Swiatsportu.pl > Tenis Stołowy

Tenis Stołowy

Tenis stołowy - gra, polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu.

240806891 1556357451367281 3896154811993905610 n
19.03.2022 07:46 Polska ma drugi złoty medal paraolimpiady w Tokio. Fantastyczny mecz Patryka Chojnowskiego

Patryk Chojnowski wywalczył w niedzielę drugi medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich, które odbywają się w Tokio. Polak zwyciężył w turnieju tenisa stołowego w klasie 10. 31-latek nie dał szans Francuzowi Mateo Boheasowi i triumfował w trzech setach.Reprezentanci Polski wywalczyli drugi złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich w TokioMistrzem olimpijskim w tenisie stołowym w klasie 10 został Patryk ChojnowskiPolak nie miał sobie równych w drodze do złota. W całym turnieju przegrał tylko dwa sety, a w finale zwyciężył 3:0Patryk Chojnowski złotym medalistą igrzysk paraolimpijskich w Tokio! Polski tenisista stołowy wygrał niedzielny mecz finałowy turnieju w klasie 10. Dla 31-latka to już drugi tytuł mistrza olimpijskiego.

Tenis stołowy
19.03.2022 07:36 Czy tenis stołowy jest dyscypliną olimpijską?

Tenis stołowy w Polsce cieszy się niemałym zainteresowaniem, ale głównie jeśli chodzi o jego uprawianie. W parkach nierzadko mamy okazję zobaczyć stoły dedykowane właśnie tej dyscyplinie, a jej obecność na lekcjach wychowania fizycznego, jest nieustanna już od kilkudziesięciu lat.Natomiast oglądalność ping-ponga z pewnością nie jest rewelacyjna. W telewizji rzadko możemy oglądać zawody tenisowe. Czy mamy do tego okazje podczas igrzysk olimpijskich?