Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzić
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:34

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern Monachium może przeszkodzić

Robert Lewandowski
Beata Zawadzka/East News
  • Niemieckie klubu mają nie wyrazić zgody na grę swoich zawodników w meczach el. MŚ na terenie Wielkiej Brytanii

  • Oznaczałoby to, że Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek nie będą mogli polecieć do Londynu na spotkanie z Anglią

  • Jakub Kwiatkowski rzecznik PZPN podkreśla, że jest w stałym kontakcie z Bayernem Monachium i Herthą Berlin

Reprezentację Polski w marcu czekają trzy mecze eliminacji mistrzostw świata, których gospodarzem w 2022 roku będzie Katar. "Biało – Czerwoni" 25 marca zmierzą się z Węgrami w Budapeszcie, trzy dni później podejmą w Warszawie Andorę, a ostatniego dnia miesiąca na Wembley przyjdzie im zmierzyć się z Anglią.

Może się okazać, że Paulo Sousa w trakcie starcia z „Lwami Albionu” nie będzie mógł skorzystać z dwóch napastników. Niemieckie klubu mają nie wydać zezwolenia na grę swoich zawodników na terenie Wielkiej Brytanii, co oznaczałoby nieobecność Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka. Taka decyzja ma być podyktowana ograniczeniami, jakie wiążę się z podróżami na Wyspy, gdzie „szaleje” nowa mutacja koronawirusa.

Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek nie zagrają z Anglią?

Niemieckie kluby są sceptycznie nastawione na grę swoich zawodników w meczach eliminacji mistrzostw świata rozgrywanych na terenie Wielkiej Brytanii. Jest to spowodowane ograniczeniami wprowadzonymi w związku z nową mutacją koronawirusa na Wyspach.

Taka decyzja zespołów Bundesligi oznaczałaby nieobecność Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka w bardzo ważny spotkaniu z Anglią. W rozmowie z TVP Sport Jakub Kwiatkowski, podkreśla, że jest w stałym kontakcie z Bayernem Monachium i Herthą Berlin.

-  Jesteśmy w kontakcie z Bayernem Monachium od zeszłego tygodnia. Poinformowaliśmy, jak wyglądają nasze plany. Czekamy na informację ze strony klubu, jak wygląda sytuacja. (…) Monitorujemy sytuację, przekazaliśmy szczegółowe informacje Bayernowi, a także Hercie Berlin, klubowi Krzysztofa Piątka – podkreślił rzecznik prasowy PZPN.

Ogrom kłopotów Paulo Sousy. Kontuzje, zakazy, może mu brakować piłkarzy w trakcie eliminacji

Jakub Kwiatkowski został również zapytany o ewentualne wyznaczenie nowej lokalizacji rozegrania meczu z Anglią. Rzecznik PZPN powiedział, że taka możliwość na ten moment nie jest rozważana, a do daty spotkania pozostało jeszcze dużo czasu.

– Według naszych informacji z Bayernu, obecnie sytuacja zakłada, że obostrzenia w Niemczech obowiązują do 17 marca. Nawet jeżeli się słyszało o tym, że zostałyby one przedłużone do 28 marca, to i tak termin naszego meczu wypada 31 marca – powiedział Kwiatkowski na łamach TVP Sport.

Jeśli obostrzenia faktycznie zostaną zniesione, wówczas Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek powinni znaleźć się w samolocie do Londynu, jednak jak na razie niemieckie kluby podchodzą do tego tematu bardzo powściągliwie.

To może być niejedyny problem, z jakim przyjdzie się mierzyć Paulo Sousie. Nie tak dawno pisaliśmy dla Was o tym, że Jan Bednarek i polscy piłkarze występujący na Wyspach, mogą z kolei zostać niewypuszczeni z Wielkiej Brytanii na mecze reprezentacyjne. Oznaczałoby to dla naszego selekcjonera, że na zgrupowaniu nie pojawią się Jan Bednarek, Łukasz Fabiański, Kamil Grosicki, Michał Helik, Michał Karbownik, Mateusz Klich, Jakub Moder, Przemysław Płacheta. Jest to grupa aż 8 piłkarzy z 35, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na marcowe mecze. Szerzej o tym problemie pisaliśmy dla Was tutaj. Dodatkowo wybór nowego selekcjonera ograniczyły kontuzje Krystiana Bielika i Jacka Góralskiego. 

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane