Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen i siatkarze zabrali głos po meczu z Serbią. Zwrócili się do kibiców
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Vital Heynen i siatkarze zabrali głos po meczu z Serbią. Zwrócili się do kibiców

Mateusz Bieniek
screen - TVP Sport/Twitter.com

Vital Heynen i polscy siatkarze przemówili po wspaniałym zwycięstwie z Serbią. Wypowiedzi selekcjonera oraz jego podopiecznych łączyło jedno, wszyscy mówili o fantastycznej publiczności. Belg przyznał, że wsparcie trybun pozwoliło "odwrócić losy tego meczu", a Mateusz Bieniek powiedział na nawet, że "gdyby nie doping kibiców to moglibyśmy nawet przegrać to spotkanie".

  • Vital Heynen zdradził, że gdyby mecz z Serbią nie był rozgrywany w Polsce, to ciężko byłoby go wygrać

  • Tego samego zdania byli Mateusz Bieniek, Bartosz Kurek i Piotr Nowakowski

  • Ten ostatni przyznał również, że zwycięstwo z aktualnymi mistrzami Europy daje "mega kopa"

Wczorajsze spotkanie reprezentacji Polski z Serbią (więcej tutaj) byłą ucztą dla fanów siatkówki. Oba zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom, podobnie jak polscy kibice zgromadzeni na trybunach hali w Krakowie. Nasi siatkarze mieli ogromne wsparcie od publiczności, które poniosło ich do zwycięstwa.

Pokonanie aktualnych mistrzów Europy pokazało, że Biało-Czerwoni z pomocą kibiców mogą na tych mistrzostwach Europy zajść naprawdę daleko. Zawodnicy wraz z selekcjonerem nie mogli się nachwalić fanów i wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że bez nich tego zwycięstwa by nie było.

Vital Heynen skomentował zwycięstwo nad Serbią

Selekcjoner reprezentacji Polski był przede wszystkim zadowolony z faktu, że jego zespół wygrał tie-break, czego w tym sezonie brakowało jego podopiecznym. Vital Heynen powiedział, że nasi siatkarze nie czuliby się najlepiej, gdyby doznali porażki przed 12-tysięczną publicznością, która według niego poprowadziła Biało-Czerwonych do zwycięstwa.

- Ten mecz nastąpił dla nas trochę zbyt wcześnie, nie byliśmy jeszcze gotowi na starcie z Serbią. Musieliśmy więc przeciwstawić się im walką, czerpać siłę z publiczności. I to właśnie zrobiliśmy. Wielką rolę odegrał fakt, że gramy w domu. Gdybyśmy rozgrywali mecz na wyjeździe, mogłoby być dużo trudniej. W trzecim secie przegrywaliśmy, w czwartym było tego blisko. Ale zawodnicy i kibice, wspólnie, odwrócili sytuację - mówił Belg w rozmowie z Polsatem Sport.

Heynen był bardzo zadowolony także z postawy swoich zmienników. Szczególnie dobrze wyglądało wejście Kamila Semeniuka, który pozostał na parkiecie już od końca meczu i dał duży powiew świeżości zespołowi. Równie dobrze zaprezentował się także Grzegorz Łomacz, który umiejętnie gubił blok i dał odetchnąć Fabianowi Drzyzdze.

Piotr Nowakowski: trybuny nas poniosły

W podobnym tonie na temat kibiców wypowiadali się także nasi siatkarze. Bartosz Kurek w wywiadzie dla TVP Sport był pod takim wrażeniem publiczności, że powiedział, iż "takie chwile pozostaną z nim na pewno do końca życia".

Z kolei Mateusz Bieniek w rozmowie z portalem WP SportoweFakty mówił trochę więcej na temat samego przebiegu spotkania. Środkowy przyznał, że w trakcie meczu u Biało-Czerwonych pojawiały się wahania formy, ale nie potrafił na gorąco stwierdzić, z czego to wynikało.

Nasz reprezentant powiedział również, że gdyby nie wsparcie kibiców to ten mecz mógł zakończyć się porażką, dlatego też podziękował fanom z tak wspaniały doping.

- Pociągnęli nas do zwycięstwa i bardzo im za to dziękujemy. Potrzebujemy tej energii - powiedział "Bieniu" w wywiadzie dla WP SportowychFaktów.

Piotr Nowakowski wyznał za to, że pokonanie mistrzów Europy daje "mega kopa". Środkowy dodał także, iż właśnie takiej atmosfery brakowało naszej drużynie na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Mam nadzieję, że w tych mistrzostwach Europy spiszemy się dla kibiców na medal, najlepiej złoty - zakończył siatkarz rozmowę z serwisem WP SportoweFakty.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane