Swiatsportu.pl
Mieszkańcy Tokio

Oliver Moody/Twitter.com

Protesty w Tokio. Mieszkańcy stolicy Japonii wyszli na ulice

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

W Tokio podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich doszło do protestów. Mieszkańcy stolicy Japonii wyszli na ulice, aby wyrazić swój przeciw wobec tego, że impreza doszła do skutku w dobie pandemii. W demonstracjach wzięło udział kilkaset osób.

  • Mieszkańcy Tokio wszyli na ulice w trackie ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

  • Japończycy wyrażali swoje niezadowolenie z powodu organizacji olimpiady w czasach pandemii

  • W ostatnich dniach pond 350 tysięcy mieszkańców Japonii podpisało petycję o odwołaniu zawodów

Wciąż trwa ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwsze opinie o uroczystości nie są zbyt pochlebne, a tym bardziej nie pomaga jej fakt, że na ulicach Tokio pojawiły się setki protestujących.

Demonstranci wyszli, aby manifestować fakt, iż najważniejsza impreza czterolecia ostatecznie doszła do skutku. Chodzi im głównie o to, że zawody obywają się w momencie, kiedy w stolicy Japonii wprowadzony został stan wyjątkowy, ze względu na pandemię. Przeciwnych organizacji olimpiady jest aż 80% ankietowanych pochodzących z Kraju Kwitnącej Wiśni.

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (7)

Wisła Kraków zmierzy się z włoskim gigantem

CZYTAJ DALEJ

Protesty na ulicach Tokio. Wszystko przez pandemię

Manifestacje w Tokio rozpoczęły się jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich, która wystartowała o godz. 13:00 czasu polskiego. Mieszkańcy stolicy Japonii wyrażali swoją niechęć w związku z organizacją olimpiady, która ich zdaniem stwarza zagrożenie.

Pandemia nie ustępuje w Tokio, gdzie na kilkanaście dni przed IO wprowadzono stan wyjątkowy. W czwartek poinformowano o 1979 przypadkach zakażeń w japońskiej stolicy, a dzień później było to 1359 przypadków. Największe wskaźniki od stycznia sprawiły, że miejscowa ludność postanowiła wyjść na ulicę i wyrazić swoje niezadowolenie z organizacji imprezy.

Według relacji na ulicach Tokio pojawiło się kilkaset osób, które zgromadziły się pod Stadionem Olimpijskim.

Japończycy są przeciwko igrzyskom olimpijskim w dobie koronawirusa

Japoński dziennik Asaki Shimbun opublikował sondaż, z którego wynika, że aż 80% Japończyków nie chce organizacji imprezy w Tokio. Jeszcze miesiąc wcześniej było to 60%, co wskazuje, jak rośnie niepokój wśród mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Głównym powodem ich niechęci ma być strach przed kolejnymi tysiącami zakażeń koronawirusem. Organizatorzy zapewniają, że IO odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym i szanse na zarażenie są minimalne.

Pojawiła się nawet petycja przeciwko organizacji igrzysk olimpijskich, którą podpisało aż 350 tysięcy mieszkańców Tokio. Oficjalnie rozpoczęta dziś najważniejsza impreza czterolecia potrwa do 8 sierpnia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: