Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polki na inaugurację ME zagrają z Niemkami. Gdzie oglądać mecze Biało-Czerwonych?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:44

Polki na inaugurację ME zagrają z Niemkami. Gdzie oglądać mecze Biało-Czerwonych?

Reprezentacja Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski zagra dziś swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy siatkarek. W pierwszym spotkaniu grupowym rywalkami Biało-Czerwonych będą Niemki. O której rozpocznie się starcie z reprezentantkami naszych zachodnich sąsiadów? Gdzie oglądać występy podopiecznych Jacka Nawrockiego na tym turnieju?

  • Polskie siatkarki zagrają dziś swój pierwszy mecz na ME, a ich rywalkami będą Niemki

  • W grupie Biało-Czerwone zmierzą się również z Bułgarkami, Czeszkami, Greczynkami i Hiszpankami

  • Wszystkie spotkania zawodniczek Jacka Nawrockiego będzie można śledzić na kanałach Polsatu

Reprezentacja Polski w siatkówce rozpocznie dziś zmagania na mistrzostwach Europy. Nasze siatkarki zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Ostatnie spotkania obu tych drużyn układały się po myśli podopiecznych Jacka Nawrockiego, co może być dobrą wiadomością dla polskich kibiców.

Polki trafiły do grupy B i swoje mecze będą rozgrywały w bułgarskim mieście Płowdiw. Bułgaria jest współorganizatorem turnieju wraz z Chorwacją, Rumunią i Serbią. Biało-Czerwonie na mistrzostwach Starego Kontynentu zmierzą się również z Bułgarkami, Czeszkami, Greczynkami i Hiszpankami.

Polki powalczą o jak najlepszy wynik, mimo nieobecności kilku liderek

Ze szczegółowym składem reprezentacji Polski w siatkówce powołanym przez Jacka Nawrockiego na mistrzostwa Europy możecie zapoznać się tutaj. Warto jednak pamiętać, że na turnieju nie zobaczymy kilku ważnych zawodniczek.

W gronie siatkarek, które nie pojawią się na parkietach ME są: Joanna Wołosz, Marlena Kowalewska, Agnieszka Kąkolewska, Natalia Mędrzyk czy Paulina Maj-Erwardt. Lista nazwisk jest stosunkowo długa, a powody absencji wymienionych wyżej Polek są różne. Najbardziej dotkliwa wydaje się być nieobecność Wołosz, o której przyczynach przeczytacie tutaj.

Mimo to w kadrze na zawody nadal jest kilka ważnych postaci, takich jak np. Malwina Smarzek-Godek, czy Magdalena Stysiak, co może dawać nam nadzieję na naprawdę dobry występ Biało-Czerwonych.

O awans z grupy wcale może nie być tak trudno. Zajęcie miejsca w czołowej czwórce sześciozespołowej grupy premiowane jest grą w 1/8 finału, a mecze tej fazy zostaną rozegrane w Belgradzie i Płowdiw, podobnie będzie w fazie ćwierćfinałowej. Od półfinałów wszystkie mecze odbędą się na 18-tysięcznej hali w Belgradzie.

Dziś reprezentacja Polski zagra z Niemcami. Gdzie i kiedy oglądać mecze siatkarek?

Polki dziś o 19:30 zagrają z Niemkami. Dwa tegoroczne starcia obu tych ekip zakończyły się zwycięstwami 3:2 podopiecznych Jacka Nawrockiego. Zresztą ostatnie pięć bezpośrednich starć tych drużyn, to aż cztery zwycięstwa naszych siatkarek. To dobry zwiastun przed wieczorną potyczką.

Ten mecz z udziałem Biało-Czerwonych tak jak i pozostałe będzie można oglądać na kanale Polsatu Sport. Z kolei inne spotkania turniej transmitowane są na kanałach Polsatu Sport Extra oraz Polsatu Sport News.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy

  • 19 sierpnia (czwartek) - Polska - Niemcy godz. 20:30

  • 20 sierpnia (piątek) - Polska - Grecja godz. 20:30

  • 21 sierpnia (sobota) - Polska - Czechy godz. 17:30

  • 23 sierpnia (poniedziałek) - Polska - Hiszpania godz. 20:30

  • 25 sierpnia (środa) - Polska - Bułgaria godz. 20:30

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane