Skoczkowie Puchar Kontynentalny Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Austriacy zdominowali pierwszy konkurs PK w Zakopanem. Hula najlepszy z Polaków

14 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Skoczkowie w obecny weekend rywalizują w Zakopanem w ramach Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym niedzielnym konkursie kibice byli świadkami austriackiej dominacji. Wygrał Ulrich Wohlgenannt, ale jeszcze trzech jego rodaków znalazło się w czołowej piątce. Niespodziewanie najlepszym z Polaków okazał się szósty Stefan Hula.

  • Austriaccy skoczkowie zdominowali pierwszy niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem
  • Najlepszy okazał się Ulrich Wohlgenannt, a piątce znalazło się jeszcze trzech Austriaków
  • Najlepszy z Polaków, Stefan Hula zajął szóste miejsce

Skoczkowie pierwotnie na Wielkiej Krokwi mieli rywalizować w sobotę. Niestety z powodu silnych podmuchów wiatru organizatorzy zdecydowali się odwołać serię próbną, a konkurs przeniesiono na niedzielny poranek.

Warunki w niedzielę na skoczni były lepsze, ale wiatr wciąż dość mocno kręcił. Mimo to konkurs przeprowadzono bardzo sprawnie i już pierwsza seria pokazała, że żaden z Polaków nie ma większych szans na zwycięstwo.

Skoczkowie z Austrii zdominowali Puchar Kontynentalny w Zakopanem

Najwyżej z Biało-Czerwonych był sklasyfikowany Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 133 metry zajmował dziesiąte miejsce. Tuz za nim plasował się Klemens Murańka po skoku na 130,5 metra, a także Stefan Hula, który poleciał 134 metry.

Do drugiej serii dostało się siedmiu Biało-Czerwonych. Oprócz wspomnianej trójki awans wywalczyli: siedemnasty Paweł Wąsek, dziewiętnasty Jakub Wolny, dwudziesty pierwszy Tomasz Pilch i dwudziesty piąty Maciej Kot.

Historyczny skok na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Niebotyczna odległość 150 metrów złamana (WIDEO)Historyczny skok na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Niebotyczna odległość 150 metrów złamana (WIDEO)Czytaj dalej

Prowadził Austriak Ulrich Wohlgenannt, który poszybował 138 metrów i o 2,2 punktu wyprzedzał drugiego Słoweńca Petera Prevca (135,5 m). Podium uzupełniał rodak Wohlgenannta, Maximilian Steiner.

W drugiej serii austriacka dominacja się tylko umocniła. Wohlgenannt skoczył 133,5 metra i przypieczętował swoje zwycięstwo. 26-latek o zaledwie 0,4 punktu wyprzedził kolegę z kadry Manuela Fettnera. Podium uzupełnił ósmy po pierwszej serii Cene Prevc.

Stefan Hula najlepszym z Polaków

W piątce znalazło się jeszcze dwóch Austriaków. Tuż za podium był Daniel Tschofenig po skokach na 135,5 oraz 131,5 metra. Piąte miejsce zajął Markus Schiffner, który skoczył 139 i 133,5 metra.

Niespodziewanie najlepszym z Polaków okazał się Hula. 34-latek w drugiej serii poleciał 131,5 metra i awansował na szóste miejsce. Ósmy ostatecznie był Murańka, który w drugim skoku uzyskał 131 metrów. Zniszczoł po skoku na 122,5 metra spadł na 19. miejsce.

27-latka wyprzedzili Wolny i Wąsek. Pierwszy skoczył w drugiej serii 131 metrów i zajął dwunaste miejsce, a drugi poleciał 129,5 metra, co dało mu ostatecznie piętnastą pozycję. Dwudziesty pierwszy był Pilch, a trzydzieste miejsce zajął Kot.

Drugi niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem rozpoczął się o godzinie 10:30. Relacja z niego będzie dostępna na naszym portalu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł