Vitezslav Lavicka

Vitezslav Lavicka - czeski szkoleniowiec piłki nożnej. Trener Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław trener Vitezslav Lavicka
19.03.2022 07:35 Vitezslav Lavicka zostanie zwolniony ze Śląska Wrocław?

Śląsk Wrocław przegrał dziś z Lechem Poznań na wyjeździe 1:0Dyspozycja piłkarzy ze Śląska już od kilku tygodnia jest nienajlepszaDlatego pojawiają się pogłoski o zwolnieniu Vitezslava LavickiŚląsk Wrocław uległ dziś Lechowi Poznań w meczu wyjazdowym 1:0. Nie było to zbyt piękne widowisko. Do przerwy piłkarze obu drużyn zdołali oddać… jeden celny strzał. W drugiej części spotkania gra zrobiła się nieco bardziej atrakcyjna. W 57. minucie Jan Sykora idealnie dośrodkował na głowę Aron Johannsson, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza i zdobył nie tylko debiutanckiego, ale i zwycięskiego gola.Ten rezultat zapewne z wielkim przygnębieniem przyjęto we Wrocławiu. Kibice WKS-u mogli oczekiwać przynajmniej punktu po wyjeździe do Poznania, bowiem Kolejorz w ostatnich miesiącach dobrą formą również nie grzeszy. Niestety, skończyło się na kolejnej porażce, co skutkuje coraz głośniejszymi głosami o zwolnieniu Vitezslava Lavicki.

19.03.2022 07:33 Trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka zwolniony. Zastąpić go ma były trener Legii

Śląsk Wrocław zwolnił swojego dotychczasowego treneraVitzslav Lavicka do dziś pełnił funkcję szkoleniowca „Wojskowych” przez ponad 2 lataJego następca ma być Maciej Skorża, dla którego oznaczałoby to powrót do PKO BP Ekstraklasy po wielu latachOstatnie zwolnienia w PKO BP Ekstraklasie można chyba uznać, za wiosenne porządku. Jeszcze w połowie tego tygodnia, a konkretnie w środę, Jagiellonia Białystok poinformowała o zakończeniu współpracy z trenerem Bogdanem Zającem, z którym umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.Na równie stanowczy ruch zdecydowali się włodarze Śląska Wrocław. Dziś klub z Dolnego Śląska przekazał, że Vitezslav Lavicka nie jest już trenerem pierwszego zespołu. Bez wątpienia wpływ na taki obrót spraw miały słabe wyniki osiągane przez piłkarzy „Wojskowych” na wiosnę. Według wrocławskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, następcą Czecha ma być Maciej Skorża, o czym gazeta informowała już kilka dni temu. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl podaje natomiast, że porozumienie z klubem osiągnął Jacek Magiera, który również prowadził niegdyś Legię.