Swiatsportu.pl
Polacy w Tokio

FRANCK FIFE/AFP/East News, FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Polskie szpadzistki zawiodły i odpadły w ćwierćfinale. 17-letni pływak popłynie w finale

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Jak Polacy wypadli w nocy na igrzyskach olimpijskich? Bardzo różnie. Potężnym zawodem jest odpadnięcie naszych szpadzistek w ćwierćfinale zmagań drużynowych. Z drugiej strony do finału olimpiady w Tokio niespodziewanie awansował 17-letni pływak Krzysztof Chmielewski. Za to Agata Ozdoba-Blach wciąż ma szansę na wywalczenie brązowego medalu w judo.

  • Polscy olimpijczycy z różnym skutkiem startowali w nocy

  • Ogromny zawód sprawiły nam nasze szpadzistki, które był dużymi faworytkami rywalizacji drużynowej

  • Za to do finału 17-letni Krzysztof Chmielewski awansował do finału 200 m motylkiem

  • O brązowy medal w judo powalczy jeszcze Agata Ozdoba-Blach

Czwarty dzień igrzysk olimpijskich, a polscy olimpijczycy wciąż pozostają bez medalu. Niestety, ale straciliśmy wielką szansą medalową, bowiem wiązaliśmy ogromne nadzieje z występem naszych szpadzistek, które brylowały ostatnio na światowych podestach, a dziś nas zawiodły.

Pewnym zaskoczeniem jest awans 17-letniego Krzysztofa Chmielewskiego do finału 200 metrów w stylu motylkowym. Niestety szansę na złoto lub srebro straciła także znakomicie radząca sobie w zawodach judo Agada Ozdoba-Blach, która została zdyskwalifikowana, ale wciąż może wywalczyć jeszcze brąz.

Projekt bez tytułu (98)

Legia znalazła zastępstwo dla Bartosza Kapustki. Hitowy transfer o krok

CZYTAJ DALEJ

Dramat polskich szpadzistek na olimpiadzie w Tokio

Nie ma co ukrywać, że przepadła nam ogromna szansa medalowa. Polskie szpadzistki wygrały trzy z ostatnich pięciu Pucharów Świata, są aktualnymi mistrzyniami Europy, dlatego uważano je za kandydatki nawet do złota igrzysk olimpijskich.

Niestety skończyło się na wielkim rozczarowaniu. Do pewnego momentu Polki szły jak burza i tak też było przez większą część ćwierćfinału. Zespół w składzie Aleksandra Jarecka, Ewa Trzebińska, Renata Knapik-Miazga prowadził przez większą część potyczki i półfinał olimpiady w Tokio był już na wyciągnięcie ręki.

W jednej chwili jednak role odwróciły się i o finał w Tokio powalczą zdecydowanie niżej notowane Estonki. Naszym szpadzistkom w starciu o miejsca 5-8 udało się pokonać rywalki reprezentacji Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, a jeszcze dziś Polki powalczą o 5. lokatę z Amerykankami.

Niespodziewany awans 17-letniego Polaka do finału szansa na brąz w judo

Krzysztof Chmielewski w ostatnich miesiącach podbija światowe baseny, ale trudno było oczekiwać od niego, że powalczy o finał igrzysk olimpijskich w Tokio. A jednak! 17-latek popłynie w finale 200 metrów stylem motylkowym.

Nasz pływak w ostatnich dwóch miesiącach zajął 9. miejsce na seniorskich mistrzostwach Europy, zdobył złoto w juniorskich ME, a teraz popłynie jeszcze w finale igrzysk olimpijskich. Rzecz jasna o medal będzie niezwykle ciężko, ale już teraz można mówić o wielkim talencie z naszego kraju.

Pecha miała za to Agata Ozdoba-Blach. Polka co prawda i tak notuje kapitalny występ w zawodach judo w kategorii do 63 kg. Nasza zawodniczka wciąż ma szansę na brązowy medal, ale mogło być jeszcze lepiej.

Polska judoczka przegrała walkę ćwierćfinałową przez dyskwalifikację. Ozdoba-Blach otrzymała trzy kary za pasywność, co skończyło się dla niej porażką. Włoszka Maria Centracchio otrzymała dwie takie kary i to ona wystąpi w półfinale. Nasza reprezentantka o godzinie 10:00 powalczy jeszcze w repasażach i wciąż zachowuje szansę nawet na brązowy medal.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: