Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen powinien zostać zwolniony? Zaskakujące słowa legendarnego polskiego trenera
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:44

Vital Heynen powinien zostać zwolniony? Zaskakujące słowa legendarnego polskiego trenera

EN 01395642 0030
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Polscy siatkarze zawiedli oczekiwania kibiców, odpadając już w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio. W kraju wybuchła dyskusja na temat przyszłości kadry i selekcjonera Vitala Heynena. Zdaniem wielu powinien on kontynuować pracę z naszymi zawodnikami. Są jednak też i tacy, którzy uważają, że nadszedł czas na zmianę na stanowisku selekcjonera. 

  • Przyszłość Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski stanęła pod znakiem zapytania po klęsce na IO w Tokio

  • W Polsce trwa dyskusja, czy Belg w dalszym ciągu powinien prowadzić naszych siatkarzy

  • Zdaniem Waldemara Wspaniałego, który prowadził kadrę w latach 2001-2003, już czas by selekcjonerem ponownie został trener z Polski

Trwa ogólnopolska dyskusja na temat Vitala Heynena i tego, czy powinien w dalszym ciągu prowadzić polskich siatkarzy. Zdaniem legendarnego trenera Waldemara Wspaniałego, przyszedł czas by losy kadry powierzyć w ręce fachowca z Polski. 

Waldemar Wspaniały chce zastąpić Vitala Heynena trenerem z Polski

Polscy siatkarze jechali do Tokio jako jedni z głównych faworytów do wywalczenia olimpijskiego medalu. “Biało-Czerwoni” faktycznie przebrnęli przez fazę grupową w imponującym stylu, jednak potknęli się już na kolejnej rundzie. W ćwierćfinale nasi siatkarze przegrali z późniejszymi złotymi medalistami, Francuzami (więcej TUTAJ).

Wynik ten to zdecydowane rozczarowanie dla polskich kibiców, którzy liczyli na przełamanie “klątwy” igrzysk olimpijskich. Polacy nie są w stanie pokonać rundy ćwierćfinałowej po raz piąty z rzędu. Winą za wynik obarczono przede wszystkim Vitala Heynena.

W Polsce rozgorzała dyskusja, czy Belg powinien w dalszym ciągu prowadzić naszą kadrę. Sam zainteresowany nie zamierza się poddawać. - Skoro powiedziałem zawodnikom, by nie odchodzili, to i ja niczego nie deklaruję. To nie jest moment na podejmowanie decyzji - stwierdził w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” (więcej TUTAJ).

Zdaniem wielu jest to jednak odpowiedni moment na zmianę w kadrze. Swoją opinią zaskoczył w rozmowie z TVP Sport Waldemar Wspaniały, trener reprezentacji Polski w latach 2001-2003. Jest on przekonany, że Heynen powinien zostać zastąpiony szkoleniowcem z Polski.

- Myślę, że najwyższy czas, żeby reprezentację objął polski trener. Może nie będę rzucał nazwiskami, ale w naszym kraju są szkoleniowcy tak zwanego młodszego pokolenia, którzy są gotowi do objęcia kadry - stwierdził Wspaniały.

- Wolałbym nie spekulować, jaka będzie przyszłość kadry. Prawda jest taka, że niedługo odbędą się wybory prezesa i zarządu w Polskim Związku Piłki Siatkowej i to ten nowy skład zdecyduje, czy przedłużyć umowę z Heynenem, czy też zatrudnić kogoś innego - dodał 75-latek.

Przed Heynenem i naszymi siatkarzami jeszcze jedna wielka impreza

Waldemar Wspaniały to jeden z ostatnich Polaków, którzy prowadzili reprezentację Polski w siatkówce. Od 2005 roku “Biało-Czerwoni” stale pracują pod okiem szkoleniowców z zagranicy. Kadrę obejmowali kolejno Raul Lozano, Daniel Castellani, Andrea Anastasi, Stephane Antiga, Ferdinando De Giorgi i Vital Heynen.

Przed Vitalem Heynenem i jego podopiecznymi w najbliższym czasie jeszcze jedna wielka impreza. Już we wrześniu Polacy wezmą udział w mistrzostwach Europy. Kontrakt Belga wygasa wraz z końcem sezonu reprezentacyjnego, czyli po zakończeniu imprezy. 

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane