Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Pierwszy mecz Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich został przeniesiony
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:42

Pierwszy mecz Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich został przeniesiony

Iga Świątek
Rex Features/East News

Iga Świątek swój pierwszy mecz rozegra już jutro nad ranem. Polka początkowo miała wystąpić na jednym z bocznych kortów, ale ostatnie zagra na korcie centralnym. To duże wyróżnienie dla naszej zawodniczki, lecz taka decyzja wywołała spekulacje, gdyż swój pojedynek na głównej arenie miała rozegrać Naomi Osaka.

  • Iga Świątek w swoim pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich wystąpi na korcie centralnym

  • To duże wyróżnienie dla Polki, dla której będzie to debiut na olimpiadzie

  • Początkowo nasza zawodniczka miała grać na korcie bocznym

  • Okazało się, iż zmiany dokonano ze względu na udział Naomi Osaki w ceremonii otwarcia

Igrzyska olimpijskie zostały dziś oficjalnie zainaugurowane. W ceremonii na stadionie w Tokio wzięła udział wielka gwiazda tenisa i przedstawicielka gospodarzy, czyli Naomi Osaka (WTA 2), która dostąpiła zaszczytu zapalenia znicza olimpijskiego.

Japonka miała jutro rozpocząć swoje zmagania na korcie centralnym, ale zamiast niej na arenie pojawi się Iga Świątek (WTA 8). Początkowo ta zmiana wywołała pewne spekulacje, które ostatecznie zostały rozwiane właśnie podczas ceremonii otwarcia.

Iga Świątek zagra zamiast Naomi Osaki na korcie centralnym

Spotkanie Naomi Osaki z Saisai Zheng miało zostać rozegrane jutro o godz. 4:00 nad ranem. Ostatecznie pojedynek został przesunięty na niedzielę, a dzięki temu na kort centralny przeniesiono mecz Igi Świątek.

To wielkie wyróżnienie dla Polki, że wybrano akurat jej starcie i będzie ona miało przyjemność występu na arenie głównej zmagań tenisistów w Tokio.

Początkowo taka decyzja wywołała spekulacje, że Naomi Osaka być może weźmie udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. Tak też się stało. Wielka gwiazda światowego tenisa dostąpiła zaszczytu zapalenia olimpijskiego znicza.

Japonka wraca do rywalizacji po dwóch miesiącach przerwy. Po rozegraniu meczu na kortach w French Open 23-latka zdecydowała się wycofać z turnieju, informując, że od kilku lat walczy z depresją. Potem opuściła cały sezon na trawie, włącznie z Wimbledonem.

Już jutro Iga Świątek zaliczy debiut na igrzyskach olimpijskich

Iga Świątek w swoim debiutancki spotkaniu na igrzyskach olimpijskich zagra z Niemką Moną Barthel (WTA 172). Nasza zawodniczka bez wątpienia jest dużą faworytką tego starcia i jeśli pokaże formę z ostatnich tygodni, to powinna spokojnie przejść przez ten pojedynek.

Niemka pojechała do Tokio tylko dlatego, że z powodu kontuzji wycofała się jej rodaczka Angelique Kerber. Barthel na olimpiadzie pierwotnie miało w ogóle nie być. Niespełna tydzień temu Niemiecki Związek Tenisowy zdecydował, że miejsce srebrnej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro zajmie właśnie 31-latka. Obie zawodniczki pojawią się na korcie głównym w Tokio o godz. 4:00 nad ranem czasu polskiego. Transmisja pojedynku Polki będzie dostępna na antenach TVP 1, TVP Sport oraz Eurosportu 1.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane