Swiatsportu.pl
Złota sztafeta olimpijska

JEWEL SAMAD/AFP/East News

Światowe media, gwiazdy sportu i politycy skomentowali złoty medal polskiej sztafety

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Od wczoraj zanosiło się, że polska sztafeta mieszana 4x400 m może sięgnąć po złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Małgorzata Hołub-Kowalik w wywiadzie po półfinale zapowiadała, że dziś będzie ogień i faktycznie, bieżna aż się "paliła". Światowe media skomentował sukces naszych biegaczy i są one pełne podziwu dokonania Polaków.

  • Dzisiejszy sukces polskie sztafety mieszanej 4x400 m został dostrzeżony przez światowe media

  • Niektórzy nazwali występ naszych biegaczy "oszałamiającym"

  • Brytyjskie BBC podkreśliło, że kluczem było to, iż Polska stworzyła zespół

Nie można powiedzieć, że sukces naszej sztafety 4x400 m był niespodziewany. Od wczoraj Polska stała się wielkim kandydatem do medalu, a wyniki przed igrzyskami dawały pewne przesłanki do medalu, jednak raczej mało kto oczekiwał złota.

Start naszych biegaczy zakończył się mistrzostwem olimpijskim, co rzecz jasna nie umknęło uwadze światowych mediów. Te niemal jednogłośnie doceniły styl, w jakim "Biało-Czerwoni" sięgnęli po największy laur.

Polska złota sztafeta na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Polska sztafeta 4x400 m otrzyma aż siedem złotych medali

CZYTAJ DALEJ

Światowe media są pod wrażeniem wyniku polskiej sztafety

Największe pochwały w kierunku naszej reprezentacji wystosował Allison Curbishley dziennikarz "BBC".

- W sztafecie mieszanej nie chodzi o siłę i talent jednostek, a o zespół. Polska drużyna puściła mężczyzn na otwarcie i zamknięcie biegu, a postawa kobiet w środku sztafety dała Duszyńskiemu możliwość do ataku - napisał Brytyjczyk.

Pełen podziwu był również amerykański portal "Yahoo".

- Oszałamiający bieg Polaków w sztafecie mieszanej 4x400 m - można przeczytać w relacji serwisu.

Nieco bardziej powściągliwe złoty medal polskiej sztafety na igrzyskach olimpijskich opisała brytyjska agencja prasowa "Reauters".

- To nie była spokojna wygrana Polaków. Reprezentacja Polski podjęła odważne decyzje po piątkowym biegu eliminacyjnym. To dało pierwszy złoty medal IO dla uczestników finałowej sztafety - relacjonują Brytyjczycy.

Gwiazdy polskiego sportu i politycy także dostrzegli złoto Polaków w Tokio

Złoty medal naszej drużyny na igrzyskach olimpijskich w Tokio uradował także obecne i byłe gwiazdy polskiego sporu oraz polityków.

- Turbo bieg - emocjonował się na Twitterze piłkarz Kamil Grosicki.- NIE-SA-MO-WI-TE. Czuć te emocje na żywo - to prawdziwa magia igrzysk. Pierwszy złoty medal dla Polski!!!" - napisała na Twitterze tenisistka Iga Świątek.

- Co to się wydarzyło!!! Niesamowite, cudowne, wydawało się nierealne! A jednak! Zrobili to! Złoto Olimpijskie!!! Natalia! Justyna! Kajetan! Karol! Małgosia, Iga, Darek! Czyli 4x400 sztafeta mieszana! A raczej 7x400! Brawo!" - ekscytowała się Monika Pyrek na Instagramie.

- Ale to był bieg! Fantastyczny wyczyn sztafety 4x400 m i złote medale dla Polski! Re-we-lac-ja! Dla takich chwil właśnie czeka się na igrzyska olimpijskie!" - napisał na Facebooku Adam Małysz.- Co za radość! - zatweetował Donald Tusk.


- Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: