Swiatsportu.pl
Skoki narciarskie

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wisła nie zorganizuje inauguracji Pucharu Świata

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Skoki narciarskie cieszą się wielką popularnością w Polsce. Jest to ulubiona dyscyplina sportu wielu Polaków. Dla wszystkich tych osób nie mamy dobrych wiadomości. Okazuje się, że kolejny sezon Pucharu Świata nie zostanie zainaugurowany na skoczni im. Ada

Skoki narciarskie w przyszłym sezonie nieco później zawitają do Polski. FIS planuje dokonać zmian w kalendarzu Pucharu Świata. Jedną z najbardziej istotnych zmian będzie odebranie Wiśle organizacji inauguracyjnych konkursów sezonu 2021/2022.

Skoki narciarskie. Wisła nie zorganizuje inauguracyjnych konkursów PŚ

Pod koniec marca zakończył się sezon 2020/2021 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polacy mogą zdecydowanie być zadowoleni z osiągniętych wyników. Aż trzech naszych zawodników uplasowało się w najlepszej dziesiątce cyklu. Polacy błyszczeli też na wielkich imprezach.

Nie trzeba przypominać, że Kamil Stoch okazał się najlepszy w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Piotr Żyła natomiast sprawił sensację i został mistrzem świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. 

Do startu kolejnego sezonu pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak nie znaczy to, że w świecie skoków nic się nie dzieje. Właśnie dowiedzieliśmy się o bardzo istotnych zmianach planowanych przez FIS. Dotkną one polskich kibiców.

Okazuje się bowiem, że dojdzie do poważnych zmian w kalendarzu rywalizacji o Puchar Świata w sezonie 2021/2022. Jak podaje “Super Express”, Wisła nie będzie już organizatorem inauguracyjnych konkursów cyklu. Zawody na skoczni im. Adama Małysza odbędą się później.

Rywalizację skoczkowie tym razem mają rozpocząć od konkursów w Niżnym Tagile. Decyzja ta ma zostać zatwierdzona podczas czerwcowego kongresu FIS. Wiadomo także, co z konkursami na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Sezon 2021/2022 wypełniony wielkimi imprezami

Skoczkowie zawitają na skocznię w Wiśle dopiero w dniach 4-5 grudnia 2021. Wcześniej odbędą się właśnie zawody w Niżnym Tagile, a także fińskim Kuusamo. Na słynnej skoczni Ruka w przeszłości wielokrotnie także organizowano inauguracyjne zawody PŚ.

Bez zmian pozostaje natomiast w kalendarzu miejsce zawodów w Zakopanem. Najlepsi skoczkowie świata zawitają do stolicy polskich Tatr w dniach 15-16 stycznia.

Zmiany w kalendarzu Pucharu Świata nie oznaczają jednak, że zabraknie emocji. Kibice będą m.in. mogli emocjonować się mistrzostwami świata w lotach narciarskich w Vikersund, które zaplanowano na marzec. Odbędą się także trzy konkursy na legendarnej skoczni Okurayama w Sapporo. Czekają nas także zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Kamil Glik mieszka bez żony i dzieci

  • Niewytłumaczalny błąd Łukasza Fabiańskiego (WIDEO)

  • Jerzy Brzęczek liczy na ofertę z zagranicy?

Podobne artykuły

Kamil Stoch

Skoki narciarskie

Kamil Stoch wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu LGP w Wiśle

Czytaj więcej >
Tuomo Ylipulli

Skoki narciarskie

Nie żyje Tuomo Ylipulli, mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata w skokach narciarskich

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski Doleżal Letnie Grand Prix

Skoki narciarskie

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji. Znamy skład Biało-Czerwonych na konkursy w Wiśle

Czytaj więcej >
Kamil Stoch z trofeum Złotego Orła za wygranie Turnieju Czterech Skoczni

Skoki narciarskie

Kamil Stoch udostępnia swoje trofea kibicom. Wszystkie z nich będzie można zobaczyć na żywo

Czytaj więcej >
Adam Małysz

Skoki narciarskie

Adam Małysz mówi o szczepieniach skoczków. W kadrze był jeden sceptyk

Czytaj więcej >
Zbigniew Klimowski - trener reprezentacji polski juniorów w skokach narciarskich.

Skoki narciarskie

Zbigniew Klimowski opowiedział o tym, jak ciężko przechodził koronawirusa

Czytaj więcej >