Skoki narciarskie Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wisła nie zorganizuje inauguracji Pucharu Świata

17 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Skoki narciarskie cieszą się wielką popularnością w Polsce. Jest to ulubiona dyscyplina sportu wielu Polaków. Dla wszystkich tych osób nie mamy dobrych wiadomości. Okazuje się, że kolejny sezon Pucharu Świata nie zostanie zainaugurowany na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zawody w Polsce straciły ten zaszczyt.

Skoki narciarskie w przyszłym sezonie nieco później zawitają do Polski. FIS planuje dokonać zmian w kalendarzu Pucharu Świata. Jedną z najbardziej istotnych zmian będzie odebranie Wiśle organizacji inauguracyjnych konkursów sezonu 2021/2022.

Skoki narciarskie. Wisła nie zorganizuje inauguracyjnych konkursów PŚ

Pod koniec marca zakończył się sezon 2020/2021 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy mogą zdecydowanie być zadowoleni z osiągniętych wyników. Aż trzech naszych zawodników uplasowało się w najlepszej dziesiątce cyklu. Polacy błyszczeli też na wielkich imprezach.

Nie trzeba przypominać, że Kamil Stoch okazał się najlepszy w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Piotr Żyła natomiast sprawił sensację i został mistrzem świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie.

Adam Małysz ze strachu musiał uciekać przed fanamiAdam Małysz ze strachu musiał uciekać przed fanamiCzytaj dalej

Do startu kolejnego sezonu pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak nie znaczy to, że w świecie skoków nic się nie dzieje. Właśnie dowiedzieliśmy się o bardzo istotnych zmianach planowanych przez FIS. Dotkną one polskich kibiców.

Okazuje się bowiem, że dojdzie do poważnych zmian w kalendarzu rywalizacji o Puchar Świata w sezonie 2021/2022. Jak podaje “Super Express”, Wisła nie będzie już organizatorem inauguracyjnych konkursów cyklu. Zawody na skoczni im. Adama Małysza odbędą się później.

Rywalizację skoczkowie tym razem mają rozpocząć od konkursów w Niżnym Tagile. Decyzja ta ma zostać zatwierdzona podczas czerwcowego kongresu FIS. Wiadomo także, co z konkursami na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Sezon 2021/2022 wypełniony wielkimi imprezami

Skoczkowie zawitają na skocznię w Wiśle dopiero w dniach 4-5 grudnia 2021. Wcześniej odbędą się właśnie zawody w Niżnym Tagile, a także fińskim Kuusamo. Na słynnej skoczni Ruka w przeszłości wielokrotnie także organizowano inauguracyjne zawody PŚ.

Bez zmian pozostaje natomiast w kalendarzu miejsce zawodów w Zakopanem. Najlepsi skoczkowie świata zawitają do stolicy polskich Tatr w dniach 15-16 stycznia.

Zmiany w kalendarzu Pucharu Świata nie oznaczają jednak, że zabraknie emocji. Kibice będą m.in. mogli emocjonować się mistrzostwami świata w lotach narciarskich w Vikersund, które zaplanowano na marzec. Odbędą się także trzy konkursy na legendarnej skoczni Okurayama w Sapporo. Czekają nas także zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł