Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen odchodzi z Sir Safety Perugii
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:33

Vital Heynen odchodzi z Sir Safety Perugii

Vital Heynen Perugia
YouTube - Polsat Sport

Vital Heynen w ostatnim czasie doskonale łączył prowadzenie reprezentacji Polski z pracą we włoskiej Perugii. Belg regularnie przebywał we Włoszech, gdzie pracował z najlepszymi zawodnikami ligi włoskiej. Przed zgrupowaniami pojawiał się jednak w Polsce, co nie podobało się wszystkim kibicom. W świecie siatkówki łącznie posad trenera i selekcjonera jest znacznie powszechniejsze niż w piłce nożnej, o czym nie wiedzą wszyscy.

Okazuje się jednak, że już niebawem ten "problem" wielu kibiców reprezentacji Polski zniknie. Dowiadujemy się bowiem, że bez względu na ostateczny rezultat po zakończeniu tego sezonu Vital Heynen odejdzie z Sir Safety Perugii. Szkoleniowiec w teorii będzie mógł skupić się nad pracą z polskimi siatkarzami, jednak wielce prawdopodobne jest, że wkrótce zainteresuje się nim inny klub z europejskiej lub światowej czołówki.

Dziś poznaliśmy informacje na temat decyzji Vitala Heynena. Belg nie ukrywa już tego, że bez względu na wszystko pożegna się z Perugią. Drużyna w tym sezonie nie spełniła wszystkich oczekiwań władz i kibiców i choć trener nie jest głównym winowajcą, to szkoleniowiec uznał, że pora na pewne zmiany.

Vital Heynen odchodzi z Perugii

Perugia kilka dni temu mierzyła się w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Klub Vitala Heynena awansował do półfinału, jednak musiał uznać w nim wyższość innego rywala z siatkarskiej Serie A - Itasu Trentino. Porażka była bardzo dotkliwa dla władz Perugii, które liczyły na europejski sukces w tym sezonie. Do niego jednak nie dojdzie.

Itas Trentino zagra w finale Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, natomiast Perugii pozostała gra o ostateczny triumf w Serie A. Choć podopiecznych Heynena czeka jeszcze walka z Monzą w półfinale, to sam trener podjął już decyzję o odejściu. Jest ona rzekomo nieodwołalna.

Zmiana trenera może stanowić prawdziwy wstrząs dla zawodników Sir Safety Perugii, którzy z pewnością mają umiejętności pozwalające na triumf w Lidze Mistrzów, jednak w tym sezonie ponieśli kilka dość kompromitujących porażek. Choć Heynen mógł zostać ostatecznie zwolniony ze swojego klubu, to zdecydował się sam odejść z honorem.

Belg należy do najbardziej utytułowanych trenerów na Starym Kontynencie i mało prawdopodobne jest, by skupił się wyłącznie na pracy z reprezentacją Polski. Trudno ocenić, do którego klubu mógłby trafić, lecz z pewnością w przypadku podpisania kontraktu będzie chodzić o klub walczący o najwyższe cele.

Vital Heynen będzie szukać nowego klubu

Nie zanosi się natomiast na to, by Vital Heynen miał rozstawać się z reprezentacją Polski. Szkoleniowiec bardzo przywiązał się do naszej drużyny narodowej i cieszy się dużym szacunkiem wśród sympatyków naszej kadry oraz ekspertów, a także - co najważniejsze - włodarzy PZPS, którzy podejmują decyzję ws. dalszej współpracy z trenerem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane