Swiatsportu.pl > Superpuchar Europy

Superpuchar Europy

mecz piłkarski odbywający się w sierpniu, przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Biorą w nim udział zwycięzcy tych rozgrywek z minionego sezonu.

Projekt bez tytułu - 2021-08-11T235404.019
19.03.2022 07:59 Chelsea z Superpucharem Europy! Tuchel zaryzykował i wygrał

Chelsea - Villarreal aż do rzutów karnych walczyli o Superpuchar Europy. Po pierwszej połowie pewnie prowadzili londyńczycy, ale w drugiej do wyrównania doprowadził zespół z Hiszpanii. W konkursie "jedenastek" lepszy był zespół Chelsea, a bohaterem został wprowadzony na rzuty karne Kepa Arrizabalaga.Chelsea pokonała Villarreal w rzutach karnych w meczu o Superpucharu EuropyLondyńczycy prowadzili po pierwszej połowie, ale Hiszpanie zdołali wyrównać za sprawą fenomenalnego Gerarda MorenoBohaterem został wprowadzony specjalnie na rzuty karne Kepa ArrizabalagaChelsea - Villarreal w Belfaście walczyli o Superpuchar Europy. To pierwsze oficjalne spotkanie obu drużyn w nowym sezonie, ale zdecydowanym faworytem starcia wydawali się zdobywcy Ligi Mistrzów, którzy, choć się nie wzmocnili w spektakularny sposób, to przynajmniej na papierze dysponowali silniejszą drużyną.Jednak Villarreal pod wodzą Unaia Emery'ego już kilka razy pokazał, czy to w europejskich pucharach, czy to w La Liga, że potrafi napsuć krwi silniejszym od siebie. W finale Ligi Europy w Gdańsku "Żółta Łódź Podwodna" pokonała po dramatycznych rzutach karnych Manchester United 11:10.