwaniem.

Ogłoszono już, że negocjacje na temat podpisania kontraktu ze zmiennikiem Dii trwają i są już na zaawansowanym etapie, a właściwie wystarczy je już tylko sfinalizować. Dzięki temu mamy pewność, że Mariusz Pudzianowski na pewno znajdzie się wśród uczestników KSW 59.

Mariusz Pudzianowski musi liczyć się ze zmianą rywala

Ousmane "Bombardier" Dia jest kultową postacią w swojej ojczyźnie, a więc w Senegalu. Do najpopularniejszych dyscyplin w tym kraju należą piłka nożna oraz właśnie lokalna odmiana zapasów, w której DIa był jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników. Jak sam twierdzi, w zmaganiach w swojej ojczyźnie wygrał już wszystko, co było do wygrania i właśnie dlatego KSW miało być dla niego bardzo poważnym wyzwaniem.

Do tego jednak nie dojdzie. KSW wydało oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia przyczyny wycofania "Bombardiera" z 59. gali federacji.

- Rywal Mariusza Pudzianowskiego, Ousmane „Bombardier” Dia na KSW 59 doznał ataku ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i musiał być hospitalizowany. Walka Mariusza Pudzianowskiego się odbędzie. Organizacja KSW jest w trakcie finalizowania nowego przeciwnika - czytamy w krótkim komunikacie Konfrontacji Sztuk Walki.

Odnalezienie nowego zawodnika w dniu gali może budzić zdziwienie, bowiem trudno ocenić, jak przygotowany do walki będzie ewentualny rywal Mariusza Pudzianowskiego. Federacja zmuszona jest odezwać się do jednego z profesjonalistów, którzy od dłuższego czasu pozostają w reżimie treningowym. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak potwierdzenia nazwiska nowego rywala Mariusza Pudzianowskiego.

KSW 59 rozpocznie się już dzisiaj

Pomimo zmiany uczestnika walki wieczoru zainteresowanie gala KSW 59 nie maleje. Fani regularnie śledzą kolejne odsłony słynnej gali, z czego cieszą się organizatorzy. Niezmienne zainteresowanie towarzyszy także pojedynkom Mariusza Pudzianowskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane