Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen zachwycony grą Aleksandra Śliwki. "Grał niesamowicie"

Trener Vital Heynen
  • Vital Heynen pochwalił jednego ze swoich kadrowiczów za wygrany finał ZAKSY

• Belgijski szkoleniowiec był oczarowany grą Arkadiusza Śliwki

• Trener reprezentacji Polski powiedział, że w ekipie Trentino nie było "kogoś takiego"

Na taki sukces polska siatkówka czekała ponad 40 lat, a dokładnie od 1978 roku. Wówczas pierwszym zespołem z naszego kraju, który wygrał siatkarską Ligę Mistrzów, był Płomień Milowice. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrywając tegoroczną edycję rozgrywek, stała się zatem drugim polskim klubem, któremu udała się ta sztuka.

Rywalizację naszego zespołu obserwował selekcjoner naszej kadry – Vital Heynen. Belgijski trener przyznał, że Arkadiusz Śliwka rozegrał kapitalne zawody. Zdaniem selekcjonera reprezentacji Polski, przyjmujący był zawodnikiem, który potrafił wyprowadzić drużynę z trudnych momentów i takiego ogniwa zabrakło Trentino Volley.

Wielkie zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Wczoraj ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w finale Ligi Mistrzów Trentino Volley 3:1, dzięki czemu stała się drugim polskim klubem, który ma na swoim koncie zwycięstwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu.

Mecz dla kędzierzynian rozpoczął się wyśmienicie, bowiem polski zespół wygrał pierwsze dwa sety 25:22. Trzecia parta padła łupem Włochów i zrobiło się niebezpiecznie. Trenitio pokonało w trzecim secie ZAKSĘ aż 25:20, co z pewnością mogło zaniepokoić kibiców. Na szczęście polska drużyna w czwartym secie wygrała 28:26 i zapewniła sobie końcowy triumf.

Trener Vital Heynen na łamach portalu WP SportoweFakty zdradził, że nie miał obaw i był pewny zwycięstwa ZAKSY. Selekcjoner reprezentacji Polski podkreślił, iż kluczowy wpływ na wynik miał Aleksander Śliwka, którego Belg nie mógł się nachwalić.

Trener Vital Heynen zachwycony Aleksandrem Śliwką

Aleksander Śliwka jest jednym z podopiecznych Vitala Heynena, który prowadzi polską kadrę. Belgijski trener nie szczędził komplementów swojemu zawodnikowi, który w sobotnim finale Ligi Mistrzów w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozegrał kapitalne zawody.

- Grał niesamowicie, wiele razy ratował swoją drużynę z nieprzyjemnych sytuacji. W ekipie Trentino nie było kogoś takiego. Byli siatkarze, którzy rozgrywali dobre zawody, ale nikt nie rozgrywał znakomitych – ocenił szkoleniowiec Aleksandra Śliwkę w rozmowie z serwisem WP SportoweFakty.

Nie tylko Śliwka jest członkiem zwycięskiego składu polskiej drużyny, który gra również w reprezentacji pod skrzydłami Vitala Heynena. Oprócz niego Belg będzie mógł skorzystać w tym sezonie reprezentacyjnym z Łukasza Kaczmarka i Kamila Semeniuka. Trener został zapytany, czy triumf ZAKSY w Lidze Mistrzów zwiększa szanse tych zawodników na wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio.

- Takie zwycięstwo jest dowodem jakości, jaką mają zawodnicy ZAKSY. Nie dam im gwarancji, że znajdą się w kadrze na igrzyska w Tokio, ale w kontekście walki o miejsce w olimpijskiej dwunastce to dla nich bardzo pozytywne wydarzenie – dodał selekcjoner.

Źródło: WP SportoweFakty