Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Remis reprezentacji Polski U19 z Ukrainą. Nasi piłkarze nie pojadą na ME
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:52

Remis reprezentacji Polski U19 z Ukrainą. Nasi piłkarze nie pojadą na ME

Reprezentacja Polski U19
Łączy nas Piłka TV/YouTube-screen

Reprezentacja Polski U19 zremisowała z Ukrainą 2:2 w swoim ostatnim meczu el. mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni całkiem dobrze spisali się w spotkaniu z liderem grupy. Niestety podopiecznym Mariusza Rumaka podział punktów w Grodzisku Wielkopolskim nic nie dał. Poprzednie wyniki naszych piłkarzy sprawiły, iż nie udało im się wywalczyć awansu na Euro.

Wyrównany mecz do przerwy, ale to nasi piłkarze mieli prowadzenie

Reprezentacja Polski U19 dobrze rozpoczęła spotkanie z Ukrainą. Nasi młodzi piłkarze od razu przejęli inicjatywę, co stosunkowo szybko poskutkowało golem. W 10. minucie Mariusz Fornalczyk został sfaulowany w polu karnym gościu.

Zawodnikiem, który wykroczył poza przepisy był Oleg Oczeretko. Sędzia prowadzący to spotkanie wskazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Adam Buksa, który pewnym strzałem w boczną siatkę przy prawym słupku dał Biało-Czerwonym prowadzenie.

W kolejnych minutach goście próbowali doprowadzić do wyrównania. Gol zdobyty przez Polaków zdecydowanie pobudził piłkarzy naszych wschodnich sąsiadów. W 23. minucie rywale byli bliscy strzelenia bramki, ale na szczęście Oczeretko trafił tylko w poprzeczkę.

Kiedy wydawało się, że goście są bliscy remisu, podopieczni Mariusza Rumaka powiększyli swoją przewagę. Daniło Udod zaliczył pechową interwencję we własnej szesnastce i wpakował piłkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu Fornalczyka.

Ostatnie minuty pierwszej połowy były ostre, zwłaszcza w wykonaniu Ukraińców. Kiedy wydawało się, że Polacy zejdą do szatni z dwubramowym prowadzenie, gola kontaktowego zdobyli przyjezdni. Tomasz Neugebauer w doliczonym czasie gry niestety sfaulował Nazara Wołoszyna w naszym polu karnym i arbiter znów musiał wskazać na wapno. Karnego na gola zamienił Jegor Jarmoluk i po pierwszej połowie było 2:1.

Remis pozbawił reprezentację Polski szans na awans do mistrzostw Europy

Po powrocie na boisko reprezentacja Ukrainy U19 kontynuowała pogoń za wynikiem. To nasi wschodni sąsiedzi dominowali na boisku i stwarzali sobie szanse. Nie było to jednak poważne zagrożenie, a kiedy już rywale oddali groźny strzał, to między słupkami świetnie spisywał się Jakub Ojrzyński.

Po naszej stronie szczęścia szukał Daniel Hoyo-Kowalski, ale jego uderzenie głową z rzutu rożnego przeleciało obok bramki. Na około kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry Biało-Czerwoni na moment mocniej nacisnęli na przyjezdnych, ale ich wysiłek nie przynosił rezultatów.

Nieudane próby Polaków niestety zemściły się. W 83. minucie Ukraińcy mieli rzut wolny. Uderzenie Olega Oczeretki odbiło się od lewego słupka i piłka spadła idealnie na głowę Udoda, który wpakował ją do niemal pustej bramki. Gościom wyraźnie w tej sytuacji pomogło szczęście.

Reprezentacja Polski U19 do końca walczyła o zwycięstwo i szukała swoich szans. To ostatecznie nie powiodło się, ale nasi piłkarze pozostawili sobie bardzo dobre wrażenie. W końcu grali z liderem grupy i walczyli jak równy z równym. Niestety taki wynik oznacza koniec przygody naszych młodzieżowców w tegorocznych eliminacjach do mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy obejrzą Euro w domu.

Polska-Ukraina 2:2

Bramki: 12' Buksa, 31' Udod (sam.) - 45+2 Jarmołuk, 83' Udod