Swiatsportu.pl
Vital Heynen Perugia

YouTube - Polsat Sport

Vital Heynen odchodzi z Sir Safety Perugii

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Vital Heynen nie będzie trenerem Perugii w przyszłym sezonie. Belgijski trener bez względu na rezultat w obecnym sezonie nie przedłuży kontraktu z Włochami. Póki co więc będzie musiał skupić się wyłącznie na pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Vital Heynen w ostatnim czasie doskonale łączył prowadzenie reprezentacji Polski z pracą we włoskiej Perugii. Belg regularnie przebywał we Włoszech, gdzie pracował z najlepszymi zawodnikami ligi włoskiej. Przed zgrupowaniami pojawiał się jednak w Polsce, co nie podobało się wszystkim kibicom. W świecie siatkówki łącznie posad trenera i selekcjonera jest znacznie powszechniejsze niż w piłce nożnej, o czym nie wiedzą wszyscy.

Okazuje się jednak, że już niebawem ten "problem" wielu kibiców reprezentacji Polski zniknie. Dowiadujemy się bowiem, że bez względu na ostateczny rezultat po zakończeniu tego sezonu Vital Heynen odejdzie z Sir Safety Perugii. Szkoleniowiec w teorii będzie mógł skupić się nad pracą z polskimi siatkarzami, jednak wielce prawdopodobne jest, że wkrótce zainteresuje się nim inny klub z europejskiej lub światowej czołówki.

Dziś poznaliśmy informacje na temat decyzji Vitala Heynena. Belg nie ukrywa już tego, że bez względu na wszystko pożegna się z Perugią. Drużyna w tym sezonie nie spełniła wszystkich oczekiwań władz i kibiców i choć trener nie jest głównym winowajcą, to szkoleniowiec uznał, że pora na pewne zmiany.

Vital Heynen odchodzi z Perugii

Perugia kilka dni temu mierzyła się w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Klub Vitala Heynena awansował do półfinału, jednak musiał uznać w nim wyższość innego rywala z siatkarskiej Serie A - Itasu Trentino. Porażka była bardzo dotkliwa dla władz Perugii, które liczyły na europejski sukces w tym sezonie. Do niego jednak nie dojdzie.

Itas Trentino zagra w finale Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, natomiast Perugii pozostała gra o ostateczny triumf w Serie A. Choć podopiecznych Heynena czeka jeszcze walka z Monzą w półfinale, to sam trener podjął już decyzję o odejściu. Jest ona rzekomo nieodwołalna.

Zmiana trenera może stanowić prawdziwy wstrząs dla zawodników Sir Safety Perugii, którzy z pewnością mają umiejętności pozwalające na triumf w Lidze Mistrzów, jednak w tym sezonie ponieśli kilka dość kompromitujących porażek. Choć Heynen mógł zostać ostatecznie zwolniony ze swojego klubu, to zdecydował się sam odejść z honorem.

Belg należy do najbardziej utytułowanych trenerów na Starym Kontynencie i mało prawdopodobne jest, by skupił się wyłącznie na pracy z reprezentacją Polski. Trudno ocenić, do którego klubu mógłby trafić, lecz z pewnością w przypadku podpisania kontraktu będzie chodzić o klub walczący o najwyższe cele.

Vital Heynen będzie szukać nowego klubu

Nie zanosi się natomiast na to, by Vital Heynen miał rozstawać się z reprezentacją Polski. Szkoleniowiec bardzo przywiązał się do naszej drużyny narodowej i cieszy się dużym szacunkiem wśród sympatyków naszej kadry oraz ekspertów, a także - co najważniejsze - włodarzy PZPS, którzy podejmują decyzję ws. dalszej współpracy z trenerem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Stoch poza kadrą na konkurs drużynowy

  • Kolejny bramkarz awaryjnie powołany do reprezentacji Polski

  • Arkadiusz Onyszko krytykuje Wojciecha Szczęsnego

Podobne artykuły

Maciej Muzaj w reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Reprezentacja Polski pokonuje Japonię w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Polska - Serbia siatkówka Kobiet

Siatkówka

Serbki za mocne dla Polek. Porażka naszych siatkarek w Lidze Narodów

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski w siatkówce

Siatkówka

Znamy skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz z Niemcami

Czytaj więcej >

Siatkówka

Vital Heynen grzmi przed Ligą Narodów. Jest zdenerwowany zachowaniem organizatorów

Czytaj więcej >
Vital Heynen - trener reprezentacji Polski w siatkówce

Siatkówka

Zaskakująca decyzja Vitala Heynena. Selekcjoner powołał dodatkowo jednego zawodnika kosztem członka sztabu

Czytaj więcej >
Polska - Rosja Skład Vital Heynen

Siatkówka

Liga Narodów: Polska z Rosją bez Bartosza Kurka

Czytaj więcej >