Swiatsportu.pl
Reprezentacja Polski

Beata Zawadzka/East News

UEFA przedstawił wariant przełożenia danego spotkania w trakcie Euro

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już za niespełna miesiąc będziemy mieli okazję podziwiać rywalizację najlepszych reprezentacji Starego Kontynenty, w tym oczywiście "Biało-Czerwonych". Niestety pandemia wymaga od organizatorów dużej elastyczności, a co za tym idzie, istnieje możliwość, że niektóre mecze mogą zostać przełożone. UEFA wyjaśnia, na jakich zasadach może dojść do takich sytuacji.

  • Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca

  • Turniej przez pandemię został przeniesiony z poprzedniego roku na bieżący

  • Okazuje się, że niektóre spotkania w trakcie mistrzostw mogą zostać przełożone

Lada moment będziemy światkami piłkarskiego święta, choć nie takiego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie dość, że Euro 2020 zostanie rozegranie w wielu częściach Starego Kontynentu, to jeszcze w dobie pandemii. Dlatego UEFA musiała przedsięwziąć odpowiednie kroki.

Jednym z nich jest poszerzenie kadry każdej z reprezentacji. Dzięki temu selekcjonerze będą mogli powołać na turniej nie 23 a 26 zawodników. Dużo poważniej brzmi jednak regulamin odnośnie przekładania spotkań w trakcie imprezy. Europejska federacja dopuszcza taką możliwość, w ściśle określonych sytuacjach.

UEFA precyzuje sytuację przesunięcia meczu w trakcie Euro 2020

Wszyscy kibice piłki nożnej mają nadzieję, że pomimo pandemii Euro 2020 uda przeprowadzić się bez problemu. Na razie spore kłopoty organizacyjne przez zmiany miała reprezentacja Polski, op czym szerzej przeczytacie tutaj.

Koronawirus już nie raz pokazał, że potrafi wyrzucić wszelkie plany do kosza. Europejska federacja chce, aby turniej został przeprowadzony do końca, dlatego zakłada możliwość przesunięcia spotkań w trakcie mistrzostw Europy. Co musi się stać, aby doszło do takiej sytuacji?

Przełożenie danego meczu będzie możliwe tylko w przypadku, gdy selekcjoner nie będzie miał do dyspozycji minimum 13 piłkarzy, w tym co najmniej jednego bramkarza. Starcie może zostać przełożone o 48 godzin, a UEFA w takiej sytuacji ma prawo do przydzielenia przełożonego meczu w inne miejsce.

Jeżeli ostatecznie spotkanie nie będzie mogło zostać przesunięty na inny termin, federacja, która nie będzie w stanie skompletować drużyny, zostanie ukarana walkowerem w postaci porażki 0:3.

Reprezentacja Polski raczej nie powinna się obawiać

Brzmi to wszystko trochę niepokojąco, ale wydaje się, że członkowie reprezentacji Polski nie powinni się martwić. Wszystko dlatego, iż podjęto decyzję, że „Biało-Czerwoni” zostaną zaszczepieni przed turniejem, tak aby zminimalizować ryzyko wspominanego przełożenia meczu, a nie wspominając o walkowerze.

Po zmianach lokalizacji spotkań Polacy zagrają najpierw ze Słowacją (14 czerwca) w Sankt Petersburgu. Następnie w Sewilli „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Hiszpanią (19 czerwca), a w ostatniej kolejce fazy grupowej wrócą do Rosji na spotkanie ze Szwecją (23 czerwca).

Wedle planu Euro 2020 potrwa od 11 czerwca do 11 lipca, czyli równo miesiąc. Do decydujących rozstrzygnięć dojdzie na legendarnym Wembley, gdzie zostaną rozegrane dwa półfinały oraz finał.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Aleksy Kiełbasa

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Rodrygo w barwach Realu Madryt

Piłka nożna

Real Madryt wygrał z Interem Mediolan w 1. kolejce Ligi Mistrzów

Czytaj więcej >
Czesław Michniewicz trener Legii Warszawa

Piłka nożna

Czesław Michniewicz porównał jednego ze swoich piłkarzy do "sokowirówki"

Czytaj więcej >
Spartak Moskwa Legia Warszawa

Piłka nożna

Legia Warszawa wygrywa ze Spartakiem Moskwa w pierwszym meczu Ligi Europy

Czytaj więcej >
Vinicus Junior w barwach Realu Madryt

Piłka nożna

Vinicius Junior jest największym "transferem" Realu Madryt tego lata?

Czytaj więcej >
Dariusz Szpakowski

Piłka nożna

Gracze nie usłyszą już głosu Dariusza Szpakowskiego w FIFE. Znamy jego następcę

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Wojciech Szczęsny wreszcie przerwał fatalną serię

Czytaj więcej >