Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Polska ma drugi złoty medal paraolimpiady w Tokio. Fantastyczny mecz Patryka Chojnowskiego
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:46

240806891 1556357451367281 3896154811993905610 n
facebook.com/Polski Komitet Paraolimpijski

Patryk Chojnowski wywalczył w niedzielę drugi medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich, które odbywają się w Tokio. Polak zwyciężył w turnieju tenisa stołowego w klasie 10. 31-latek nie dał szans Francuzowi Mateo Boheasowi i triumfował w trzech setach.

• Reprezentanci Polski wywalczyli drugi złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio

• Mistrzem olimpijskim w tenisie stołowym w klasie 10 został Patryk Chojnowski

• Polak nie miał sobie równych w drodze do złota. W całym turnieju przegrał tylko dwa sety, a w finale zwyciężył 3:0

Patryk Chojnowski złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Tokio! Polski tenisista stołowy wygrał niedzielny mecz finałowy turnieju w klasie 10. Dla 31-latka to już drugi tytuł mistrza olimpijskiego.

Patryk Chojnowski zdobył złoty medal paraolimpiady w Tokio!

Fantastyczne wiadomości dotarły do nas z Tokio tuż po godzinie 12:00. Patryk Chojnowski powiększył dorobek medalowy Polaków na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. 31-latek zdobył złoty medal w turnieju tenisa stołowego w klasie 10!

Chojnowski szedł jak burza przez cały turniej. W drodze do finału przegrał tylko dwa sety. W najważniejszym meczu stanął do walki z Francuzem Mateo Boheasem.

Początek meczu wyglądał obiecująco dla reprezentanta Francji, który wyszedł na prowadzenie 7:4 w pierwszym secie. Patryk Chojnowski świetnie jednak sprawdził się pod presją i odrobił straty. Po chwili natomiast mógł cieszyć się z wygranej 11:8.

W drugim secie dominował już tylko Polak. 31-latek wygrał zdecydowanie 11:5 i wyszedł na prowadzenie 2:0 w setach. Mateo Boheas próbował jeszcze w trzecim secie odwrócić losy meczu, miał nawet piłkę setową. Ostatecznie znów lepszy okazał się reprezentant Polski, który wygrał tę partię 12:10 i cały mecz 3:0!

Chojnowski odzyskał tytuł mistrza olimpijskiego

Patryk Chojnowski tym samym wraca na tron mistrza olimpijskiego. Polak już w 2012 roku w Londynie wywalczył złoty medal. Cztery lata później w Rio de Janeiro przegrał w finale 2:3 z Chińczykiem Yang Ge.

Chojnowski powiększył dorobek medalowy Polaków w Tokio. Nasi reprezentanci wywalczyli już dziesięć krążków. Dwa srebrne, sześć brązowych i dwa złote. Wcześniej najcenniejszy medal wywalczyła w rzucie maczugą Róża Kozakowska (więcej TUTAJ).

Patryk Chojnowski w bardzo młodym wieku uległ poważnemu wypadkowi. Prawy staw skokowy zawodnika został wówczas zmiażdżony. Lekarze rozważali nawet amputację, ale ostatecznie udało im się uratować nogę naszego reprezentanta.