Swiatsportu.pl
Vital Heynen Perugia

YouTube - Polsat Sport

Vital Heynen odchodzi z Sir Safety Perugii

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Vital Heynen nie będzie trenerem Perugii w przyszłym sezonie. Belgijski trener bez względu na rezultat w obecnym sezonie nie przedłuży kontraktu z Włochami. Póki co więc będzie musiał skupić się wyłącznie na pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Vital Heynen w ostatnim czasie doskonale łączył prowadzenie reprezentacji Polski z pracą we włoskiej Perugii. Belg regularnie przebywał we Włoszech, gdzie pracował z najlepszymi zawodnikami ligi włoskiej. Przed zgrupowaniami pojawiał się jednak w Polsce, co nie podobało się wszystkim kibicom. W świecie siatkówki łącznie posad trenera i selekcjonera jest znacznie powszechniejsze niż w piłce nożnej, o czym nie wiedzą wszyscy.

Okazuje się jednak, że już niebawem ten "problem" wielu kibiców reprezentacji Polski zniknie. Dowiadujemy się bowiem, że bez względu na ostateczny rezultat po zakończeniu tego sezonu Vital Heynen odejdzie z Sir Safety Perugii. Szkoleniowiec w teorii będzie mógł skupić się nad pracą z polskimi siatkarzami, jednak wielce prawdopodobne jest, że wkrótce zainteresuje się nim inny klub z europejskiej lub światowej czołówki.

Dziś poznaliśmy informacje na temat decyzji Vitala Heynena. Belg nie ukrywa już tego, że bez względu na wszystko pożegna się z Perugią. Drużyna w tym sezonie nie spełniła wszystkich oczekiwań władz i kibiców i choć trener nie jest głównym winowajcą, to szkoleniowiec uznał, że pora na pewne zmiany.

Vital Heynen odchodzi z Perugii

Perugia kilka dni temu mierzyła się w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Klub Vitala Heynena awansował do półfinału, jednak musiał uznać w nim wyższość innego rywala z siatkarskiej Serie A - Itasu Trentino. Porażka była bardzo dotkliwa dla władz Perugii, które liczyły na europejski sukces w tym sezonie. Do niego jednak nie dojdzie.

Itas Trentino zagra w finale Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, natomiast Perugii pozostała gra o ostateczny triumf w Serie A. Choć podopiecznych Heynena czeka jeszcze walka z Monzą w półfinale, to sam trener podjął już decyzję o odejściu. Jest ona rzekomo nieodwołalna.

Zmiana trenera może stanowić prawdziwy wstrząs dla zawodników Sir Safety Perugii, którzy z pewnością mają umiejętności pozwalające na triumf w Lidze Mistrzów, jednak w tym sezonie ponieśli kilka dość kompromitujących porażek. Choć Heynen mógł zostać ostatecznie zwolniony ze swojego klubu, to zdecydował się sam odejść z honorem.

Belg należy do najbardziej utytułowanych trenerów na Starym Kontynencie i mało prawdopodobne jest, by skupił się wyłącznie na pracy z reprezentacją Polski. Trudno ocenić, do którego klubu mógłby trafić, lecz z pewnością w przypadku podpisania kontraktu będzie chodzić o klub walczący o najwyższe cele.

Vital Heynen będzie szukać nowego klubu

Nie zanosi się natomiast na to, by Vital Heynen miał rozstawać się z reprezentacją Polski. Szkoleniowiec bardzo przywiązał się do naszej drużyny narodowej i cieszy się dużym szacunkiem wśród sympatyków naszej kadry oraz ekspertów, a także - co najważniejsze - włodarzy PZPS, którzy podejmują decyzję ws. dalszej współpracy z trenerem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

  • Kolejny bramkarz awaryjnie powołany do reprezentacji Polski

  • Arkadiusz Onyszko krytykuje Wojciecha Szczęsnego

Piotr BernaciakAutor

Redaktor portalu Swiatsportu.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Plus Liga GKS Katowice AZS Olsztyn

Siatkówka

Burza po meczu Plus Ligi. "Zostaliśmy upokorzeni"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Vital Heynen PZPS

Siatkówka

Heynen zabrał głos w sprawie kadry kobiet. Przy okazji skrytykował PZPS

Czytaj więcej >
GKS Katowice siatkówka Plus Liga

Siatkówka

Napadnięto zawodnika GKS-u Katowice. Sprawa zgłoszona na prokuraturę

Czytaj więcej >
Sebastian Świderski

Siatkówka

A jednak! Będzie konkurs na nowego selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Grzegorz Wagner

Siatkówka

Polską siatkówkę czeka rewolucja? Zaskakujący pomysł kandydata na selekcjonera

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski siatkarzy Michał Winiarski

Siatkówka

Winiarski obejmie kadrę siatkarzy? "Czuję się gotowy"

Czytaj więcej >