Swiatsportu.pl
Dariusz Szpakowski igrzyska

TOMASZ RADZIK/East News

Wielki powrót Dariusza Szpakowskiego. Skomentował srebro Polek na igrzyskach

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Redakcja Świat Sportu

Udostępnij:

Dariusz Szpakowski pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, które prawdopodobnie będą jego ostatnimi w karierze komentatorskiej. Legendarny dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej w ostatnich tygodniach został mocno skrytykowany za swoje błędy podczas Euro 2020, przez co zdecydowano o zamianie duetu komentatorskiego na finał mistrzostw. Tymczasem komentator skomentował występ polskich wioślarek, które zdobyły pierwszy medal dla Polski.

  • Dariusz Szpakowski wyjechał do Tokio na Igrzyska Olimpijskie

  • Skomentował występ polskich wioślarek, które zdobyły srebro

  • Komentator przyznał, że nie dogoni Włodzimierza Szaranowicza w ilości skomentowanych Igrzysk

Wiele wskazuje na to, że obecne Igrzyska będą ostatnimi, jakie przyjdzie komentować Dariuszowi Szpakowskiemu. W trakcie występu polskich wioślarek dał sygnał, jakoby wkrótce miał zakończyć swoją karierę.

Dariusz Szpakowski skomentował srebrny medal polskich wioślarek

Wszyscy wielbiciele piłki nożnej wiedzą, że Dariusz Szpakowski to niekwestionowana legenda i jeden z najwybitniejszych polskich komentatorów sportowych. Niestety ostatnie tygodnie nie należały do najłatwiejszych w jego życiu.

Od dłuższego czasu mówi się o jego zakończeniu kariery komentatorskiej. Ukoronowaniem tej wieloletniej przygody miał być finał Mistrzostw Europy w piłkę nożną, jednak z uwagi na falę krytyki, jaka spłynęła na jego barki, zdecydowano o zamianie duetu komentatorskiego na Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna.

Dyrektor sportowy TVP Marek Szkolnikowski poinformował, że Szpakowski poleci do Tokio na Igrzyska Olimpijskie, gdzie skomentuje zawody wioślarskie i kajakarskie. Niestety Polscy sportowcy nie osiągali większych sukcesów, aż do momentu występu polskich wioślarek, które zdobyły srebro.

Występ ten komentował Dariusz Szpakowski w duecie z Markiem Kolbowiczem. Komentator może sobie dopisać kolejne zawody, podczas których reprezentanci naszego kraju zdobywają sukces. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci, możemy zobaczyć "od kulis", jak bardzo sukces Polek przeżywał Dariusz Szpakowski. Była to absolutnie piękna chwila, pełna czystych sportowych emocji.Dariusz Szpakowski zakończy karierę?

Marek Szkolnikowski udzielił wywiadu portalowi “WP Sportowe Fakty”, w którym przyznał, że nie ma zamiaru wysyłać Dariusza Szpakowskiego na emeryturę i nie widzi problemu, by pojechał na mundial w Katarze, jednak musi się wówczas liczyć z tym, że nie będzie komentatorem nr 1.

Sam zainteresowany wypowiedział się na temat swojego udziału w obecnie trwających Igrzyskach. W trakcie środowej transmisji z wioślarstwa legendarny komentator wypowiedział niniejsze słowa:

- To moje 17. igrzyska. Rekordzistą jest Włodek Szaranowicz, który był na 19. Ja go nie doścignę - powiedział Dariusz Szpakowski.

Czy to oznacza, że 70-letni dziennikarz ostatecznie zawiesi mikrofon i słuchawki na kołku? O tym powinniśmy się przekonać po zakończonych Igrzyskach. Marek Szkolnikowski zapowiedział, że ma już plan pożegnalny dla komentatora.

Podczas spotkania Polski z Anglią na Stadionie Narodowym ustawiony będzie dla niego szpaler. Dodał, że nie ma zamiaru wyrzucać go z telewizji i dalej będzie ważnym głosem w debatach sportowych.

Karol Osiński

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Niemiecki trener szarpał i spoliczkował zawodniczkę polskiego pochodzenia. Szokujące nagranie (WIDEO)

  • Świetne wiadomości dla polskich siatkarzy. Jest szansa na wygranie grupy, rywale zagrali dla nas

  • Jest pierwszy medal dla Polski! Srebro kobiecej czwórki podwójnej