Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen miał zaskakujący plan po igrzyskach. "Nie byłoby mnie już w Polsce"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Vital Heynen miał zaskakujący plan po igrzyskach. "Nie byłoby mnie już w Polsce"

Vital Heynen
Ding Ting/Xinhua News/East News

Vital Heynen i polscy siatkarze przebywają w Spale, gdzie przygotowują się do wrześniowych mistrzostw Europy. Selekcjoner “Biało-Czerwonych” znalazł jednak czas na wywiad dla portalu sport.pl. W rozmowie z dziennikarzami zaskoczył swoją wypowiedzią. Belg zdradził, że mógł już nie pracować z naszą reprezentacją. 

  • Vital Heynen i polscy siatkarze w Spale przygotowują się do wrześniowych ME

  • Selekcjoner reprezentacji Polski wyznał w wywiadzie dla sport.pl, że mógł już nie pracować w Polsce

  • Belg zdradził, że zamierzał odejść z polskiej kadry po igrzyskach olimpijskich w Tokio

Vital Heynen kolejny raz zaskoczył kibiców wypowiedzią. Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy wyznał, że mógł już zakończyć pracę z Polakami. Wszystko zależało jednak od sukcesu na igrzyskach olimpijskich. Plan Belga jednak nie wypalił.

Polscy siatkarze trenują przed mistrzostwami Europy

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy siatkarzy 2021. Impreza rusza już pierwszego września, a “Biało-Czerwoni” ciężko trenują w Spale pod okiem Vitala Heynena. O przyszłości Belga w ostatnich tygodniach dyskutują kibice w całej Polsce.

Wszystko oczywiście za sprawą niepowodzenia naszych siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Odpadnięcie już w ćwierćfinale zdecydowanie należy bowiem uznać za niepowodzenie. To, że nasi zawodnicy przegrali z Francuzami, czyli późniejszymi złotymi medalistami, nie jest wystarczającym pocieszeniem.

Wśród kibiców i ekspertów rozgorzała dyskusja, czy Vital Heynen powinien nadal prowadzić reprezentację Polski. Zdaniem choćby Waldemara Wspaniałego, przyszedł czas, by naszą kadrę poprowadził szkoleniowiec z Polski (więcej TUTAJ). Większość kibiców nie chce jednak zwolnienia Belga (więcej TUTAJ).

Sam zainteresowany skupia się jednak teraz wyłącznie na jak najlepszym przygotowaniu swoich podopiecznych do ME. Vital Heynen znalazł jednak chwilę, by udzielić wywiadu dla portalu sport.pl. W rozmowie z dziennikarzami, ku zaskoczeniu wszystkich, zdradził, że mógł już nie pracować w Polsce.

Vital Heynen planował zakończenie pracy z polską kadrą

Heynen przyznał, że swoją dalszą pracę z polską kadrą uzależnił od wyniku na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Trener przyznał, że gdyby jego zawodnikom udało się sięgnąć po złoty medal, zakończyłby on pracę w Polsce.

- Gdybyśmy zdobyli złoty medal, pewnie nie byłoby mnie już w Polsce. Naprawdę. Przecież wielokrotnie mówiłem, że jeśli wygramy turniej olimpijski, to odejdę. Teraz jestem przekonany, że bym odszedł. Byłbym spełniony - stwierdził Heynen w rozmowie ze sport.pl. 

Polakom jednak, jak wiadomo, w Tokio się nie powiodło. Vital Heynen pozostał zatem na stanowisku i dopiero po zakończeniu ME i sezonu reprezentacyjnego odbędą się rozmowy między nim, a  PZPS na temat dalszej współpracy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane