Swiatsportu.pl
Mateusz Borek

screen - youtube.com/Kanał Sportowy

Mateusz Borek skomentował decyzję TVP o odsunięciu Dariusza Szpakowskiego

9 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Mateusz Borek zastąpi Dariusza Szpakowskiego na stanowisku komentatorskim podczas finału Euro 2020, który odbędzie się już w niedzielę. To decyzja szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego, który przekazał ją kibicom w piątek. Borek w rozmowie z WP SportoweFakty skomentował zamieszanie. Słynny dziennikarz w piękny sposób wypowiedział się na temat legendarnego kolegi.

  • W piątek szef TVP Sport Marek Szkolnikowski zdecydował, że Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro 2020

  • Miejsce legendarnego komentatora zajmie za mikrofonem Mateusz Borek

  • Borek skomentował decyzję TVP w rozmowie z portalem WP SportoweFakty

  • Dziennikarz skorzystał z okazji i w piękny sposób uhonorował swojego legendarnego kolegę Dariusza Szpakowskiego

Mateusz Borek skomentuje finał Euro 2020 na antenie Telewizji Polskiej. Taką decyzję podjął szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. Słynny komentator odniósł się do sytuacji w rozmowie z WP SportoweFakty.

GLYN KIRKAFPEast News

Hubert Hurkacz przegrał walkę o finał Wimbledonu

CZYTAJ DALEJ

Mateusz Borek skomentował zamieszanie wokół decyzji TVP

W piątkowy poranek Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport poinformował na Twitterze, że finału Euro 2020 nie skomentuje Dariusz Szpakowski, jak to było wcześniej zaplanowane. Już wczoraj pojawiły się doniesienia, że legendarny komentator w ostatnim czasie narzeka na gorsze samopoczucie (więcej TUTAJ). 

Zmiany domagali się także kibice, którzy w trakcie turnieju wielokrotnie wytknęli Szpakowskiemu regularne pomyłki na antenie. Fani byli gotowi nawet złożyć petycję do szefa TVP Sport, by zmienił obsadę komentatorską finału Mistrzostw Europy (więcej TUTAJ).
W piątek o godzinie 15:00 Marek Szkolnikowski opublikował kolejny wpis na Twitterze. Poinformował w nim, że Dariusz Szpakowski faktycznie nie będzie komentował najważniejszego spotkania Euro 2020. Miejsce jego oraz Andrzeja Juskowiaka za mikrofonem zajmie duet Mateusz Borek-Andrzej Juskowiak, o czym informowaliśmy TUTAJ.

- To był trudny turniej: emocjonalnie i logistycznie. Z takim rozmachem jeszcze nie pracowaliśmy, za niedociągnięcia przepraszam. Jako kapitan zespołu TVP Sport muszę często podejmować trudne decyzje. Przy mikrofonie podczas finału zasiądą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn - możemy przeczytać.

Borek w pięknych słowach o Szpakowskim

Portal WP SportoweFakty zdołał uzyskać komentarz Mateusza Borka na temat całego zamieszania. Dziennikarz w swojej wypowiedzi skupił się na osobie Dariusza Szpakowskiego. Borek w piękny sposób wypowiedział się na temat legendarnego kolegi, używając czysto piłkarskiej terminologii. Porównał 70-latka do Cristiano Ronaldo w poruszający sposób.

- Gdy dostałem propozycję skomentowania finału, zadzwoniłem do Darka. Chciałem mu przekazać, że to nie moja decyzja, nie zrobiłem nic w tym kierunku, nie wykazałem żadnej inicjatywy. Uważam, że jeśli chodzi o ludzi mediów z mojego pokolenia, mam chyba najlepsze relacje z Darkiem. Miałem i zawsze będę miał do niego wielki szacunek. Jest legendą i tą legendą pozostanie na zawsze. Powiem tak: bywały mecze, że i Cristiano Ronaldo nie wychodził na boisko, albo zaczynał na ławce. A to nie znaczy, że nie jest najlepszy. To mogę powiedzieć w odniesieniu do Darka Szpakowskiego. - powiedział Borek w rozmowie z dziennikarzem Piotrem Koźmińskim. 

Finał Euro 2020 odbędzie się w niedzielę o godzinie 21:00. Na stadionie Wembley w Londynie staną naprzeciw siebie reprezentacje Anglii i Włoch. 

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: