Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen wybrał kadrę na mecz Polaków z Japonią
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:39

Vital Heynen wybrał kadrę na mecz Polaków z Japonią

Damian Wojtaszek i kapitan reprezentacji Polski w siatkówce
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski w siatkówce już dziś zagra kolejny mecz w ramach Ligi Narodów. Rywalami "Biało-Czerwonych" będą Japończycy. Vital Heyenen odsłonił karty przed tym spotkaniem i na parkiecie nie zobaczymy trzech gwiazd naszej kadry. Ponadto do kraju z Włoch powrócił już Damian Wojtaszek, czyli drugi z naszych libero.

  • Reprezentacja Polski w siatkówce dziś o 15:00 zagra z Japonią

  • W kadrze na to spotkanie nie znalazł się m.in. Michał Kubiak

  • Na parkiecie nie zobaczymy także Damiana Wojtaszka, który wrócił do Polski

Po wspaniałym zwycięstwie polskich siatkarzy z Kanadą dziś liczymy na powtórkę. O godzinie 15:00 podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Japonią. Nasz selekcjoner cały czas rotuje składem i dziś dał odpocząć kilku swoim asom.

Ponadto do kraju powrócił jeden z dwóch naszych libero, czyli Damian Wojtaszek. Siatkarz opuścił "bańkę" w Rimini po to, aby zobaczyć swojego nowo narodzonego syna. Dlatego w najbliższych meczach koledzy będą musieli radzić sobie bez niego i być może będzie tak już do samego końca Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra dziś z Japonią

Wczoraj "Biało-Czerwoni" zmierzyli się z nisko notowaną Kanada, ale na naszych siatkarzy czeka dziś znacznie bardziej poważny rywal. Po drugiej stronie siatki naprzeciw podopiecznych Vitala Heynena staną bowiem Japończycy.

Reprezentanci "Kraju Wschodzącego Słońca" plasują się na 7. miejscu w tabeli Ligi Narodów, czyli znacznie niżej od Polaków. Warto jednak podkreślić, iż Japończycy mają na koncie sześć wygranych. W większości były to zwycięstwa z przeciętnymi zespołami, ale udało im się raz zaskoczyć, za sprawą pokonania 3:2 reprezentacji Rosji. 0:3 uległ im także Iran.

Jeśli chodzi o bezpośrednie potyczki Japończyków i Polaków, to trzeba przyznać, że jest to wygodny przeciwnik dla naszych siatkarzy. Ostatnich siedem spotkań padło naszym łupem, a po raz ostatni Azjaci okazali się od nas lepsi w 2009 roku, kiedy wygrali 3:2.

Vital Heynen powołał skład na mecz z Japonią

Nasz selekcjoner konsekwentnie trzyma się taktyki rotacji, która ma na celu oszczędzanie zawodników przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które rozpoczną się za nieco ponad miesiąc.

Decyzją Vitala Heynena poza kadrą meczową na starcie z Japonią znaleźli się kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, a także Bartosz Kurek i Bartosz Bednorz, który w ostatnim czasie nie cieszy się uznaniem Belga. Oczywiście na parkiecie nie zobaczymy także wspominanego Damiana Wojtaszka.

Spotkanie Ligi Narodów Polska-Japonia rozpocznie się o godzinie 15:00 i będzie je można obejrzeć na TVP2 oraz w Polsacie Sport.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Japonią:

  • Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek,

  • Rozgrywający: Marcin Komenda, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

  • Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon

  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Norbert Huber, Jakub Kochanowski

  • Libero: Paweł Zatorski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane