Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen podał skład na mecz z Holandią
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Vital Heynen podał skład na mecz z Holandią

ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERvh2
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Vital Heynen ogłosił skład, w jakim reprezentanci Polski przystąpią do kolejnego meczu Ligi Narodów. W czwartek “Biało-Czerwoni” zmierzą się z Holandią. W składzie naszej kadry ponownie doszło do kilku zmian. Na parkiecie tym razem obejrzymy m.in. Bartosza Kurka, a zabraknie Wilfredo Leona.

  • Polscy siatkarze w czwartek rozegrają kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów w Rimini

  • Po zwycięstwie 3:0 nad Bułgarią, przyszedł czas na starcie z reprezentacją Holandii

  • Vital Heynen po raz kolejny dokonał kilku istotnych zmian w składzie “Biało-Czerwonych”

Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Holandią. Selekcjoner ponownie mocno namieszał w porównaniu do ostatniego meczu. Do składu wracają m.in. Michał Kubiak i Bartosz Kurek.

Vital Heynen ogłosił skład na mecz z Holandią

W czwartek o godzinie 21:00 kolejne spotkanie w Lidze Narodów rozegrają nasi siatkarze. Polacy tym razem zmierzą się z Holendrami. “Biało-Czerwoni” przystąpią do rywalizacji w dobrych humorach, bo pokonaniu w środę Bułgarii 3:0 (więcej TUTAJ).

Polacy po siedmiu rozegranych spotkaniach są liderami tabeli Ligi Narodów. Co więcej, stracili do tej pory tylko dwa sety, jeśli nie weźmiemy pod uwagę jedynego przegranego przez nich meczu ze Słowenią (1:3). Nasi siatkarze oprócz spotkań z Serbią i Rosją, które zakończyły się wygranymi 3:1, rozbijali kolejnych rywali w trzech setach.

Za plecami “Biało-Czerwonych” znajdują się reprezentacje Brazylii oraz Francji. Te zespoły także tylko raz do tej pory musiały przełknąć gorycz porażki. Blisko najlepszej trójki są też wspomniani Serbowie, ale także Słoweńcy i Irańczycy.

Polacy w meczu z Holandią wystąpią po raz kolejny w zmienionym składzie, w stosunku do ostatniego spotkania. Vital Heynen nie boi się rotować zawodnikami i tak też będzie w czwartek. Selekcjoner ogłosił skład na pojedynek z drużyną “Oranje”. 

Wilfredo Leon odpocznie, wracają Kurek i Kubiak

W składzie naszej reprezentacji tym razem nie zobaczymy Wilfredo Leona. Bohater meczu z Bułgarią w dzisiejszym spotkaniu dostanie szansę odpoczynku. Oprócz naszego przyjmującego wolne dostaną także Jakub Kochanowski, Bartosz Bednorz i Łukasz Kaczmarek. 

W starciu z Holandią nie zabraknie jednak ulubieńców kibiców. Fani będą na pewno bardzo zadowoleni, widząc w składzie Bartosza Kurka, Michała Kubiaka. Oprócz nich wracają także Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk. 

Kadra reprezentacji Polski na mecz Ligi Narodów z Holandią:

Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Bartosz Kurek, Kamil Semeniuk, Damian Wojtaszek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane