Swiatsportu.pl
240806891 1556357451367281 3896154811993905610 n

facebook.com/Polski Komitet Paraolimpijski

Polska ma drugi złoty medal paraolimpiady w Tokio. Fantastyczny mecz Patryka Chojnowskiego

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Patryk Chojnowski wywalczył w niedzielę drugi medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich, które odbywają się w Tokio. Polak zwyciężył w turnieju tenisa stołowego w klasie 10. 31-latek nie dał szans Francuzowi Mateo Boheasowi i triumfował w trzech setach.

  • Reprezentanci Polski wywalczyli drugi złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio

  • Mistrzem olimpijskim w tenisie stołowym w klasie 10 został Patryk Chojnowski

  • Polak nie miał sobie równych w drodze do złota. W całym turnieju przegrał tylko dwa sety, a w finale zwyciężył 3:0

Patryk Chojnowski złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Tokio! Polski tenisista stołowy wygrał niedzielny mecz finałowy turnieju w klasie 10. Dla 31-latka to już drugi tytuł mistrza olimpijskiego.

Patryk Chojnowski zdobył złoty medal paraolimpiady w Tokio!

Fantastyczne wiadomości dotarły do nas z Tokio tuż po godzinie 12:00. Patryk Chojnowski powiększył dorobek medalowy Polaków na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. 31-latek zdobył złoty medal w turnieju tenisa stołowego w klasie 10!

Chojnowski szedł jak burza przez cały turniej. W drodze do finału przegrał tylko dwa sety. W najważniejszym meczu stanął do walki z Francuzem Mateo Boheasem.

Początek meczu wyglądał obiecująco dla reprezentanta Francji, który wyszedł na prowadzenie 7:4 w pierwszym secie. Patryk Chojnowski świetnie jednak sprawdził się pod presją i odrobił straty. Po chwili natomiast mógł cieszyć się z wygranej 11:8.

W drugim secie dominował już tylko Polak. 31-latek wygrał zdecydowanie 11:5 i wyszedł na prowadzenie 2:0 w setach. Mateo Boheas próbował jeszcze w trzecim secie odwrócić losy meczu, miał nawet piłkę setową. Ostatecznie znów lepszy okazał się reprezentant Polski, który wygrał tę partię 12:10 i cały mecz 3:0!

Chojnowski odzyskał tytuł mistrza olimpijskiego

Patryk Chojnowski tym samym wraca na tron mistrza olimpijskiego. Polak już w 2012 roku w Londynie wywalczył złoty medal. Cztery lata później w Rio de Janeiro przegrał w finale 2:3 z Chińczykiem Yang Ge. 

Chojnowski powiększył dorobek medalowy Polaków w Tokio. Nasi reprezentanci wywalczyli już dziesięć krążków. Dwa srebrne, sześć brązowych i dwa złote. Wcześniej najcenniejszy medal wywalczyła w rzucie maczugą Róża Kozakowska (więcej TUTAJ).

Patryk Chojnowski w bardzo młodym wieku uległ poważnemu wypadkowi. Prawy staw skokowy zawodnika został wówczas zmiażdżony. Lekarze rozważali nawet amputację, ale ostatecznie udało im się uratować nogę naszego reprezentanta. 


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: